Kontrola zbraně na policii.



MojeTikka
Příspěvky: 1582

Příspěvek#16 » sob 10. říj 2020, 16:34

Ja kdyz jsem pred uz vice, nez 1/4 stoletim registroval svoji prvni zbran, tak jsem ji koupil a rovnou v tom kufriku ji z kramu nesl na PCR. Dodnes si pamatuju, jak ji policista nabral na tuzku, ze zbrane kapal olej a on povida "to nemyslite vazne, ze ne?". Takze proste to chce pouzivat hlavu. Do STK taky snad nikdo nenaburaci se zaplym tempomatem.



blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#17 » sob 10. říj 2020, 16:42

Jak říkám jiný inspektorát jiný mrav.Dělám to tak jak jsem popsal a nikdy s tím na inspektorátu nebyl problém a nikdy jsem nebyl příslušníkem upozorněn že bych to měl dělat jinak a že už se tam pár příslušníků vystřídalo.Když někomu předávám zbraň a má být vybitá tak vím že je vybitá a jem si tím na sto procent jistý!Jiná věc je pokud od někoho zbraň přebírám,tam samozřejmě kotrolu provedu a nemám problém pokud si mou zbraň zkotroluje člověk který ji ode mne přebírá.Samozřejmě pokud si někdo nevěří nechť to provádí dle svého uvážení.



GreatLama
Příspěvky: 155

Příspěvek#18 » sob 10. říj 2020, 16:55

Pistole nosím na registraci ve střelecké pohotovosti a bez zasobniku...

V kladně žádné vybijeci zařízení nějakou dobu nebylo a nepřišlo mi rozumne rachtat závěrem jen tak v kanclu...

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4574

Příspěvek#19 » sob 10. říj 2020, 16:57

GreatLama : Vybíjecí zařízení jsou od jisté doby všude ale holky z Kladna jsou naprosto v pohodě.



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#20 » sob 10. říj 2020, 17:03

Technicka - vybijeci zarizeni se pouziva tak, ze se do nej strci lauf, zarachta se zaverem a da rana jistoty? Pobere to pripadne i pusku nebo z toho muze byt vertikalni vetrani mezi kancelarema??? ;-)

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#21 » sob 10. říj 2020, 17:30

Na vybíjecím zařízení je vyznačeno do jaké ráže/výkonu je konstruováno.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4574

Příspěvek#22 » sob 10. říj 2020, 18:18

JardaB : Jo, mělo by to pobrat i pušku při správném zacházení.



kk
Příspěvky: 1018

Příspěvek#23 » sob 10. říj 2020, 18:56

JardaBZ laickeho pohledu je vybijeci zarizeni k tomu, abys do nej mohl udelat ranu jistoty a ono to zachytilo strelu. Logicky musis zbran drzet tak, ze kdyby doslo k vystrelu tak aby ti nevyskocila z ruky.

Jinak souhlas s MojeTikka, chce to proste pouzivat selsky rozum a drzet se bezpecnostnich pravidel.

blacknocturno: Jednoho co si byl 100% jistej jsem taky videl dost prekvapeneho kdyz mu to nasledne pri rane jistoty vystrelilo... ale nic osobniho, ty mas takovy nazor, ja to radsi budu delat po svym ;)



haito
Příspěvky: 112

Příspěvek#24 » sob 10. říj 2020, 19:10

ja to delam tak že zbraň v nějakém přepravním pouzdru polozim na pult otevru pouzdro (kufřík). pistole či puška je s vlaječkou v komoře či závěr na zachytu tak aby příslušník viděl ze v komoře nic není, samozřejmě bez zásobníku. a pokladam tak aby nemířila na nikoho z nás. a příslušník sám si ji bere do ruky. rozhodně s ni nijak nemanipuluju. vybíjecí zařízení snad ani nemají.



blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#25 » sob 10. říj 2020, 19:32

kk píše:JardaBZ laickeho pohledu je vybijeci zarizeni k tomu, abys do nej mohl udelat ranu jistoty a ono to zachytilo strelu. Logicky musis zbran drzet tak, ze kdyby doslo k vystrelu tak aby ti nevyskocila z ruky.

Jinak souhlas s MojeTikka, chce to proste pouzivat selsky rozum a drzet se bezpecnostnich pravidel.

blacknocturno: Jednoho co si byl 100% jistej jsem taky videl dost prekvapeneho kdyz mu to nasledne pri rane jistoty vystrelilo... ale nic osobniho, ty mas takovy nazor, ja to radsi budu delat po svym ;)

Podívej to je stejná jistota jako když stojíš na křižovatce rozsvítí se zelená a ty se rozjedeš. Asi jsou případy kdy se lidi z toho či onoho důvodu rozjedou na červenou stejně tak jako jsou lidi co si prostě "vystřelí". Kdybych si nebyl jistej že se opravdu rozsvítila zelená tak na tý křižovatce stojím doteď...! Prostě věřím své paměti, očím a hlavě takže když vím že je zbraň vybitá tak prostě je a nejede přes to vlak. A jak jsem psal pokud někteří nevěří své paměti, očím a hlavě tak nechť to dělají jak chtějí někteří dokonce vydají zásobník a v zápětí strkají prsty do zásobníkové šachty pro případ že se jim tam ten zásobník, který před pár vteřinami vyndali opět zázračně zhmotnil. Mě takové věci přijdou zbytečné protože si pamatuji co dělám. Ale jak říkám nikomu jeho postupy neberu.



Piggy
Příspěvky: 1878

Příspěvek#26 » sob 10. říj 2020, 19:57

Za posledních 50 let se mi už stalo obojí: rozjet se na červenou i najít náboj ve vybité zbrani.
Ale může to být prostě tím, že jsem dement.



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#27 » sob 10. říj 2020, 20:04

Tak zase kdyz jdu prezentovat kver na policii, tak te kontrole venuju vetsi usili a opravdu je velmi miziva pravdepodobnost omylu... Asi zalezi jak u koho, me to lezi v trezoru vybity roky tak jen kouknu a cajk :D



blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#28 » sob 10. říj 2020, 20:20

Závěr je ten že neexistuje jednotný postup při předkládání zbraně na policii. Zbraň musí být vybitá to je bez diskuze, ale každý inspektorát má své vnitřní pravidla a postupy a pokud si člověk není jistý jak postupovat, je nejlepší se zeptat přímo příslušníka na přepážce.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#29 » sob 10. říj 2020, 20:22

Tam, kde jsem byl, bylo a je vybijeci zarizeni na chodbe, ale zbran predkladas v kanclu. Ale manipulovat se zbrani bez vyzvani nesmis, a to prijde az v kanclu :)
V jedne fizlarne s oblibou vzali kver do ruky, zarehtali zaverem a cvak nekam do podlahy. Dycky jsem si klepal na celo. Asi si jeste nezahrali pinbal s celoplastem v mistnosti velikosti 3x4metry.
Edit: za me proste donest kver v kufriku, ten otevrit na pultiku, at si s tim fizl dela,co uzna za vhodne.
Naposledy upravil(a) Honzajan dne sob 10. říj 2020, 20:25, celkem upraveno 2 x.



LubosD
Příspěvky: 40

Příspěvek#30 » sob 10. říj 2020, 20:41

V Českých Budějovicích je vybíjecí zařízení na chodbě, ale zbraň se předkládá v kanclu.
Jak píšou jiní - zbraň jim nesu v pouzdře a zbraň otevřený závěr.

Akorát po vás vždy chtěji, abyste to pouzdro otevřeli sami. Cituji: "rozbijte si ho sám" :-D

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: skagerak a 67 hostů