Zničení zbraně - postup

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#61 » úte 8. zář 2020, 17:01

Máš pravdu, četl jsem ten tvůj příspěvek celkem ve spěchu, protože neobsahoval žádný argument, jen další plky. Nicméně pořád jsem blíž realitě, než to, co tady říkáte vy. Ale budiž, chybu může udělat každý a já nemám problém uznat, že se mýlím nebo nečtu plky pozorně. Ale teď teda ukaž, že jsi chlap i ty, a dej nějaký konkrétní argument, zatím jsou to jen doměnky a žádný paragraf.

EDIT: k nálezu střeliva/munice doporučuji k pročtení Stanovisko Ministerstva vnitra ve věci ztrát a nálezů. Takže vida, byl jsem k pravdě tak blízko, jak to jen šlo, aniž bych měl pravdu přímo :)
Naposledy upravil(a) Lynx dne úte 8. zář 2020, 17:10, celkem upraveno 1 x.



kolemjdoucí
Příspěvky: 814

Příspěvek#62 » úte 8. zář 2020, 17:10

Ok, tak prosím o odpověď na tu otázku, co jsi označil za plky a pořádně si ji nepřečetl. Je tam totiž stejný obrat "připadá do vlastnictví státu" bez toho, že by zákon dále explicitně úkoloval policii, aby ji převzala - tedy to, na čem trváš. Jinak nerozumím, jak "bych měl ukázat, že jsem chlap i já" - od počátku tvrdím, že "připadá do vlastnictví státu" znamená, že ji státu můžeš odevzdat prostřednictvím oprávněné složky státu, což je v tomto případě policie.

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#63 » úte 8. zář 2020, 17:15

Promiň, ale:
1) viz edit předchozího příspěvku;
2) proč mám pořád něco dokládat já, dokonce i to, co doložit nejde? Já už svá tvrzení doložil paragrafy. Ale tebe jsem žádal o konkrétní paragraf, zatím jsi to statečně ignoroval. Takže znovu, můžeš své tvrzení doložit paragrafy?



kolemjdoucí
Příspěvky: 814

Příspěvek#64 » úte 8. zář 2020, 17:18

Takže neodpovíš, ok.

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#65 » úte 8. zář 2020, 17:35

Jak - neodpovíš? Já už jsem odpověděl. To ty dlužíš odpověď.

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#66 » úte 8. zář 2020, 19:57

Vážně je potřeba popsat tolik prostoru kvůli věci v podstatě jasné a zřejmé? Doufám, Lynxi, že už nerozporuješ právo vlastníka zbraně ji na Policii ideálně na OSZBM odevzdat a opustit. A pokud ti není jasné z jakého titulu ji mají poldové převzít - pak věz, že musí ze stejného jako by byla nalezena zbraň bez vlastníka, jen v tomto případě je bývalý vlastník znám a zbraně se zbavil nikoliv pohozením někde v parku, ale lege artis! A už by to tu mohl admin zamknout.

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#67 » úte 8. zář 2020, 20:05

Jistě, že to rozporuju, protože zatím NIKDO nedal nějaký důkaz, že to tak je. U popsané situace už jsem vysvětloval, že to nemá žádný právní základ.

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#68 » úte 8. zář 2020, 20:18

Vrať se na první stránku, a přečti si co píše Kečup tady: viewtopic.php?f=57&t=12651#p231603
Stejně sem to měl před týdnem když sem nechtěl platit za znehodnocení staré hlavně.

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#69 » úte 8. zář 2020, 20:32

Tak by snad neměl být problém dát nějaký paragraf, ne? Stačí to opsat z protokolu. Ale zatím tady žádný nepadl. A já nevěřím, že policisté porušují zákony.

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#70 » úte 8. zář 2020, 20:41

viewtopic.php?f=57&t=12651&start=30#p232976 , Jinak taky zákon 119/2002 sb. § 68 odstavec 3. To je zákon, ze kterého jsi dělal zkoušku OZ (odborné způsobilosti) pokud jej neznáš měl by ses nad sebou vážně zamyslet!

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#71 » úte 8. zář 2020, 21:00

Zamýšlím se nad spoustou věcí. Například proč si myslíš, že zbraň, která je registrovaná na tebe a kterou kladeš policii na stůl, je zbraň tebou nalezená.

Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#72 » úte 8. zář 2020, 21:25

No otvoríš trezor a niečo v ňom nájdeš... a už Ťa to se*ie a chceš sa toho zbaviť - tak ideš a položíš to na stôl policajtom. To je nález!



cipis
Příspěvky: 2114

Příspěvek#73 » úte 8. zář 2020, 22:17

Se zeptej Kalouska, jestli ty svoje uz nalezl ...
A ja take obcas nemuzu najit bednu s naboji, do ktereho z trezoru jsem ji soupl. Tak je pak take najdu, az prohledam vsechny trezory.

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#74 » stř 9. zář 2020, 04:51

Lynxi, motáš se v kruhu. Už jsi uznal, že majitel zbraně má právo ji odevzdat. Toto právo majitele zároveň vytváří povinnost státu ji převzít. Jakoukoliv zbraň bez vlastníka (i nalezenou) musí převzít policie. Dalších paragrafů netřeba. Kdo se bojí využít svého práva a zbraně se bezplatně zbavit, nechť využije služby puškaře, obchodníka... A toto je můj poslední příspěvek, víc to opravdu nehodlám rozpatlávat.

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#75 » stř 9. zář 2020, 05:18

jezekif píše:Lynxi, motáš se v kruhu. Už jsi uznal, že majitel zbraně má právo ji odevzdat. Toto právo majitele zároveň vytváří povinnost státu ji převzít. Jakoukoliv zbraň bez vlastníka (i nalezenou) musí převzít policie. Dalších paragrafů netřeba. Kdo se bojí využít svého práva a zbraně se bezplatně zbavit, nechť využije služby puškaře, obchodníka... A toto je můj poslední příspěvek, víc to opravdu nehodlám rozpatlávat.

Ano, má právo, ale v zákonem stanovených případech. A to tenhle evidentně není. Motám se v kruhu, protože pořád nikdo nedává žádný paragraf, jen domněnky, leckdy snadno vyvratitelné, Pokud dá někdo paragraf, budeme se bavit o faktech. Ne o faktech a domněnkách. Ale chápu, že takhle je to jednodušší. A ukončit debatu bez podpoření svých tvrzení argumenty, to je prostě obdivuhodné.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: wolf73 a 85 hostů