obnova ZP v době koronaviru



Patke
Příspěvky: 41

Příspěvek#46 » úte 14. dub 2020, 17:23

Arc píše:Určite si tam zavolaj a spýtaj sa. Je možné že na rôznych oddeleniach budú mať rôzny názor. Podľa mňa by by lehoty počas výnimočného stavu nemali bežať, takže by si novú prehliadku teoreticky nepotreboval. Pri zdravotnej prehliadke to však môže byť iné, predsa len jej zmyslom je potvrdiť zdravotnú spôsobolisť v určitý presný čas. Ak by si ale nepochodil na polícii, tak doktor snáď bude mať pochopenie a len ti administratívne vystaví nový papier s iným dátumom.


Jo, to by bylo fajn, ale obávám se, že právě doktoři "žijí" hlavně z těchto plateb různých potvrzení a povolení a kdo ví co..... Na jednu stranu by to bylo logické to posunutí lhůt, ale taky jak píšeš, v tomto případě jde o aktuální zdravotní stav.... ikdyž....v podstatě při podání přihlášky nesmíš mít potvrzení starší 3 měsíců, a vydání ZP můžeš uskutečnit na to samé zdravotní potvrzení pokud to stihneš do 3 měsíců od přihlášky- to znamená, že to zdravotní můžeš "natáhnout" až na 6 měsíců, což vlastně taky není úplně aktuální :) No uvidíme.... Třeba na to fakt existuje zákon, zatím jsem ale nic nenašel...

Uživatelský avatar
Arc
Příspěvky: 543

Příspěvek#47 » úte 14. dub 2020, 20:32

... a ďalej ti to platí 10 rokov počas trvania ZP to jedno potvrdenie, takže logika pokulháva, ale to je pri zákonoch bežné. Myslím si ale fakt že tá lehota by mala byť zamrazená, ale skús si to overiť na polícii. Jo a máš zlého doktora, ten môj mi spravil prehliadku na ZP zadarmo. (robil mi vtedy aj periodickú do zamestnania a povedal že to je pri jednom, tak som 500 ušetril).

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#48 » pát 17. dub 2020, 16:20

PČR odbor zbraní v Olomouci zahajuje od pondělí 20.4 provoz.
Předpokládám, že toto nařízení bude platit pro celou ČR.



kk
Příspěvky: 1018

Příspěvek#49 » pát 17. dub 2020, 19:43


Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#50 » pát 17. dub 2020, 20:39

Ještě věcný dodatek. Upozornili mě, že provoz je obnoven, ale nechodí se volně jako dřív. Kvůli omezení nákazy mají objednávkový systém. Nutno domluvit návštěvu předem, telefonem, nebo obyčejným emailem (kontakty na webu). Domluví si s vámi termín a hodinu. Při návštěvě mám zůstat přede dveřmi a počkat na vyzvání. Následně bude bezkontaktně změřena teplota na čele a poskytnuta dezinfekce na ruce. (Samozřejmostí je rouška a všechny potřebné doklady)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 83 hostů