použití flobertky na zahradě



gollner
Příspěvky: 1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1 » pon 17. úno 2020, 11:18

Zdravím ve spolek
omlouvám se jestli už toto téma někde je, témat je zde opravdu hodně.
Pro začátek, ZP zatím nevlastním, ale v budoucnu bych si ho rád pořídil. Zatím jen pro zábavu "střílím" na zahradě ze vzduchovky. Mé děti to neskutečně baví a jsou v tom snad lepší i než já. Tak jsem si pořídil použitou Flobertku pro větší zábavu. Ale moc se neorientuji v zákonech a nerad bych aby na mně někdo přiběhl. Je legální střílet doma na oplocené zahradě, naštěstí proti svahu, kde je zabezpečeno, že tam nikdo cizí nevstoupí? Nebo s tím už musím na střelnici?
Díky za odpověď

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 518

Příspěvek#2 » pon 17. úno 2020, 11:37

Problém může být leda rušení klidu a sousedi.



kolemjdoucí
Příspěvky: 812

Příspěvek#3 » pon 17. úno 2020, 11:42

Podle zákona 119/2002 v aktuálním znění jsou zbraněmi kategorie D podle §7 písm. c)
"palné zbraně určené pro střelbu náboji typu flobert s energií střely na ústí hlavně do 7,5 J"

Pokud tvoje flobertka do tohoto spadá (důležitá je energie střely), pak §15 říká:
(3) Střelba ze zbraně uvedené v § 7 písm. c) až g) nebo ze zbraně uvedené v § 7 písm. k) je zakázána na místě, kde by střelbou mohl být ohrožen život nebo zdraví osoby nebo způsobena škoda na majetku, není-li na takovém místě určen pro střelbu bezpečný prostor, zajištěn dohled odpovědné osoby nebo není-li takové místo viditelně označeno jako místo, kde probíhá střelba a na kterém je střelba umožněna pouze s vhodnými ochrannými pomůckami.

Takže pokud splníš tyto podmínky, můžeš střílet. Ale počítej s tím, že pokud to práská, vyvolává to zájem okolí.

Více zde: https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2002-119?text=%C2%A7%2015

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 518

Příspěvek#4 » pon 17. úno 2020, 11:49

Předpokládal jsem teda, že když nemá ZP, tak jde o legální flobertku do 7,5 J. A to je jako vzduchovka. Problém je jen hluk.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 70 hostů