Povolení na zbraně skupiny B



Piggy
Příspěvky: 1878

Příspěvek#16 » ned 19. črc 2020, 12:34

Lynx píše:Pokud teda přestaneš vykonávat činnost, díky které budeš mít ZP, bude ti povolení podle § 13 odst. 2 opravdu odebráno.
V případě ZP B mě nenapadá jiný způsob zániku řádného důvodu než rozhodnutí držitele (=dojdu policajtům oznámit, že jsem skončil se sportem). Nikde není totiž řečeno, že by měl sportovat organizovaně ani jak často. Navíc podle § 12/5 "Za řádný důvod se považuje b) uskutečňování sportovní, lovecké, kulturní nebo jiné zájmové činnosti nebo příprava na povolání," a tam se vejde cokoliv.

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#17 » ned 19. črc 2020, 12:56

No, já nejsem právník, takže kličky hledat nebudu. Ale podívej se na § 27, který řeší odnětí zbrojního průkazu, zejm. u držitelů mladších 18 let.



Piggy
Příspěvky: 1878

Příspěvek#18 » ned 19. črc 2020, 13:13

Máš pravdu, mlaďoši mají halt těžký život. :lol:

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#19 » ned 19. črc 2020, 13:29

Piggy píše:V případě ZP B mě nenapadá jiný způsob zániku řádného důvodu než rozhodnutí držitele (=dojdu policajtům oznámit, že jsem skončil se sportem). Nikde není totiž řečeno, že by měl sportovat organizovaně ani jak často. Navíc podle § 12/5 "Za řádný důvod se považuje b) uskutečňování sportovní, lovecké, kulturní nebo jiné zájmové činnosti nebo příprava na povolání," a tam se vejde cokoliv.

Upřesnění: tohle platí až od 18 let (resp. 21 u sk. D), do té doby to škola nebo sportovní oddíl musí nahlásit.

Ještě poznámka: Přemýšlím, jestli by kulturní nebo jiná zájmová činnost byla v tomto případě řádným důvodem. Zbrojní průkaz byl vydán za účelem uskutečňování sportovní nebo lovecké činnosti... Takže si myslím, že nic jiného nebude řádným důvodem.



skagerak
Příspěvky: 1004

Příspěvek#20 » ned 19. črc 2020, 13:57

Jeste mi zkus definovat sportovni cinnost...



Piggy
Příspěvky: 1878

Příspěvek#21 » ned 19. črc 2020, 14:21

Wiki praví: "Slovo sport je anglosaského původu a odvozuje se od slova disport, znamenající obveselení či rozptýlení.
Pojmem sport je dnes obvykle označována aktivita provozovaná podle určitých pravidel a zvyklostí, jejíž výsledky jsou navíc měřitelné nebo porovnatelné s jinými provozovateli téhož sportovního odvětví."
Takže víceméně cokoliv, co mě baví, :idea:
Naposledy upravil(a) Piggy dne ned 19. črc 2020, 14:22, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#22 » ned 19. črc 2020, 14:21

Sportovní činnost podle národních nebo mezinárodních pravidel a řádů a součástí této činnosti je střelba. Hele, zákon je dostupný všem a zdarma, tyhle základní otázky si snad dokáže zodpovědět každý.



Piggy
Příspěvky: 1878

Příspěvek#23 » ned 19. črc 2020, 14:28

"Jiná zájmová činnost" je řádný důvod ze zákona, akorát nemá vlastní skupinu ZP. Ale to třeba reenactoři (kulturní činnost?) taky ne.
A umím si představit sportovní činnost s ostrou zraní bez střelby. Třeba rozborku a sborku na čas. Národní pravidla se vytvoří snadno, stačí dát si to do stanov nějakého spolku. A když se domluvíme, budou i mezinárodní.



Piggy
Příspěvky: 1878

Příspěvek#24 » ned 19. črc 2020, 15:39

Omlouvám se, nedošlo mi, že je zase řeč o těch adolescentech. Tam musí být sportovní činnost se střelbou, jinak mají smůlu. Do 18 let jedině organizovaně.



skagerak
Příspěvky: 1004

Příspěvek#25 » ned 19. črc 2020, 17:02

@lynx zakon je dostupny vsem a zdarma ale...
To co jsi zkopiroval je jen pripad tech co chteji zp B od 15ti...
Delat z toho jedinou definici sportovni cinnosti...

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#26 » ned 19. črc 2020, 17:10

Je to jedina relevantni definice.



skagerak
Příspěvky: 1004

Příspěvek#27 » ned 19. črc 2020, 17:45

Bych nerekl.. pokud je rec o sport cinnosti, podle blablabla, tak to neznamena ze neni i jina sportovni cinnost ...

Jo a btw nazev vlakna je hovadina

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 797

Příspěvek#28 » ned 19. črc 2020, 17:51

BTW skoro celá tahle diskuze je hovadina. Mělo to skončit na 4. příspěvku. Ale to neee.... Jako vždycky.

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#29 » ned 19. črc 2020, 18:42

skagerak píše:Bych nerekl.. pokud je rec o sport cinnosti, podle blablabla, tak to neznamena ze neni i jina sportovni cinnost ...

Jo a btw nazev vlakna je hovadina

Fajn. Napis jinou definici a ja ti vysvetlim, proc je ve vztahu ke zbrojnimu prukazu sportovce do 18 let irelevantni.



skagerak
Příspěvky: 1004

Příspěvek#30 » ned 19. črc 2020, 19:02

My se nebavime o zp sk. B u nekoho komu uz 18 bylo?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 88 hostů