Ideální kombinace skupin ZP.

Uživatelský avatar
Kláda
Příspěvky: 26

Příspěvek#1 » úte 12. lis 2019, 19:15

Dobrý den,

mám jednoduchou otázku - jaké zbraně si mohu koupit na jaký druh ZP?
Jde mi o to, zda si mohu např. koupit dlouhou opakovací pušku na Ečkový zbroják a nebo k němu musím mít i Bčkový.

Taktéž jaká je ideální kombinace ZP?
Kategorie E a B?
(Ačko mi přijde zbytečné nejsem li sběratel zbraní...)

Děkuji!

Uživatelský avatar
Kláda
Příspěvky: 26

Příspěvek#2 » úte 12. lis 2019, 19:18

Taktéž v čem spočívá praktická zkouška u kat. B? Děkuji

Uživatelský avatar
tomoking
Příspěvky: 227

Příspěvek#3 » úte 12. lis 2019, 19:25

E,B je základ. A se hodí ...... já ho nemám a letos jsem to potřeboval ....musel jsem se zbraní na zkušebnu. Kdybych měl A tak bych nemusel .

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#4 » úte 12. lis 2019, 19:27

Ahoj, udělej si všechno. Preventivně. Aspoň ABCE. dnes to tak třeba nevypadá, ale může se to někdy v budoucnu třeba hodit. Ty dva tisíce navíc jsou ve světle dalších nákladů na zbraně a střelivo a ušetřený čas za druhé zkoušky za mnoho let, zanedbatelné.
Já Dal jsem na rady a udělal to taky tak

Uživatelský avatar
Kláda
Příspěvky: 26

Příspěvek#5 » úte 12. lis 2019, 19:43

@audis
A jak potom v tomto případě probíhá praktická zkouška?
U Ečka klasická rozborka/sborka, střelba, popis zbraně, a u ostatních?
U kulovnic/brokovnic u BC rozebrání jak moc, a u Ačka?
(Co vím od známého myslivce tak Cčko je stejně naprd pokud člověk není u myslivců, jinak to nevyužije.. :/ )



OskaRus
Příspěvky: 123

Příspěvek#6 » úte 12. lis 2019, 19:51

Doporucuju vsechny pokud si cenis vlastniho casu.
Dodelavat to je opruz. Ve svetle aktualni nejistoty jak dopadne novy ZOZ radsi vsechno at mi neco zbyde i pak.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#7 » úte 12. lis 2019, 20:00

Na E si můžeš koupit jakoukoli zbraň, ale náboje jen do zbraní, na které máš PZ.
U B můžeš kupovat jakékoliv náboje.
A se skupinou A můžeš vlastnit i zbraně sbírkového charakteru, bez zkušebny a tak ...
A s C můžeš lovit ...

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#8 » úte 12. lis 2019, 20:02

Jak probíhá zkouška je tu popsané už mnohokrát ...



davidu11
Příspěvky: 154

Příspěvek#9 » úte 12. lis 2019, 20:08

Kládo, mám čerstvý zbroják, na kterém ještě nezaschnul inkoust. Zkoušky jsem dělal před týdnem a včera jsem si jel pro ten malý průkaz, který mne stál hodně času, nervů a peněz.. Ale stojí to za to.
Mohu ti doporučit skupiny A, B a E. Já mám ještě C, protože plánuji, že si udělám lovecký lístek.
Jinak první odpovědi na základní otázky najdeš tady
http://zbranekvalitne.cz/zbrojni-prukaz/
https://youtu.be/nc1tfJPbKdI
https://youtu.be/dkwUqzbLY4A
Potom budeš dále hledat, studovat, střílet s intruktorem, zajdeš si na přípravný kurz... Čeká tě zajímavá a vzrušující cesta.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#10 » úte 12. lis 2019, 20:15

Kláda :
při ABCE se rozebírá pistole, brokovnice (zpravidla dvojka popř kozlice) a dlouhá kulová (zpravidla Česká malorážka zkm). Rozborka pro čištění jako u pistole. Na přípravném kurzu ukážou a naučí, zpravidla to jsou právě ty zbraně, se kterými se pak dělá zkouška (doslova). Obtížnost totožná.

Uživatelský avatar
Arc
Příspěvky: 543

Příspěvek#11 » úte 12. lis 2019, 20:26

davidu11 - gratulujem :)
Kláďa - pridávam sa k ostatným, určite si absolútne minimálne sprav B + E; doporučujem k tomu aj A.

Predpokladám, že test spravíš na plný počet a nebude to faktor (väčšina ľudí to spraví na plný alebo nespraví).

B E = manipulácia (rozborka a zborka) pištole, brokovnice aj malorážky, ale strielaš len z pištole na 10 m.

Ak k tomu pridáš A, robíš to isté a nerobíš nič extra.

Ak k tomu pridáš C, robíš to isté, ale strielaš aj z malorážky a brokovnice na 25 m.

Ak k tomu pridáš D, robíš to isté, strielaš z pištole na 15 metrov (nie na 10) a musíš chodiť k lekárovi častejšie.

*C doporučujem ak je akákoľvek maličká šanca, že niekedy budeš myslivec (ak nejakého poznáš, alebo máš v rodine, alebo žiješ niekde pri lese).
*D doporučujem, ak je akákoľvek maličká šanca, že by si šiel pracovať ako sbs, mestský policajt a podobne.
*A doporučujem, pretože nikdy nevieš či nezdedíš alebo ti známy neposunie nejakú krásnu staršiu zbraň, ktorá nemá skúšobnú značku (nie je technicky spôsobilá na strieľanie), s A ju môžeš mať.

Držím palce :)

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#12 » úte 12. lis 2019, 20:34

Kláda hlavně se neuč manipulaci podle těch videí z youtube, je to dost strašný.



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#13 » úte 12. lis 2019, 20:46

Klada, nemusis hned zakladat sve vlastni vlakno... vetsina informaci tu je pripadne je zjistis behem pripravy....
Ad vyber skupin, aktualni otazka je jestli chces spekulovat s tim jak dopadne " novy zakon".
K aktualni situaci odhlednu li od budouciho vyvoje, tak k ptazce zkousky DE ti maji nejvyssi bodove pozadavky v testu (tzn ABC ti uz nic v testu nekomplikuji) D vyzaduje strelbu s pistole na 15m ( E ma jen deset) C znamena ze strilis povine z dlouhe kulove a dlouhe brokove ... tzn napr. kdyz chces E a C tak kdyz si k tomu vemes A a B uz nic nezhorsis...atd...

Imho kdyz uz clovek venuje cas energii a penize, tak udelat skupin vic...



davidu11
Příspěvky: 154

Příspěvek#14 » úte 12. lis 2019, 21:15

Kládo, Marinakus má pravdu. Ty videa, na které jsem ti dal odkazy, ber jen jako ukázku. V manipulaci mají pár chyb, které by ti někteří komisaři neodpustili! Manipulaci se naučíš na kvalitním přípravném kurzu.

Uživatelský avatar
Kláda
Příspěvky: 26

Příspěvek#15 » úte 12. lis 2019, 22:30

@davidu moc gratuluju a děkuji moc za videa, pomohly ti moc?
Už to tu podle nich valím a doufám že správně :--D
Rozumím, asi mi nezbyde než někde investovat něco do přípravného kurzu, nebo pokud lze zde najít někoho ke komu se dá přijít a vyzkoušet u něj na střelnici, budu jen rád..

@Arc přesvědčili jste mě hoši, určitě do toho půjdu ať mám A+B+C+E, vidím že to fakt má cenu a než si to dodělávat... děkuji moc

@marinakus a je tedy nějaký správně ověřený postup, který mohu drillovat? Vím že to bude znít strašně, ale mám tu postarší airsoftku ještě z dob kdy jsem hrával co má pohyblivý závěr a rozborka je u ní skoro totožná jako u CZ75 (ze závěru mohu vytáhnout hlaveň, vratnou pružinu, nic víc samozřejmě ne, ale to se naučím dle výkresů :) jinak to lze vytáhnout skoro stejně jako u zkušební zbraně)
Pokud mi to aspoň trochu pomůže tak vidím význam v tom na sucho trénovat rozborku, vybíjení/nabíjení zbraně a všechno kolem co se týče praktické, ač je to u obyčejné softky.. :--DD

Ještě jednou děkuju chlapi, ta novela ZOZ má být až po novém roce nebo teď někdy? Hodlám právě úderem první hodiny ranní nového roku podat přihlášku a do té doby se budu šrotit, šrotit, šrotit... :--D

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů