ZP testy/ výsledky a otázky



yjedli
Příspěvky: 4

Příspěvek#1 » úte 22. zář 2020, 11:21

Ahoj, připravuji se na testy na zkoušky na ZP a rád bych se zeptal na následující:
(nenašel jsem nikde odpověď přímo na můj dotaz, ale možná jsem špatně hledal)

Chci požádat o následující skupiny B + C + E
Pro skupiny B + C je minimální počet bodů 71
Pro skupinu E je minimální počet bodů 74

Co se stane v případě, když dosáhnu při testu např. 73 b (většinou 2 odpovědi špatně)
Nedostanu automaticky žádnou skupinu, nebo mám šanci pokračovat a získat alespoň B + C

A druhý dotaz se týká, zda existují nějaké předdefinované soubory otázek a kolik jich je?
Dělám si testy na http://www.zbrane.cz , nebo http://www.zbranekvalitne.cz a přijde mi, že se dost opakují (ale možná mě to mate).

Děkuji,
Honza

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 796

Příspěvek#2 » úte 22. zář 2020, 11:28

Ad body) neprojdeš a zkouška tím pro tebe končí. Posuzuje se to vždy jako celek. To samé platí i o praktické. Když nenastřílíš z brokovnice nebo z malorážky, tak E-čko nedostaneš.

ad otázky) některé otázky jsou si hodně podobné a proto se ti může zdát, že se opakují. Ale nejsou stejné.

Edit: seznam otázek je zde https://zbranekvalitne.cz/zbrojni-prukaz/testove-otazky



yjedli
Příspěvky: 4

Příspěvek#3 » úte 22. zář 2020, 11:45

Děkuji za odpověď, ad 1) jasné,
ad 2) neměl jsem na mysli seznam všech 511 otázek, ale zda není připraveno např. 20 různých variant (se 30-ti otázkami), tak jak tomu bývávalo v autoškole, že zkoušející nějakou vybral před začátkem zkoušky.
Nebo jsou otázky volené naprosto náhodně před každým testem?

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4573

Příspěvek#4 » úte 22. zář 2020, 11:53

yjedli : Testové soubory jsou tištěné na papíře. A je jich 30. Stačí ti to takto?
Naposledy upravil(a) marinakus dne úte 22. zář 2020, 12:00, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Cemada
Příspěvky: 324
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#5 » úte 22. zář 2020, 11:56

yjedli: ad 2) stejně se musíš naučit všechny, tak to nemá smysl řešit :-)

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 796

Příspěvek#6 » úte 22. zář 2020, 12:08

yjedli: Veřejně dostupné to určitě nebude. Komisař to na zkoušky nosí tištěné na papíře, jak psal marinakus. Každý má jiné zadání. Teda aspoň to tak bylo, když jsem dělal zkoušky já. Verzí bude asi hodně, v horním rohu je číslo varianty. Já měl tuším variantu kolem 70.

Samozřejmě si můžeš nechat vygenerovat test se 30 otázkami třeba právě na zbranekvalitne.cz nebo v aplikaci. Pochopitelně u zkoušek pak dostaneš zadání jiné.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4573

Příspěvek#7 » úte 22. zář 2020, 12:14

Sud : Ještě jednou. Testových souborů je v současnosti 30 a (alespoň u nás) je ke zkoušce vozí policie. Předpokládám, že to je tak všude.



yjedli
Příspěvky: 4

Příspěvek#8 » úte 22. zář 2020, 12:37

Marinakus: OK, rozumím, existuje tedy 30 připravených variant testových otázek, které ke zkoušce doveze PČR. Omlouvám se, nepochopil jsem to v první odpovědi :-)



MichalG
Příspěvky: 27

Příspěvek#9 » úte 22. zář 2020, 12:43

Soubory otázek si u zkoušky vytáhneš z balíku jako karty. Tím je zaručena korektnost zkoušky.

Uživatelský avatar
Milkyway
Příspěvky: 285

Příspěvek#10 » úte 22. zář 2020, 13:38

yjedli píše:Marinakus: OK, rozumím, existuje tedy 30 připravených variant testových otázek, které ke zkoušce doveze PČR. Omlouvám se, nepochopil jsem to v první odpovědi :-)

Obávám se, že je daleko více, než jen 30 variant. Možná, pokud Ti tohle dělá problémy, zkusit něco jednoduššího. Třeba rybařit..... ;)



aToM
Příspěvky: 500

Příspěvek#11 » úte 22. zář 2020, 13:50

yjedli: Každý písemný test je složen z 30 otázek, z nichž je 22 otázek ze znalosti právních předpisů hodnocených 3 body, 5 otázek ze znalosti nauky o zbraních a střelivu hodnocených 2 body a 3 otázky ze znalosti zdravotnického minima hodnocených 1 bodem.
Konkrétní otázky má na stránkách MV, nebo jsou zde na webu (http://zbranekvalitne.cz/zbrojni-prukaz/testove-otazky). Body potřebné na každou skupinu znáš. Nauč se prostě všechny. Není to takový problém. (pokud jo, asi by jsi ZP raději mít neměl)

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4573

Příspěvek#12 » úte 22. zář 2020, 14:00

Milkyway : Prostě je u zkoušky 30 testových souborů a nevšiml jsem si, že by mělo každé OSZBM jiné. Tyto soubory vydává MVČR a jakákoliv lidová tvořivost tam nepřipadá v úvahu.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2982

Příspěvek#13 » úte 22. zář 2020, 14:06

Další rada : až test nanečisto
http://zbranekvalitne.cz/zbrojni-prukaz ... -nanecisto

Budeš mít 20x po sobě bez chyby, je vysoká šance že písemné testy s jistotou uděláš. Taková ráda od zkušebního komisaře když jsem dělal ZP a souhlasím s tím. Při ostrém písemném testu stres a vymýšlení hovadin v odpovědích šance je velká. Tohle je návod, jak se toho vyvarovat.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4573

Příspěvek#14 » úte 22. zář 2020, 16:08

Já dávám trochu jinou radu. Alespoň 95% správných odpovědí v tréninku otázek na zbranekvalitne. Je to tak nějak větší jistota, protože to je průřez všemi otázkami a funguje to velice dobře.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2234

Příspěvek#15 » úte 22. zář 2020, 17:29

Já bral za dostatečné 3 testy po sobě bez jediné chyby v čase kolem 3-5 minut. A to několikrát denně zhruba 14 dní.

U zkoušek jsem to psal, i s kontrolou, asi 5 minut a bez jediné chyby.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: JirkaCV, Kábul a 41 hostů