Získání zbrojního průkazu v době COVID19



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#61 » stř 3. bře 2021, 10:49

Před čtrnácti dny byly v Praze minimálně na dvou střelnicích zkoušky (na jedné jsem byl, dával jsem to pro povzbuzení morálky do vlákna o zkouškách :)). Při té příležitosti jsem také odposlechl, že kromě té naší zkoušky, byly už zkoušky i o týden dříve, údajně pro lidi, co čekali na opakování od začátku lockdownu. Současně s tím mi tehdy z OSZBM říkali, že další termín předběžně plánují za měsíc, což i koreluje s tím, co píše bbobb (byť teda možná bude ještě záležet, která Praha ty zkoušky organizuje, moje byla OSZBM Praha II).

Čímž chci jen říci, že zkoušky se (někde) konat začaly. A když už o tom píšu, rád bych zmínil, ochotu a vstřícnost paní nadpraporčice, která to tam má na starosti, a která se mi snažila vyjít vstříc, když jsem potřeboval čas na to se rozhodnout, jestli na zkoušku půjdu.

Technicky bych čekal, že se akorát místo roušek budou nosit respirátory, ale jinak si dovedu představit, že to bude probíhat stejně. Na druhou stranu je možné, že situace si vynutí odklad z jiných důvodů.



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#62 » stř 3. bře 2021, 21:21

Jo, potvrzuju. Kolega mel termin v Praze pristi tejden, presunuto na kveten...zatim



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#63 » čtv 4. bře 2021, 10:35

Přesunuto proč? Neměl by být důvod, ale chápu, že je to v jejich režii, třeba pokud je nedostatek příslušníků vzhledem k nasazení na jiné "užitečné" úkoly.

Podle stanoviska mvcr z pondělí 1. března (https://www.mvcr.cz/soubor/provadeni-sp ... -2021.aspx) je dál možné konat zkoušky jak na vnějších (kde je dovolen i "normální" provoz), tak na vnitřních střelnicích.

Uživatelský avatar
Long
Příspěvky: 107

Příspěvek#64 » čtv 4. bře 2021, 12:31

No, protože podle nich třeba zkoušky na ZP nejsou důvodem pro opuštění katastru obce. V Praze je to ok, střelnic a zájemců z Prahy je asi dostatek, ale zbytek ?



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#65 » čtv 4. bře 2021, 13:26

Podle koho? V tom stanovisku je to výslovně povolené.

K cestě za účelem účasti na takové zkoušce jsou oprávněni
i žadatelé, kteří nemají trvalý pobyt nebo bydliště na území okresu nebo
hlavního města Prahy, kde se taková zkouška koná, kdy jsou povinni prokázat
důvodnost využití této výjimky písemným dokladem nebo čestným
prohlášením s uvedením konkrétního důvodu podle bodu II/7 nařízení Vlády
České republiky č. 216 ze dne 26. února 2021. Za písemný doklad lze považovat
oznámení o termínu a místu konání zkoušky vydávané podle § 21 odst. 6
zákona o zbraních.

Uživatelský avatar
Long
Příspěvky: 107

Příspěvek#66 » čtv 4. bře 2021, 14:41

Problém je, že výslovně stanoveného je spousta...... ale to poznáš.



HeliMan
Příspěvky: 6

Příspěvek#67 » pát 5. bře 2021, 16:13

Dnes proběhly zkoušky na střelnici LEIKO Plzeň při dodržení vládních opatření.

Uživatelský avatar
Choppersteve
Příspěvky: 21

Příspěvek#68 » úte 9. bře 2021, 16:46

Máte prosím někdo info jak je na tom Uherské Hradiště? Čekám od listopadu a přijde mi to už nekonečné. Dík.

Uživatelský avatar
Choppersteve
Příspěvky: 21

Příspěvek#69 » pon 15. bře 2021, 09:12

Tak sem volal na odbor zbraní v Uherském Hradišti. 2 zkoušky se budou konat 25.3., ale tam nejsem. Žádost jsem podával někdy začátkem listopadu a přede mnou je ještě min. 20 lidí. Tak snad duben.



rstd
Příspěvky: 12

Příspěvek#70 » pon 15. bře 2021, 11:16

Ja mam termin na 23.3. v Praze. Overovano na policii, ze termin opravdu plati.

Nicmene strelnice jsou uzavreny a kurzy nejsou vypisovany tzn., ze budu muset asi zk zrusit, protoze jsem zbran naposledy drzel v rijnu, zk mi byly zruseny. Rad bych si nastrilel par ran a "odstranil zavady" a vubec refreshnul celkovou manipulaci.

Btw je tu nekdo ochoten me nechat vyzkouset manipulaci v Praze? Suce si nezastrilim, ale aspon neco.
Naposledy upravil(a) rstd dne pon 15. bře 2021, 11:37, celkem upraveno 1 x.



Choze
Příspěvky: 403

Příspěvek#71 » pon 15. bře 2021, 11:30

11.3. Jsem absolvoval rozšíření na Borku v Českých Budějovicích. V tento den 3 skupiny. Já byl v poslední. Mělo být 6 uchazečů, jeden se nedostavil a další dvá neprošli teorií.

Střelnice zde funguje. Den předtím jsem také vypálil něco přes stovku na terč, po 3/4 roce.

Pocity ze zkoušky teda smíšené. Před 8mi lety jsem z úrovně měl trošku lepší pocit. Ale je možné, že jsou za tím jak ony opatření, tak špatně zvolená poslední skupina v tomto dni.

Nicméně hotovo 8-)



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#72 » pon 15. bře 2021, 11:46

rstd: Nevím, co myslíš tím "zk", ale příprava na zkoušku by měla, podle posledního infa z MV co sem dával bbobb, být povolena. Jasně, záleží pak na tom, jestli dotyčná střelnice kvůli tomu otevře, ale chci tím říci, že bys třeba takovou mohl zkusit najít.

Jinak, mně se pro cvičení manipulace osvědčila airsoftka.



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#73 » pon 15. bře 2021, 11:50

Dneska, 15.3. v Praze na Magnum zkouška řekl bych normální, akorát v omezeném počtu (7?), s respirátory a desinfekcí rukou před sahání na zbraně.

rstd píše:Ja mam termin na 23.3. v Praze. Overovano na policii, ze termin opravdu plati.

Nicmene strelnice jsou uzavreny a kurzy nejsou vypisovany tzn., ze budu muset asi zk zrusit, protoze jsem zbran naposledy drzel v rijnu, zk mi byly zruseny. Rad bych si nastrilel par ran a "odstranil zavady" a vubec refreshnul celkovou manipulaci.

Btw je tu nekdo ochoten me nechat vyzkouset manipulaci v Praze? Suce si nezastrilim, ale aspon neco.


Školení střelnice normálně dělat mohou (ptal jsem se na mvcr a v posledním stanovisku to tak je také).
Každopádně samozřejmě záleží, jestli ti kvůli tomu otevřou střelnici, která je normálně zavřená.

Každopádně Magnum v Praze na Suchdole je normálně otevřená a funguje. Školení jsou také kdykoliv, čt-pt-so-ne. Já jsem tam byl naposledy teď v pátek (a dnes na zkoušce) a můžu jenom doporučit.
Zavolej si tam ale co nejdřív, těsně před tou zkouškou byl už víkend narvaný.



rstd
Příspěvky: 12

Příspěvek#74 » pon 15. bře 2021, 11:52

bbobb píše:Dneska, 15.3. v Praze na Magnum zkouška řekl bych normální, akorát v omezeném počtu (7?), s respirátory a desinfekcí rukou před sahání na zbraně.

rstd píše:Ja mam termin na 23.3. v Praze. Overovano na policii, ze termin opravdu plati.

Nicmene strelnice jsou uzavreny a kurzy nejsou vypisovany tzn., ze budu muset asi zk zrusit, protoze jsem zbran naposledy drzel v rijnu, zk mi byly zruseny. Rad bych si nastrilel par ran a "odstranil zavady" a vubec refreshnul celkovou manipulaci.

Btw je tu nekdo ochoten me nechat vyzkouset manipulaci v Praze? Suce si nezastrilim, ale aspon neco.


Školení střelnice normálně dělat mohou (ptal jsem se na mvcr a v posledním stanovisku to tak je také).
Každopádně samozřejmě záleží, jestli ti kvůli tomu otevřou střelnici, která je normálně zavřená.

Každopádně Magnum v Praze na Suchdole je normálně otevřená a funguje. Školení jsou také kdykoliv, čt-pt-so-ne. Já jsem tam byl naposledy teď v pátek (a dnes na zkoušce) a můžu jenom doporučit.
Zavolej si tam ale co nejdřív, těsně před tou zkouškou byl už víkend narvaný.


Ok, diky moc za info, sice mam jiz zaplaceno jinde. Ale co, kdyztak penize navic obetuji.

Tak mam jiz zarizenou pripravu!



MatejB
Příspěvky: 7

Příspěvek#75 » pon 15. bře 2021, 16:59

Brno nejak stale nic, ziadne terminy pokial viem ...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů