obnova ZP v době koronaviru



macphenom
Příspěvky: 3

Příspěvek#1 » sob 21. bře 2020, 11:53

Zdravím, 3.6.2020 mi končí ZP a vzhledem k tomu že žádost je potřeba podat více jak 2 měsíce předem musím jednat hned - nicméně v současné době jsou fotolaby zavřené, tak nevím kde mám sehnat fotku a také trochu pochybuji že se obvoďák bude chtít zdržovat s potvrzením zdravotní způsobilosti. Poradí někdo co mám dělat? :|



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#2 » sob 21. bře 2020, 11:58

Nevztahuje se na to viewtopic.php?f=33&t=12151 ?
Ale lepsi to asi zkusit, obvodak to mozna udela po telefonu jako vsechny ostatni lekarske ukony a fotka nevim, no. Bych ji vytisknul ;-)

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4571

Příspěvek#3 » sob 21. bře 2020, 12:06

Oszbm nefungují. Domluvit telefonicky. Opět co kraj, to jiný přístup.



macphenom
Příspěvky: 3

Příspěvek#4 » sob 21. bře 2020, 12:13

Děkuji za odpovědi, jsem ze středočeského kraje ale pro zbrojní průkaz jsem si byl v Praze někde okolo Florence, pokud si dobře pamatuju. Třeba tady jsem teď našel: https://benesovsky.denik.cz/z-regionu/u ... 00319.html " V případě, že platnost vyprší za méně než čtvrt roku, policie doporučuje podat žádost korespondenčně nebo elektronicky; s ohledem na aktuální situaci nyní nevyžaduje uhrazení správního poplatku, ale ani zdravotní posudek od lékaře." Což by bylo super, takže zavolám "- Praha-venkov (pro okresy Praha-východ a Praha-západ): 702 129 879" a uvidím. ;)

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4571

Příspěvek#5 » sob 21. bře 2020, 12:28

To jsi byl nejspíše na Praze - venkov, takže také StČ kraj. Jsou velice vstřícní. Minulý týden jsem s nimi řešil odhlášení zbraně po prodeji. Já to řešil s Příbramí. Ale v kraji by to mělo být stejné. Plzeňský kraj třeba má přístup trochu jiný. Ale samozřejmě musí řešit stávající stav také.

Uživatelský avatar
genu
Příspěvky: 1206

Příspěvek#6 » sob 21. bře 2020, 12:31

Obvoďáci mají "doporučeno" nevydávat žádné potvrzení (ať tam chodí co nejmíň lidí a nenakazí se).
Vhledem k tomu, že platí Nouzový stav, tak MV vydalo nařízení, že platnosti propadlých OP, ŘP a pasů se automaticky prodlužují do doby ukončení Nouzového stavu. Po tuto dobu platí i propadné doklady a nevztavuje se na majitele jakákoliv sankce.
Ano, není tam vyjmenovaný ZP, ale předpokládám stejný režim.
V každém případě, jediný kdo to rozsekne je OSZBM, takže v pondělí telefon do ruky a ....



tapuz
Příspěvky: 12

Příspěvek#7 » sob 21. bře 2020, 17:24

Pánové, vy jste nedostali mail od PČR? Už to tady bylo i v jiném tématu:

Informace o změnách na úseku správních činností v oblasti zbraní v rámci vyhlášeného nouzového stavu

Vážený pane, vážená paní,

z důvodu šíření nákazy virem SARS-COVID-19 („koronavirus“) byl v České republice nařízen nouzový stav podle § 5 a 6 ústavního zákona č. 110/1998 Sb. Vláda průběžně nařizuje opatření směřující k omezení šíření nákazy, a to zejména prostřednictvím snížení četnosti fyzických kontaktů mezi obyvatelstvem.

Jedním z vládních opatření je omezení činnosti správních orgánů, včetně omezení osobního kontaktu zaměstnanců s adresáty veřejné správy na nezbytně nutnou úroveň. Úkony podle zákona o zbraních nepatří mezi neodkladné úřední záležitosti a proto, až na výjimky, budou podání podle zákona o zbraních vyřizována až po ukončení nouzového stavu. Vzhledem k povaze přijatých opatření, bude možné u všech lhůt podle zákona o zbraních prominout jejich zmeškání podle § 41 odst. 1 správního řádu.

Bližší informace o omezení provozu příslušných pracovišť služby pro zbraně a bezpečnostní materiál a některá doporučení k postupu pro vyřizování neodkladných záležitostí naleznete na https://www.mvcr.cz/clanek/zbrane-strel ... 84336.aspx.

NA TENTO E-MAIL NEODPOVÍDEJTE!

E-MAIL BYL ROZESLÁN AUTOMATEM NA E-MAILOVÉ ADRESY VEDENÉ V INFORMAČNÍM SYSTÉMU CENTRÁLNÍ REGISTR ZBRANÍ.

Policejní prezidium České republiky
Ředitelství služby pro zbraně a bezpečnostní materiál



Caroprd111
Příspěvky: 313

Příspěvek#8 » sob 21. bře 2020, 22:01

Pošlete žádost datovou schránkou nebo poštou a vyčkejte na výzvu k doplnění.



E-Ryc
Příspěvky: 516

Příspěvek#9 » ned 22. bře 2020, 08:40

@tapuz - ad email, evidentne jak kdo. I kdyz poctive pisu vsude email i telefon, nic mi nedorazilo. Mam takovy pocit, ze se na to Praha vy....



Piggy
Příspěvky: 1876

Příspěvek#10 » ned 22. bře 2020, 09:22

Podepisovals souhlas s použitím emailu a telefonu podle GDPR? Jestli ne, tak to nesmí použít.



djgas
Příspěvky: 73

Příspěvek#11 » ned 22. bře 2020, 09:41

Caroprd111 píše:Pošlete žádost datovou schránkou nebo poštou a vyčkejte na výzvu k doplnění.

Zajimalo by mě kde najít adresu datové schránky...PČR v Hradci to nikde uvedené nemá-jen krajské ředitelství ,tak nevím zda si to pak preposilaji.
Volat jim určitě už nebudu-jednou mi to stačilo-za zeptani zda funguji (tehda kolovala informace ,ze úřední výkony zůstanou zachovány ) jsem dostal peknej kartáč,zda jsem vůbec normální ...ze sem se vůbec odvážil zavolat....



Caroprd111
Příspěvky: 313

Příspěvek#12 » ned 22. bře 2020, 11:11

Datovku mají jen KŘP, mají povinnost si to mezi sebou na jednotlivá oddělení předat.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4571

Příspěvek#13 » ned 22. bře 2020, 11:39

Caroprd111: Vždyť ano. Nižší útvar vlastně neexistuje.



Pavel V.
Příspěvky: 54

Příspěvek#14 » ned 22. bře 2020, 11:47

Je otázkou jak aplikovat § 41 správního řádu - navrácení v předešlý stav, resp. jak se k tomu budou satvět správní orgány. Pokud vím, obecné stanovisko k aplikaci tohoto ustanovení už MV ČR vydalo.

Uživatelský avatar
Milkyway
Příspěvky: 285

Příspěvek#15 » ned 22. bře 2020, 11:51

djgas píše:
Caroprd111 píše:Pošlete žádost datovou schránkou nebo poštou a vyčkejte na výzvu k doplnění.

Zajimalo by mě kde najít adresu datové schránky...PČR v Hradci to nikde uvedené nemá-jen krajské ředitelství ,tak nevím zda si to pak preposilaji.
V


Pošli to na Krajské ředitelství a oni už to z Českých Budějovic do Jindřichova Hradce nějak dopravěj :lol:

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam.cz a 36 hostů