Postup k získání ZP

Uživatelský avatar
sekernik
Příspěvky: 57

Příspěvek#61 » čtv 29. pro 2011, 21:28

tslaby píše:Pro mě by byla skupina A zbytečná, neplánuji mít nějakou historickou zbraň, spíš nějakou sportovní pistoli nebo malorážku. A když bych si tedy teď zažádal o sk. B a po dovršení 21 let o zbylé dvě skupiny, jak se to dělá s osvědčením o odborné způsobilosti, to mi udělají na policii kopii nebo nějaký opis?

To osvědčení o odborné způsobilosti pro skupiny B, D, E už přece máš, jak píšeš ve svém předchozím příspěvku (to mají i na příslušném útvaru PČR). Osvědčení platí 12 měsíců, takže pokud požádáš o skupiny D a E v době platnosti osvědčení, budeš potřebovat pouze potvrzení od posuzujícího lékaře, které je platné 3 měsíce, takže to Ti asi už to původní platit nebude. Dále pak 2x500Kč kolek za dvě skupiny ZP, ale to už Ti vlastně odpovídal "sided". Ještě pak budeš potřebovat 2 fotky. Pak ještě jedna možnost, pokud by jsi na vydání ZP tolik nespěchal, počkat na 21 let a udělat to všechno jedním vrzem - papírováním (píšeš že 21 budeš mít za 1/2 roku, takže doklad odb.způsobilosti by byl ještě platný). :P :P
Pokud se něde pletu tak mě Vy zkušenější opravte.
Naposledy upravil(a) sekernik dne čtv 29. pro 2011, 21:52, celkem upraveno 1 x.



Chelios
Příspěvky: 4

Příspěvek#62 » čtv 29. pro 2011, 21:44

Zdravim,chci se zeptat (ZP jeste nemam tak mam trochu zmatek v zakonech) pokud mam ZP a odcestuji do zahranici legalne za praci ale pravidelne cca po mesici se budu vracet do ČR kde mam trvali pobyt,ZP mi normalne zustane nebo PČR zrusi jeho platnost.Pokud hodlam v zahranici zustat a mit tam trvali pobyt tak mi scela urcite cesky ZP zanikne a budu si muset vyridit v zahranici novy?Nebo to je jinak?

Uživatelský avatar
sekernik
Příspěvky: 57

Příspěvek#63 » čtv 29. pro 2011, 21:57

Tak tak jak píšeš. Pokud budeš mít trvalý pobyt v ČR ZP neztrácí platnost, jinak je to ale v případě trvalého pobytu v zahraničí.
§ 26
Zánik platnosti zbrojního průkazu(1) Platnost zbrojního průkazu zaniká, jestliže
a) uplyne doba jeho platnosti,
b) je ohlášena jeho ztráta nebo odcizení,
c) nabylo právní moci rozhodnutí o odnětí zbrojního průkazu (§ 27), nebo
d) jeho držitel zemřel nebo byl prohlášen za mrtvého.
(2) O zániku platnosti zbrojního průkazu rozhoduje příslušný útvar policie, jestliže
a) je poškozen tak, že zápisy v něm uvedené jsou nečitelné nebo je porušena jeho celistvost,
b) obsahuje neoprávněně provedené změny,
c) obsahuje nesprávné údaje, nebo

d) jeho držitel ukončil pobyt na území České republiky.

Uživatelský avatar
jomekabi
Příspěvky: 937

Příspěvek#64 » pát 30. pro 2011, 00:04

V zasade je uplne jedno, jak dlouho budes v zahranici a jestli si tam registrujes pobyt, nebo ne. Zahranicni urady nezajima, jestli mas take registrovany pobyt v CR, je jenom zajima, kde se zdrzujes na jejich uzemi, tj. kam Ti poslat napr. danove priznani.

Jinymi slovy, pokud si neodhlasis trvaly pobyt v CR, zbrojak Ti zustane. Kazdopadne v dobe Tve nepritomnosti zbrane musi byt radne zabezpeceny.

Jeste neco: Pokud si nechas trvaly pobyt v CR, ale vetsinu casu travis v zahranici a mas tam zdravotni pojisteni, musis to nahlasit VZP (ci pojistovne, u ktere mas sve pojisteni), jinak budes muset platit pojisteni v Cesku, i kdyz ho nebudes potrebovat. Odhlaseni se u VZP nema vliv na trvaly pobyt, ani na zbrojak.

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#65 » stř 30. kvě 2012, 19:43

Příspěvky týkající se inspektorátů a jejich přístupu odděleny.

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#66 » úte 14. srp 2012, 09:23

Dobrý den, měl bych dotaz ohledně vydání zbrojního průkazu. Mám hotové zkoušky na skupiny B, D, E, tudíž můžu mít ZP až od 21 let. To mi bude za měsíc a půl a zajímá mě, jestli bych mohl podat žádost o vydání ZP ještě před dovršením 21 let, například měsíc před? Děkuji za odpověď.

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#67 » úte 14. srp 2012, 09:58

Čistě teoreticky ano, policie by si alespoň mezitím zjistila přestupky atd., ale je třeba se s nimi domluvit - pokud to budou dělat čistě mechanicky bez přemýšlení, tak mohou žádost zamítnout, protože nesplňuje zákonné podmínky.
Zákon říká jen, že "Příslušný útvar policie vydá zbrojní průkaz fyzické osobě, která splňuje tyto podmínky: ... b) dosáhla předepsaného věku (§ 19)", tj. nic o tom, že ten věk musí být dosažen ve chvíli podání žádosti. Je to tedy hlavně o domluvě.

Uživatelský avatar
Joe
Příspěvky: 680

Příspěvek#68 » úte 14. srp 2012, 10:02

Ano. Bude ti vydán pro skupiny, kde splňuješ věkovou hranici, tedy B. Až splníš věk pro D a E, můžeš si požádat znova, a to až do doby, kdy ti platí lékařská prohlídka a zkouška odborné způsobilosti.
Zeptej se na svém oddělení, jak dlouho předem máš podat žádost (někde to umí za týden, někde si vyberou celou 30-denní lhůtu), aby ti jej vytiskli a předali na 21. narozeniny; nikdo nemá zájem se s tím úřadovat nadvakrát;-)

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#69 » úte 14. srp 2012, 11:32

Díky za odpovědi, pokusím se s nimi domluvit. Doufám že to nebude problém, o to kdy mi bude vydaný mi tolik nejde, klidně za dva měsíce. Nevíte ještě náhodou, jestli je možné podat žádost i například doporučeně poštou?

Uživatelský avatar
Joe
Příspěvky: 680

Příspěvek#70 » úte 14. srp 2012, 12:11

Zákon nestanoví způsob podání žádosti. Poštou to možné je. Doporučuje se uvést na sebe v průvodním dopisu telefonický kontakt, pro operativnější domluvu. Když natrefíš na ochotné příslušníky, tak ti možná zavolají, že už máš ZP připraven k vyzvednutí.



Sikytator
Příspěvky: 2

Příspěvek#71 » pát 27. zář 2013, 13:45

Netusite nekdo, jak je to s uvadenim delsiho pobytu v zahranici ? Bracha ted zada o zbrojak, pred osmi lety zil rok v emerice a ma strach, ze kdyz to tam uvede, tak cesky urednici budou nekolik mesicu zjistovat, jestli tam neco neprovedl a vydani zbrojaku se tim dost protahne.



jinda voyer
Příspěvky: 418

Příspěvek#72 » pát 27. zář 2013, 13:50

A bylo to skutečně bez přerušení?

Já byl taky pár let v zahraničí, ale nikdy to nebylo déle jak 6 měsíců v kuse, tj. vždy jsem se vrátil domů, buď na Vánoce, nebo na léto...takže liteře zákona bylo vyhověno...

Uživatelský avatar
ilicz
Příspěvky: 543
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#73 » pát 27. zář 2013, 13:54

no, zákon praví takto:
http://zbranekvalitne.cz/legislativa/119-2002#p17

(4) Pokud se žadatel o vydání zbrojního průkazu v posledních 10 letech před podáním žádosti nepřetržitě zdržoval více než 6 měsíců mimo území České republiky, je povinen předložit též doklad obdobný opisu z evidence Rejstříku trestů ze státu, ve kterém se zdržoval, s překladem do jazyka českého, vyhotoveným tlumočníkem zapsaným v seznamu znalců a tlumočníků; nemůže-li takový doklad předložit, protože mu jej tento stát nevydá, předloží čestné prohlášení, ve kterém uvede, že v cizině nebyl uznán vinným pro trestný čin, pro který nemůže být považován za bezúhonného (§ 22), nebo uznán vinným z přestupku, pro který nemůže být považován za spolehlivého (§ 23).

Provedl tam brácha něco takového, aby se musel bát, že nesplňuje?



jinda voyer
Příspěvky: 418

Příspěvek#74 » pát 27. zář 2013, 13:56

ilicz píše:nemůže-li takový doklad předložit, protože mu jej tento stát nevydá, předloží čestné prohlášení, ve kterém uvede, že v cizině nebyl uznán vinným pro trestný čin, pro který nemůže být považován za bezúhonného (§ 22), nebo uznán vinným z přestupku, pro který nemůže být považován za spolehlivého (§ 23).

A problém je vyřešen :mrgreen: až se sám divím, že tam je tahle možnost a netrvá se tvrdošíjně na tom lejstru se štemplem...



Sikytator
Příspěvky: 2

Příspěvek#75 » pát 27. zář 2013, 13:59

ilicz píše:no, zákon praví takto:
http://zbranekvalitne.cz/legislativa/119-2002#p17

(4) Pokud se žadatel o vydání zbrojního průkazu v posledních 10 letech před podáním žádosti nepřetržitě zdržoval více než 6 měsíců mimo území České republiky, je povinen předložit též doklad obdobný opisu z evidence Rejstříku trestů ze státu, ve kterém se zdržoval, s překladem do jazyka českého, vyhotoveným tlumočníkem zapsaným v seznamu znalců a tlumočníků; nemůže-li takový doklad předložit, protože mu jej tento stát nevydá, předloží čestné prohlášení, ve kterém uvede, že v cizině nebyl uznán vinným pro trestný čin, pro který nemůže být považován za bezúhonného (§ 22), nebo uznán vinným z přestupku, pro který nemůže být považován za spolehlivého (§ 23).

Provedl tam brácha něco takového, aby se musel bát, že nesplňuje?

Neprovedl, tusim ani rychlou jizdu :-) Jde jen o komplikaci, nic vic za tim neni.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 40 hostů