Půjčení zbraně kat B jinému držiteli ZP



Policista
Příspěvky: 1

Příspěvek#1 » pon 27. črc 2020, 12:04

Dobrý den,

Jsem držitelem zbrojního průkazu skupiny B, E. Je možné si od jiné osoby se zbrojním průkazem ( taky B E ) půjčit CZ75 s průkazem zbraně a jít střílet bez přítomnosti majitele zbraně ?

Popřípadě co mám udělat pro to, abych to takto mohl dělat?

Díky

Uživatelský avatar
Spock lone wolf
Příspěvky: 83
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2 » pon 27. črc 2020, 12:09

Je tu na to celé vlákno:
http://zbranekvalitne.cz/forum/viewtopi ... =57&t=1140

Zažádat si na svém obvodním oddělené o povolení držet / nosit dotčenou zbraň se souhlasem majitele.

Uživatelský avatar
aifel
Příspěvky: 72

Příspěvek#3 » úte 3. říj 2023, 14:40

Dobrý.den.
Lze zapůjčit zbraň kat. A1 ?



dan
Příspěvky: 316

Příspěvek#4 » stř 4. říj 2023, 00:13

Pucovat zbran lze pouze za zakonnych podminek - ve velke zkratce - ten, komu ma byt zbran pujcena ji musi byt opravnen nejmene drzet. To ve vetsine pripadu u zbrane kategorie B znamena mit platne povoleni a u A1 vyjimku. Pro jistotu zduraznuju, ze nemluvim ani o "svereni zbrane" ani o "přenecháni v rámci programu střelecké přípravy". To jsou jine instituty.

Uživatelský avatar
aifel
Příspěvky: 72

Příspěvek#5 » stř 4. říj 2023, 06:31

Děkuji za odpověď.
Jsem oprávněn držet zbraň kat A1, ale při podání žádosti o zapůjčení zbraně kat A1 mi bylo řečeno že nevědí jestli je možnost tyto zbraně zapůjčovat,ale že prý asi ne.Mám počkat až zjistí jak to je. :?:



Piggy
Příspěvky: 1885

Příspěvek#6 » stř 4. říj 2023, 07:02

Nerozumím. Oprávněný držitel přece nemůže podávat "žádost o zapůjčení" - naopak žádost o výjimku podává budoucí vypůjčitel. Postup je pro zbraně A-I naprosto stejný jako pro B, akorát se použije příslušný tiskopis (a úplně stejně se zaškrtne držení, případně nošení, a vynechá se nabytí vlastnictví). Držitel - budoucí půjčitel - dodá souhlas.
Není co zjišťovat, postup je daný, zde mnohokrát popsaný a ověřený.

Uživatelský avatar
aifel
Příspěvky: 72

Příspěvek#7 » stř 4. říj 2023, 09:08

Já jsem vypůjčitel,podal jsem rádně vyplněný příslušný tiskopis který mi byl vrácen se slovy že asi A1 nejde vypůjčovat,mám počkat. Má toto tvrzení oporu v zákoně o zbraních a střelivu?



JirkaCV
Příspěvky: 1541

Příspěvek#8 » stř 4. říj 2023, 09:26

Jaký tiskopis?
Já znám jenom žádost k nabytí, držení, nošení.
Pokud zaškrtnu vše, kromě nabytí, mám schváleno.
Asi budu muset uvést i konkrétní zbraň, protože odpadá registrace a není jinak šance, jak povolení spárovat se zbraní.
Jenom mě není jasný postup, jak tuto žádost pak policie "spotřebuje". U nákupu je to okamžikem registrace. Stejný problém bude i s manželkou, která chce držet a nosit mojí zbraň.



risa2000
Příspěvky: 847

Příspěvek#9 » stř 4. říj 2023, 10:03

Zbraň A-1 je oxymoron našeho ZoZ. Je to totiž zbraň kategorie B se zasunutým nadlimitním zásobníkem.

aifel: Vyřiď si povolení na zbraň kat. B (jak je tedy zdokumentováno jinde), výjimku na nadlimitní zásobníky (A-1) a předtím, než si zbraň od majitele půjčíš, tak z ní ten nadlimitní zásobník vyndej.

Doplněno: Zapomněl jsem na předělávky z full-auto. Tam výše uvedený postup samozřejmě nepůjde uplatnit.

Uživatelský avatar
aifel
Příspěvky: 72

Příspěvek#10 » stř 4. říj 2023, 10:05

Jde mi o to,jestli je někde uvedeno že zbraně kat. A1 se nesmí zapůjčovat.Nemyslím střelnice atd. Vyjímku na zásobníky atd. mám.

Uživatelský avatar
mbem
Příspěvky: 172

Příspěvek#11 » stř 4. říj 2023, 10:13

Tak si ten řádně vyplněný příslušný tiskopis nenech vracet, ale trvej na tom, aby o něm bylo rozhodnuto dle zákona. ;)

Odmítnout přijetí podání (žádosti) totiž oporu v zákoně nemá. A to ani kdyby bylo zjevně vadné.

Uživatelský avatar
Cemada
Příspěvky: 324
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#12 » stř 4. říj 2023, 11:22

risa2000:
Vyřiď si povolení na zbraň kat. B (jak je tedy zdokumentováno jinde), výjimku na nadlimitní zásobníky (A-1) a předtím, než si zbraň od majitele půjčíš, tak z ní ten nadlimitní zásobník vyndej.


Tohle ale půjde vyřídit jen v případě, že půjčovaná zbraň je registrována jako kat.B ne?

Je-li ale registrována jako A1, pak žádat o vyjímku na A1 a jak píše mbem, nenechat si to vrátit.
Ať to klidně ofiko zamítnou, bude tam i odůvodnění (pokud se nemýlím).

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4577

Příspěvek#13 » stř 4. říj 2023, 16:41

JirkaCV : Ono to nákupko někdy automaticky nezmizí. Pokud prodává obchodník, zmizí NP z nabídky v CRZ momentem převodu zbraně na kupujícího obchodníkem. Pokud kupuješ od jiného držitele ZP, musí policie NP odstranit z nabídky sama. Mě se jednou stalo, že mi NP při registraci zbraně zapoměli vymazat a normálně zůstalo v CRZ dostupné. Předpokládám že s výjimkou na A-1 to bude obdobné.



PetKar
Příspěvky: 41

Příspěvek#14 » stř 4. říj 2023, 17:10

V principu platí, ze lze zapůjčit jakoukoliv zbraň, kterou jsem legálně nabyl a je radne registrovaná. Samozřejmě za konkrétních podmínek. Tj., ten komu pujcuji je osobou oprávněnou/drzitel platného ZP,já zbran legálně vlastním, je registrovaná a udělil jsem písemný souhlas se zapujckou/drzenim a nošením konkrétní zbraně a pujcitel má PCR schváleno příslušné povolení (chybně v diskuzi nazývané nákupní) na držení a nošení konkrétní registrované zbraně. Podej tedy, podle kategorie zbraně, příslušnou zadost, doplněnou písemným souhlasem vlastníka na držení a nošení konkrétní, radne registrované zbraně a povolení by ti mělo být uděleno s platnosti do do odvolání zapujcky (souhlasu s držením a nošením) registrovaným vlastníkem/majitelem zbraně. Pokud ti to zamitnou, musí to radne odůvodnit a ty můžeš použit navazující opravné prostředky.

Uživatelský avatar
aifel
Příspěvky: 72

Příspěvek#15 » stř 4. říj 2023, 18:05

PetKar - děkuji za odpověď.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam.cz a 31 hostů