Registrace expanzní zbraně C-1



Dund33
Příspěvky: 4

Příspěvek#1 » pon 15. úno 2021, 11:38

Ahoj,
Připravuju se na test na ZP a všiml jsem si, že začaly platit nové otázky po novele zákona, mezi nimi i to, že expanzní zbraně jsou teď nějaká kategorie C-1 místo D, znamená to, že plynovku se slepejma kterou mám už dva roky musím najednou jít ohlásit, nebo registrovat? Pokud ano potřebuju na to mít zbroják, když jsem doteď nepotřeboval?



aToM
Příspěvky: 498

Příspěvek#2 » pon 15. úno 2021, 11:53


Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#3 » pon 15. úno 2021, 12:35

Dund33 : Pokud se připravuješ na testy, mohl by sis takovouto základní informaci najít sám. Je celkem jedno, jestli máš číst názory Lexu nebo zákon jako takový. Stejně to ke zkoušce budeš potřebovat.



MatyasMarcus
Příspěvky: 2

Příspěvek#4 » stř 17. úno 2021, 15:52

Ahoj. Naši poslanci opět vymysleli něco jednoduchého. :D Posílám přehled.

Flobertky a plynovky, které máš doma patří do kategorie D a navždy budou. Týká se to všech flobertek a plynovek, které se na trhu objevily před 31. 1. 2021. To znamená, že do tohoto data musely být vyrobeny a prodejci je museli nabízet. Někteří prodejci mají skladové zásoby, takže takovéto zbraně, které patří do D, můžou nabízet klidně ještě nějakou dobu.

Všechny plynovky a flobertky, které se v prodeji objeví, tj. byly vyrobeny a do prodeje zařazeny od 1. 2. 2021., nově spadají do kategorie C-I. Musíš je tedy do 10 dnů od nákupu ohlásit na policii. Zbroják není potřeba, je potřeba prostě ta ohláška.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#5 » stř 17. úno 2021, 16:09

MatyasMarcus : Pláčeš na špatném hrobě. Musíš na EU a ta bohužel hrob ještě vykopaný nemá. Taky si ovšem myslím, že jejich debilní směrnicě měla být odmítnuta jako taková a ne implementována způsobem, který sice vypadá celkem dobře ale jeho výklad není jednoznačný a nikdo se v něm vlastně pořádně nevyzná.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů