Získání zbrojního průkazu v době COVID19



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#1 » čtv 21. led 2021, 10:44

Diskuze v tématu Nové otazky se čast zvrhává nad diskuzi ohledně zkoušek během covidu, takže navrhuji přesunout sem.

Momentální situace je tedy na základě stanoviska na mvcr.cz taková, že zkoušky se mohou konat za určitých podmínek.

Otázkou zůstává, jestli je například možné na vnitřní střelnici uzavřené pro normální činnost provozovat třeba přípravné kurzy na danou zkoušku. Selský rozum by tvrdil, že ano - obsah kurzu je prakticky shodný se zkouškou samotnou, akorát ještě v méně lidech, ale třeba má výjimku pouze zkouška jako taková.



Idahou
Příspěvky: 486

Příspěvek#2 » čtv 21. led 2021, 11:59

No, podle mě je otázka, jestli se na vnitřní střelnici vůbec mohou konat zkoušky. V tom stanovisku to není jednoznačný a tak mám obavu, že to je pouze konstatování současného stavu



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#3 » čtv 21. led 2021, 12:41

Aha, chápu i tvojí interpretaci.
Každopádně současný stav nebyl, že by se mohla na venkovní střelnici zkouška konat, nemohla.

Nicméně by bylo fajn, kdyby to stanovisko bylo napsané tak, že tu nemusíme dumat nad interpretací.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#4 » čtv 21. led 2021, 13:08

bbobb : Nějak mi tam chybí vysvětlení, kde se budou psát testy, když ty se asi venku psát v současnosti nebudou.



aToM
Příspěvky: 498

Příspěvek#5 » čtv 21. led 2021, 13:16

Proto je tam asi odkaz na výjimku pro zkoušky pro získání kvalifikace, do 10 lidí. Takže kdekoliv, kde půjde zajistot odstup.
Naposledy upravil(a) aToM dne čtv 21. led 2021, 13:17, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 855

Příspěvek#6 » čtv 21. led 2021, 13:16

Kašli na selský rozum, v tom usnesení je to napsané jasně:
- Pokud je vnitřní střelnice vedena jako sportovní zařízení, je uzavřena (tím pádem se tam nekonají ani žádné kurzy apod.) Na venkovní střelnice se to nevztahuje. Profesní zkoušky se tě netýkají, pokud nenastupuješ u městské policie, ČNB nebo na ostraze Temelína.
- Od 19.1. se na vnitřních střelnicích mohou konat zkoušky (mohou, ale nemusí), pokud tomu stavebně vyhovují a pokud se omezí počet účinkujících. Takže se s důvěrou obrať na PČR a zeptej se, jestli střelnice, na kterou jsi přihlášený, zkoušky otevře a jaký termín na tebe připadne.



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#7 » čtv 21. led 2021, 13:51

Taky to vidím jasně, ale trochu jinak:

1) Zkoušky se konat mohou i na vnitřních střelnicích, pokud to dovoluje jejich stav. Co přesně tím měli na ministerstvu na mysli jasné není, ale počítám, že chtěli říct, že pokud dokáže splnit ty podmínky, které jsou uvedené v pokynech výše.

2) Vnitřní střelnice jsou zavřené, pokud se používají jako sportoviště.

Nicméně, pokud mohou být i vnitřní střelnice otevřené pro zkoušky (které zjevně nejsou považovány jako sportovní využití), může (moje spekulace) i příprava na tyto zkoušky být považována za činnost "nesportovního" charakteru.

Každopádně, asi to bude vyžadovat určitou iniciativu ze strany OSZBM, což bych viděl, jako to nejdůležitější. Pokud do toho půjdou i na vnitřní střelnici, tak by asi měli umožnit i tu přípravu (kterou sice teoreticky může uchazeč dělat i na venkovní, ale všichni ví, že to není úplně ono).



expres
Příspěvky: 604

Příspěvek#8 » čtv 21. led 2021, 14:52

Preju vam zkousky, ale ti co ZP maji, chteji taky chodit strilet... Tohle zni jako trochu provokace. Houf lidi v jeden cas vs drzitel ZP na cas a treba ob strelecky box. To mi prijde mnohem lepsi.



Idahou
Příspěvky: 486

Příspěvek#9 » čtv 21. led 2021, 15:04

Tak v těch opatření jde především o omezení pohybu lidí a na tu zkoušku jdeš jednou. V tomhle kontextu mě spíš štve uvolnění co se týče hospod, protože je to jen o tom, že jsou nejhlasitější a nejproblémovější.

Ale teda venkovní střelnice můžou být otevřeny, takže máš aspoň nějakou možnost jak si zastřílet



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#10 » čtv 21. led 2021, 15:20

CzechJoker píše:Takže se s důvěrou obrať na PČR a zeptej se, jestli střelnice, na kterou jsi přihlášený, zkoušky otevře a jaký termín na tebe připadne.


Jasně, obrátím.. Ale jsou omezené úřední hodiny, takže do příštího týdne mi nezbývá než zaspekulovat. :)

expres píše:Preju vam zkousky, ale ti co ZP maji, chteji taky chodit strilet... Tohle zni jako trochu provokace. Houf lidi v jeden cas vs drzitel ZP na cas a treba ob strelecky box. To mi prijde mnohem lepsi.


Já bych v tom zase tolik logiky nehledal. Jasně, že pokud je dovolené chodit do "zbytečných" obchodů a já nevím kam, pak by na provoz střelnice mělo být prostě stejné pravidlo (těch x lidí na m2).

Na druhou stranu chápu, že to omezení pro ty, co ZP mají, je prostě mírnější.
Venkovní střelnice jsou otevřené, takže střílet alespoň trochu jde. Zároveň oddalováním zkoušek bráníš lidem i v dalších věcech, třeba nákupu zbraní, nebo klidně výkonu povolání..

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 855

Příspěvek#11 » čtv 21. led 2021, 17:44

Zavolej tam, nebo pošli email. Úřední hodiny jsou pouze pro jednání na přepážce, ale v práci normálně jsou.



expres
Příspěvky: 604

Příspěvek#12 » čtv 21. led 2021, 18:23

Tim bych si nebyl jisty, pracuje se i z domu. Treba na celnim nula mimo den a cas. Zas u nich asi nekdo bude na telefonu za oddeleni.
Jj venkovni sou otevrene. Bylo to postouchnuti ze ani my nemuzem. Za mne to dava logiku, dav lidi v jeden cas + pcr atd. To ten pristup po jednom mi prijde logictejsi.
Celkove vsak veci na hlavu. Plne mhd,bus,fabrika vs zkouska... Dejte pak vedet co vase oddeleni na venkovni zkousky :)

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 855

Příspěvek#13 » čtv 21. led 2021, 19:13

V těchto dnech mají často školení na nový zákon, ale jak jsem napsal - telefon nebo email nic nepokazí. Alespoň v Brně jsem si zavolal, když jsem nebyl jistý a dostal jsem odpověď i mimo úřední hodiny. Na rozdíl od jara, kdy úplně zavřeli, teď by tam někdo měl být. Určitě nemá smysl čekat na úřední hodiny.



Idahou
Příspěvky: 486

Příspěvek#14 » ned 24. led 2021, 23:22

Asi by nebylo od věci pořídit si FFP2 respirátor - Možná budou povinné pro zkoušky a další aktivity, tudíž se zvýší poptávka a nemusí být skladově. Aktuálně se to řeší na vládě (v širším kontextu), je možné, že se zlevní, intervencí státu, ale já je raději pořídil ať mám klid.

Respirátor bez výdechového filtru, ideálně nějaký s certifikátem. Aktuálně se dají pořídit za 10 až 50 Kč



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#15 » úte 26. led 2021, 10:28

Tak můj optimistický termín 11.2. 2021 byl zrušen, zdůvodnění nebyl COVID, ale "že by se lidé nestihli naučit nové otázky, které budou od 8.2. 2021".
Že jsou otázky už chvíli zveřejněné paní překvapilo.
Můj nový termín - o dva měsíce později, 15.3. ;) Ale prý jsou nějaké klidně i v tom únoru, jen už plné.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů