Kolik zbraní na střelnici



Peyta
Příspěvky: 2

Příspěvek#1 » čtv 2. črc 2020, 18:28

Dobrý den,
Omlouvám se pokud tu vystavuju na odiv základní neznalost, ale nevíte prosím, kolik zbraní mohu ze svého bytu přepravit zároveň na střelnici? Vlastním dlouhou kat. C a 2 krátké kat. B, zbrojní průkaz všechny skupiny mimo D. Vím, že nosit můžu 2 zbraně, a že zbraň kterou přepravuji, tak vybitou, znemožnující její okamžité použití v uzavřeném obalu. Pročítal jsem zákon o zbraních a nikde jsem nenašel "max. počet zbraní co můžu najednou přepravovat" pokud nejde o nošení. S kamarádem se chceme navzájem pochlubit mazlíkama a nejradši bych s sebou pokud možno vzal všechny. :D
Díky za odpovědi a rád se nechám poučit v mojí neznalosti...

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2982

Příspěvek#2 » čtv 2. črc 2020, 18:35

Bez omezení.

Uživatelský avatar
Destructor
Příspěvky: 685

Příspěvek#3 » čtv 2. črc 2020, 19:21

Ještě jeden dotaz na podobné téma.
Když jsme na střelnici, musím dát zeregistrovat všechny zbraně co u sebe mám, nebo jen ty s kterými budu střílet?
Do teď jsem tam dával jen ty s kterými střílím ...



pavelg
Příspěvky: 3068

Příspěvek#4 » čtv 2. črc 2020, 19:39

Petya:
NOSIT (tj. k okamžitému použití) max. 2 ks.
PŘEPRAVOVAT (tj. ve futrálu, nenabité, jako rybářské pruty) v podstatě neomezeně, ale samozřejmě je musí mít člověk pořád pod kontrolou, ne že půlku vynosím, nechám tam, jdu pro druhou půlku, co mám v autě... prostě s rozumem a hlavně bezpečně a nedělat ptákoviny, hlavně pamatovat na to, aby nebyly vidět. Kromě zákona je to dobré i kvůli lidem. Někdo se bude plašit, někdo dostane zálusk. Nejlíp je, když si myslí, že tam jsou bezcenné a nezajímavé věci anebo je vůbec nic na těch futrálech nezaujme, že se ani nebudou zamýšlet, co by tam tak mohlo být.
Známý nosil kosu v pouzdře od houslí.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4574

Příspěvek#5 » čtv 2. črc 2020, 19:40

Destruktor : Předpokládám, že máš na mysli zapsat do nějaké knihy na střelnici. Od toho je tam správce střelnice. Někde se zbraně nepíší vůbec žádné.



kk
Příspěvky: 1018

Příspěvek#6 » čtv 2. črc 2020, 20:54

Peyta: vem si jich tam kolik chces, pokud to zvladnes mit po dohledem ... ;) Ja s nejvice co jsem mel bylo 6 ... jenze to byla strelnice, ze jsem autem stal prakticky vedle stanoviste, takze jsem si z kufru vyndaval co jsem chtel a zas daval zpet a byl jsem tam sam se spravcem...



Peyta
Příspěvky: 2

Příspěvek#7 » čtv 2. črc 2020, 21:13

Díky všem za odpovědi :-) 3 zvládnu ohlídat v pohodě, jedna v kydexu IWB, druhá krátká v kabele u těla a dlouhá přes rameno na zádech v pouzdře ala rybaření. Svoje meze naštěstí znám dobře a nechci hlavně vyrobit nějakej průšvih krz legislativu.

Uživatelský avatar
Destructor
Příspěvky: 685

Příspěvek#8 » čtv 2. črc 2020, 21:26

marinakus píše:Destruktor : Předpokládám, že máš na mysli zapsat do nějaké knihy na střelnici. Od toho je tam správce střelnice. Někde se zbraně nepíší vůbec žádné.


Jojo, presne tak.
Zatim kde jsem byl vsude si to zspisovali.
Asi se na to rovnou zeptam spravce, jen jsem nechtel byt za pitomce :)

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#9 » čtv 2. črc 2020, 22:27

Omezení může být v provozním řádu střelnice. Samozřejmě to nikdo nečte, ale dotazem nic nezkazíš.



v.k.
Příspěvky: 257

Příspěvek#10 » pát 3. črc 2020, 00:18

Destructor> zapisovat zbrane na strelnici nevyplyva ze zakona, je to opravdu jen o provoznim radu dane strelnice. btw : Ja bral po dotazu nejvic 10ks naraz, takze tri by snad nemely vadit :)

Uživatelský avatar
oldlamehand
Příspěvky: 498

Příspěvek#11 » pát 3. črc 2020, 09:17

Na střelnici, kam běžně chodím, si zapisují číslo ZP pokud nakupuji střelivo, ale o to, jaké zbraně a kolik jich mám, se nikdy nestarali.
Jen mají v podmínkách, že se tam může střílet z krátkých do ráže .44 magnum a z dlouhých jen malorážek.
Takže asi by se starali,kdyby tam člověka zahlédli s něčím větším, ale počet nikdo neřeší.
Z logiky zákona mi vyplývá, že na střelnici můžete zbraní přinést třeba plnou krosnu, ale jen 2 můžou být nabité při cestě na sřelnici.

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 990

Příspěvek#12 » pát 3. črc 2020, 09:51

No už jsem na střelnici viděl i nápis u vstupu, že: "Vstup dovolen pouze se zbraní bez náboje v komoře i zásobníku"...



vvitty
Příspěvky: 226

Příspěvek#13 » pát 3. črc 2020, 09:59

Nekteri spravci si zapisuji i prukaz zbrane ale rozhodne to neni pravidlem. A pokud nechci nic nez terc tak si obcas ani nevyzadaji ZP.

Uživatelský avatar
Cemada
Příspěvky: 324
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#14 » pát 3. črc 2020, 11:32

Je to různé, záleží na řádu střelnice.
Chápu, že si správci zapisují jména návštěvníků a ZP. Jestli někdo zapisuje i PZ (nebo vypíše přímo zbraň), tak je to jen drobnost na víc. Ve Velvarech zapisuje jen jednu, i když jich člověk má více.

Jako pochybuji, že někde ale budou zapisovat všechny zbraně. Když si třebas vemu, že na akci s perkuzákama přijede 25 lidí a mají minimálně 3 kusy ze kterých střílení (viděl jsem i člověka ověnčeného sedmi kusy :D), to by se někdo upsal k smrti :D



cipis
Příspěvky: 2104

Příspěvek#15 » pát 3. črc 2020, 15:23

Proč by se kdo upsal? Holt jestli si to někdo chytře dal do provozního řádu, tak musí pak za to pikat. Ale dá se to řešit i extra seznamem, jako příloha, dopředu doma nachystaným. Ostatně tak se dají udělat i hromadné akce, kde je na extra papíře, jakože příloha, uveden seznam všech osob, s požadovanými údaji, a tím pádem se pak do knihy nemusí vše vypisovat. Dost to ušetří čas, pokud je to nachystáno dopředu.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 81 hostů