Průvodce výjimkami?



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#61 » pát 12. bře 2021, 22:24

milanvpg: Výjimka na zbraň A-1 není časově omezená v zákoně, ale je pořád jen na jednu zbraň.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2968

Příspěvek#62 » pát 12. bře 2021, 22:44

Ano. A Identicky přes ten samý formular pro hlavní část zbraně. Je to divné že časově neomezeně ale litera zákona je taková.

A ano, ten samý formulář ale check box střelivo, platí na furt jeden papír střelivo do konce platnosti zbrojního průkazu.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#63 » sob 13. bře 2021, 05:42

Zbran - jednotne cislo
Cast zbrane - jednotne cislo
Strelivo - podstatne jmeno hromadne, tj. Neomezeno poctem. Jinak by tam zakonodarce uvedl napr. Jedno baleni apod.

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#64 » sob 13. bře 2021, 12:28

Přesně! :thumbup: Je to výjimka na střelivo, nikoliv na jedno spotřebitelské balení střeliva, nebo na náboj. Stejně tak je to s výjimkou na zásobníky:
§ 11b Nabývat nadlimitní zásobníky
zatímco u zbraně zní zákon takto:
§ 11a (1) Policie udělí výjimku pro nabytí vlastnictví, držení a nošení zbraně kategorie A-I,
tedy jedné zbraně -nikoli zbraní (jak by znělo množné číslo).



milanvpg
Příspěvky: 88

Příspěvek#65 » sob 13. bře 2021, 13:02

Díky za názory, Když to tedy shrnu, vyplývá to spíše z logiky, než z nějakého konkrétního paragrafu, OK.
Znamená to tedy, že když si podám žádost na zbraň A-I (na ochranu), mám na její pořízení "neomezenou" dobu, dokud mám platný ZP (zatímco na nákup zbraně B mám jen rok) a povolení na nabytí A-I zbraně zanikne nákupem zbraně, zatímco s povolením A-I střelivo můžu nakupovat pořád, dokud mám platný ZP z příslušnou skupinou, je to tak?
Naposledy upravil(a) milanvpg dne sob 13. bře 2021, 13:11, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#66 » sob 13. bře 2021, 13:10

Je to v podstatě tak, jen je tam drobný detail, že povolení na zbraň kategorie A-I jejím nákupem nezaniká, je jen realizováno (dál platí, že ji smíš vlastnit atc,atc...), ale už si na to stejné povolení další zabraň A-I nepořídíš (musíš opět zažádat). A ano lze říci, že to vyplývá z logiky, ale ta je dána právě konkrétním zněním §, slov, jejich tvarů a stavbou vět.



Zoon
Příspěvky: 108

Příspěvek#67 » pon 17. kvě 2021, 14:35

risa2000 píše:milanvpg: Výjimka na zbraň A-1 není časově omezená v zákoně, ale je pořád jen na jednu zbraň.


Pochopil jsem správně, že vydaná vyjímka na zbraň A-1 i na hlavní část zbraně A-1 - tlumič, není časově omezena na nákup jako na B - 12 měsíců?
Tedy si mohu koupit jak zbraň, tak tlumič třeba za 3 roky od vydání vyjímky, samozřejmě pouze po 1ks.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2968

Příspěvek#68 » pon 17. kvě 2021, 14:41

Na 95 procent myslím že to tak je. Zjišťoval jsem to a už zapomněl.



kolp
Příspěvky: 99

Příspěvek#69 » pon 17. kvě 2021, 16:19

Az na to ze tlumic je vzdycky kat. C, tj. bez povoleni...



Zoon
Příspěvky: 108

Příspěvek#70 » pon 17. kvě 2021, 16:42

Opravdu?
Edit: Máš pravdu žil jsem v omylu .
Naposledy upravil(a) Zoon dne pon 17. kvě 2021, 16:48, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#71 » pon 17. kvě 2021, 16:47

Pokud nekupujes VSS, což je ale prostě flinta s integrovaným tak ANO!

Uživatelský avatar
oldlamehand
Příspěvky: 498

Příspěvek#72 » pon 31. kvě 2021, 12:18

Jak jsem nakousl v úvodu tohoto vlákna:

"(1) Policie udělí výjimku pro nabytí vlastnictví, držení a nošení zbraně kategorie A-I, pokud to neodporuje veřejnému pořádku a bezpečnosti, držiteli
b) zbrojního průkazu skupiny B nebo E anebo držiteli zbrojní licence skupiny F, G, H nebo J z důvodu
1. ochrany života, zdraví nebo majetku v citlivých prostorách; citlivými prostorami se rozumí prostory, jejichž nedotknutelnost je zaručena jiným právním předpisem, nebo místa, kde se zpravidla nacházejí snadno zranitelné cíle, nebo"

Chápu to tak, že pokud 1) jsem držitel zp skupin A, B, C, E, mám obydlí, což jsou citlivé prostory, jejichž nedotknutelnost je zaručena jiným právním předpisem => Mám nárok na výjimku na zbraně kategorie A-I. Je toto mé chápání správné a podařilo se někomu za pár měsíců od vzniku tohoto vlákna ověřit v praxi, že to tak opravdu funguje?

Konkrétně bych chtěl výjimku na nadlimitní zásobníky a JHP střelivo i do krátkých zbraní.
Pokud je výjimka nárokovaná, jak žádost napsat, aby výjimka byla co nejširší?
Je možné takto jednoduše dostat výjimku, dle které mohu zbraň nabitou JHP střelivem nejen držet doma, ale i nosit všude tam, kde mohu dnes nosit Zbraň kategorie B s "normálním" střelivem.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2968

Příspěvek#73 » pon 31. kvě 2021, 13:13

Ano chápání je správné. Ano nosit jhp.
realizováno u mě a u tuny dalších lidí od února.

Při zadání se:
- vyplňuje formulář samostatně pro střelivo
- vyplňuje formulář samostatně pro zásobníky
TJ. Dva různé formuláře celkem pro dvě tyhle věci. Poplatky teď nevím (max 200 Kč za jeden). V formulářích zaškrtněte nosit držet vlastnit. V důvodech zaškrtněte všechno co jde. Pravděpodobně budeš moci zaškrtnout vše kromě organizovaného sportu (jako u nás u většiny).
Podat a čekat na vyřízení. Hotovo.



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#74 » pon 31. kvě 2021, 13:43

Zásobník je za 0 Kč.

Uživatelský avatar
genu
Příspěvky: 1206

Příspěvek#75 » úte 1. čer 2021, 00:14

oldlamehand píše:Chápu to tak, že pokud 1) jsem držitel zp skupin A, B, C, E, mám obydlí, což jsou citlivé prostory, jejichž nedotknutelnost je zaručena jiným právním předpisem => Mám nárok na výjimku na zbraně kategorie A-I. Je toto mé chápání správné a podařilo se někomu za pár měsíců od vzniku tohoto vlákna ověřit v praxi, že to tak opravdu funguje?

Konkrétně bych chtěl výjimku na nadlimitní zásobníky a JHP střelivo i do krátkých zbraní.
Pokud je výjimka nárokovaná, jak žádost napsat, aby výjimka byla co nejširší?
Je možné takto jednoduše dostat výjimku, dle které mohu zbraň nabitou JHP střelivem nejen držet doma, ale i nosit všude tam, kde mohu dnes nosit Zbraň kategorie B s "normálním" střelivem.

Chápeš to dobře. Je to nárokové.
Funguje to všem, kteří o to požádali.
JHP střelivo zde: https://www.mvcr.cz/clanek/formulare-ke ... dW09MTA%3D (žádost o udělení vyjímky pro zbraň kategorie A1 ... je v tom i střelivo).
Zaškrtneš "nabytí", "držení", "nošení" a STŘELIVO.
Datovkou bez poplatku, bez datovky nevím.

Nadlimitní zásobníky zde: https://www.mvcr.cz/clanek/formulare-ke ... dW09MTA%3D (žádost o udělení vyjímky pro nadlimitní zásobníky)
Bez poplatku při jakémkoliv podání.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů