Spolehlivost a "táboření" na místech, kde to není dovoleno.



iloveguns
Příspěvky: 1426

Příspěvek#46 » pát 21. úno 2020, 13:59

Základní otázka je položena v nadpisu tohoto tématu. Jsem přesvědčen, že za jistých okolností může táboření na místech, kde to není dovoleno, napomoci i ke ztrátě spolehlivosti. Stačí k tomu jen jeden horlivý policista, který ten den nevybral ještě ani jednu pokutu a musí si tedy na vás nahnat skóre, anebo jím vybraná pokuta musí státu alespoň částečně vynahradit náklady s cestou policejním vozem na místo vašeho táboření a provoz nově zakoupeného policejního dronu. A v takových případech vám nepomůže ani sebeslušnější chování a vystupování. Alespoň symbolickou pokutu vám udělí, a v registru přestupků máte záznam i tehdy, když vám řekne, já to nějak řešit musím, nezlobte se, dejte mi tedy stovku, tady máte bloček, a ráno to tady ukliďte....

Uživatelský avatar
Arc
Příspěvky: 543

Příspěvek#47 » pát 21. úno 2020, 14:46

No, s takým policajtom by som doporučoval (na základe toho čo písali Georg a ostatní vyššie, za to vďaka) slušne sa porozprávať.

A to niečo v tomto duchu - prosím Vás, dajte mi to ako priestupok voči miestnej vyhláške, nie verejnému poriadku. Ja to podpíšem a zaplatím a ešte Vám ponúknem aj klobásku a pokec pri ohni. Ale ak mi to dáte ako priestupok voči verejnému poriadku, s priestupkom nebudem súhlasiť, nepodpíšem to a stretneme sa na priestupkovom, to nie je treba ani jednému z nás.

Myslím si, že policajtovi ktorý si vyslovene bude chcieť spraviť čiarku bude jedno, za čo si ju spraví. Často pri slušnom jednaní to môžu vyriešiť aj len dohovorom na mieste a bez zápisu. Jedine že by človek buď bol na toho policajta drzý, alebo že by to bol vyslovene "zlý" policajt, čo sa v tom vyžíva.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 862

Příspěvek#48 » pát 21. úno 2020, 19:09

Kdysi jsem to řešil ve Veselí nad Lužnicí, kde na nás jedna horlivá místní soudružka poštvala policii. Normálně jsme si popovídali, já zahrál blbého turistu, který nezná místní vyhlášku, trošku jsme zapolemizovali na téma co je a co není les (ohníček jsme měli pracovní v ďolíku, který jsme vytvořili vydrbnutím drnu - když hoši přijeli, bylo po jídle i po ohni, drn byl zpět). Doporučili nám, abychom se vyhýbali místním aktivistům a popřáli šťastný zbytek života. Jinými slovy: je to hlavně o komunikaci.
K předešlým postům: státní policie imho problémy dělat nebude, nemá to zapotřebí. Pokud jde o ten policejní dron, v tomto případě šlo o kontrolu újezdu Brdy, kde si nějaké blbky rozdělaly oheň. On je totiž rozdíl, jestli někde v klidu přespíš, nebo si k tomu ještě uděláš táborák. To v dnešní době v létě není dobrý nápad, pokud se nejedná o oficiální tábořiště s oficiálním ohništěm. A jak jsem psal na první straně - jde opravdu o to, co si pod pojmem táboření představuješ. Pokud trénuješ na hovno ve větráku (SHtF), pravděpodobně to bude bivak, stejně jako když jdeš s báglem na zádech odnikud nikam. Spíš na celtě nebo v hamace, chováš se nenápadně, nezůstává za tebou žádný bordel - co oko nevidí, to srdce nebolí. pokud chceš tábořit s megastanem, každý večer dělat vatru jako na jamboree a vyřvávat u toho jako Nedvěd na portě, tak je to asi opravdu na cestě do kolize s nějakou vyhláškou.

Uživatelský avatar
Kečup
Příspěvky: 222

Příspěvek#49 » sob 22. úno 2020, 12:16

Podle mě to není nic jiného jak zas se snaží někdo ojebat něco co není dovoleno a tak se ptá Spolehlivost a "táboření" na místech, kde to není dovoleno a na to je jednoduchá odpověď - každý si nese za své konání následky a to ať jsou jakékoli. To je totiž stejné jako se zeptat - jak přejet křižovatku na červenou bez postihu. Je to totiž stále porušení nařízení ( vyhlášky ) udělej to jednou, dvakrát, třikrát a budeš mít jasno jak jsi spolehlivý až budeš žádat o vyjímku a podobně.

Uživatelský avatar
oldlamehand
Příspěvky: 498

Příspěvek#50 » sob 22. úno 2020, 16:37

Kečup: Však ano, ať si každý nese odpovědnost za následky. A tak zjišťuju jaké ty náslydky mohou být. :-D
Ale zákony a vyhlášky nejsou dány od boha.
V zásadě jsou pro mě 3 typy pravidel.
Ty, které dodržuji, protože je považuji za správné a smysluplné, nutné pro bezpečnost, nebo která dodržuji ze slušnosti, ohleduplnosti a respektnu k ostatním. Ta bych dodržoval i bez hrozby postihu.
Prostě nebudu v noci hulákat sousedům pod oknama, i kdyby to bylo beztrestné, vjíždět do křižovatky na červenou také většinou není úplně dobrý nápad, stejně jako sedat za volant ožralý.
Pak jsou tu pravidla, která si myslím, že nejsou úplně dobře nastavena a dodržuji je předevšímě kvůli hrozbě postihu.
No a pak taková, jejich porušením nikomu neškodím, a která může v určitých případech stát za to porušit, pokud hrozí jen malý postih a navíc je poměrně nepravděpodobný. Mezi takové může třeba patřit zákaz "táboření" na některých místech. Ale samozřejmě by mě nenapadlo bez dovolení se někomu utábořit kousek od baráku.
Ať hodí kamenem, kdo občas neuvažuje stejně. :-)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 73 hostů