Podmínky získání ZP - cizinec

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#16 » stř 11. bře 2020, 09:21

Myslím, že pro vás v Polsku by bylo z douhodobého pohledu řešením založit organizaci něco jako je u nás LEX - sdružení na ochranu práv majitelů zbraní ( https://www.gunlex.cz/ ). Jinak se zlepšení nedozáhne.



slawomir gda
Příspěvky: 4

Příspěvek#17 » čtv 12. bře 2020, 18:45

na idiotów nie pomoże nawet LEX oni mogą sobie pisać w necie i tyle ich żaden urząd i WPA nawet nie czyta tego co piszą oni wydają decyzje jak za komuny kto odpowiada albo jest znajomym komendanta to podbijają a kto nie to czeka 2 lata albo po pół roku daje spokój ... dla tego szukałem innego wyjścia aby polować jak normalny człowiek a nie prosić się jak bezdomny o monetę do puszki to jest upokarzające .. dla tego miałem nadzieję ,ze w czechach będzie normalnie .
pozdrawiam

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2232

Příspěvek#18 » pát 13. bře 2020, 13:47

Omlouvám se, ale tohle mi google translator nepřeložil tak, abych to pochopil :-(

Každopádně sdružení, které spojuje všechny střelce a jejich jménem odborně jedná s poslanci a dokáže je přesvědčit, že některé věci je potřeba změnit a některé naopak ne, je potřeba v každé zemi.
V Polsku očividně nefunguje nárokový režim na zbraně. A přitom by klidně mohl... A kdo to s politiky vyjedná?



pavelg
Příspěvky: 3068

Příspěvek#19 » pát 13. bře 2020, 14:29

Napsal to myslím srozumitelně ...
Na idioty nepomůže ani LEX. Mohou si psát co chtějí, ale úřady to číst nebudou, oni si rozhodnou jak za komunistů. Kdo je s nimi nebo je něčí známý, tomu potvrdí, a kdo ne, ten čeká dva roky anebo po půl roku dá pokoj.
Proto jsem hledal jiné východisko abych mohl lovit jak normální člověk a neprosit jak bezdomovec o minci , to je pokořující. Proto jsem doufal že v Česku to bude normální.

.. očividně polský kolega upadl do fáze beznaděje.
Ale taky si myslím, že by tam stálo za to založit polský LEX, získat lidi od armády, policie, hasičů a dalších složek a nějak začít pracovat na spolupráci s poslanci a ministerstvem.
Pamatuju, že před pár roky v Polsku vykřikovali, že bude střelnice v každé větší obci a zjednoduší se vydávání povolení.
Tak by mohli začít tím, že vyhrabou tyto sliby a zkontaktují se s složkami, které na rozdíl od ČR mají v Polsku poměrně vysoký status.



slawomir gda
Příspěvky: 4

Příspěvek#20 » ned 15. bře 2020, 09:17

Witam Kolegów
to nie rozpacz to bezradność trójmiasto to jak to mówią mała Sycylia a ja powiedzmy nie raz pomagam ludziom z partii rządzącej a tu w Gdańsku nie jest to mile widziane i LeX nic nie da bo tu od 30 lat żądzą ci sami ludzie wstawieni przez komunistów lub ich dzieci.....
jak mi mówią mi na spotkaniu ,, o witam pana... i jak tam strzelnica już otwarta i pozwolenie na broń - w zawieszeniu no ale trzeba dobrze sprawdzić czy pan sobie albo komuś krzywdy nie zrobi,, ja mówię ,że jestem myśliwym od prawie 20 lat ojciec i dziadek też był a oni na to musimy być dokładni i zajmie to kolejne miesiące bo w związku z artykułem z 1966 roku mogą do woli prześwietlać każdego obywatela ,, dla tego chciałem kupić i zarejestrować broń za granicą Polski wyrobić Europejską kartę Broni i mieć święty spokój ...i tyle ... kiedyś jeszcze dwa lata temu koledzy myśliwi z Polski tak robili i w Czechach i chyba na Słowenia ale niestety nie mam z nimi teraz kontaktu bo straciłem numery jak się mi popsuł telefon .
dla tego pozwoliłem sobie na poszukanie pomocy na tym portalu ale widzę ,że Koledzy myśliwi i strzelcy chyba nie wiedzą jak się do tego zabrać i jak to przejść ... bo mogę podobno być zarejestrowanym u was myśliwym Polskim członkiem Polskiego PZŁ albo członkiem obojętnie jakiego klubu strzeleckiego i jako członek zakupuje sobie broń wyrabiam Europejską Kartę Broni i mogę jeździć na zawody strzeleckie i polować gdzie chcę nawet w Polsce bo mam uprawnienia tyle ,że broni nie mam ... pamiętam ,że wyżej wymienieni koledzy tak robili też zniechęceni po roku czy 2 walką ze ścianą a ja jestem za stary żeby robić z siebie idiotę i płaszczyć się przed zakompleksionym urzędnikiem z wydanymi dyspozycjami ...obecnie podważyli mi swoich własnych lekarzy z uprawnieniami wszystkie badania przeszedłem bez zastrzeżeń testy psychologiczne 97/100 gdzie dają ludziom z agencji ochrony przychodzącym z ulicy pilnującym sklepów z 50 % zaliczeniem...
mimo wszystko dziękuję Kolegą
i pozdrawiam Sławek

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2232

Příspěvek#21 » pon 16. bře 2020, 07:59

Je mi líto, že žiješ někde, kde má nějaký úřední pocit, že může podle sebe rozhodovat o tom, co ty můžeš nebo němůžeš.
Každopádně - jak si zařídit český zbrojní průkaz tu máš napsané:

(1) Příslušný útvar policie vydá zbrojní průkaz fyzické osobě, která splňuje tyto podmínky:
a) má místo pobytu na území České republiky,
b) dosáhla předepsaného věku (§ 19),
c) je způsobilá k právním úkonům,
d) je zdravotně způsobilá (§ 20 a 20a),
e) je odborně způsobilá (§ 21),
f) je bezúhonná (§ 22) a
g) je spolehlivá (§ 23).

Tedy:
- musíš tu mít zapsaný pobyt
- musíš ti být více než 21 let
- musíš být svéprávný
- musíš přinést potvrzení od českého doktora, že jsi zdravý
- musíš složit zkoušku (znát 511 otázek v českém jazyce, manipulace, střelba)
- nesmíš být trestaný (nejlépe nikdy)
- nesmíš páchat přestupky

Nás také Policie prověřuje, ale stačí jí na to přístup do rejtříku trestů a centrálního registru přestupků. A kdy projdeme, musí bezodkladně vydat pozitivní rozhodnutí.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: DVII, josefp77, skagerak a 43 hostů