Souhlas domovskeho statu pro cizince v CR



ReLium
Příspěvky: 12

Příspěvek#31 » pon 9. pro 2019, 13:22

vlasten píše:Tohle na nas zkouseli taky. Kdyby nebyla jina moznost, ozvi se. Mam jeste nekde v e-mailu vyjadreni z MV, ze zadny souhlas nepotrebujes, pokud bydlis jen v CR. Ani jsme to nepotrebovali, kdyz jsme tam prisli podruhe vybaveni vyjadrenim z ministerstva, sedel tam jiny policista a ten vzal zadost a zadny souhlas nechtel. Tak jsem to ani nevytahoval.


Dobrý den!

Sice jsem občanem Francii ale ve Francii jsem nikdy nebydlil. Takže určitě bydliště ve Francii nemám. Mám podezření že existuje možnost že v policii se mě mohou zeptat na souhlas Francii.

Tak že, prosím vás, jak můžu získat nějaký papír z MV, který případně ukážu na policie že nemusím mít souhlas Francie?


P.S. Totiž jsem z Běloruska, občanstvo Francii mám podle nevlastniho otce.
P.P.S. Omlouvám se za svou češtinu, učím se



camabeh
Příspěvky: 11

Příspěvek#32 » čtv 9. led 2020, 07:09

Arc, no to je sranda. Po mne nechceli ani výpis z SK :D. Stačilo čestné prohlášení.

Uživatelský avatar
Scathach
Příspěvky: 38

Příspěvek#33 » čtv 9. led 2020, 19:52

camabeh to po mně ten výpis teda chtěli, a ne jeden :D S čestným prohlášením se mi paní na Pankráci vysmála



pali08
Příspěvky: 6

Příspěvek#34 » pon 20. zář 2021, 13:53

Zdravim,

otazka na Slovakov, ktory si robili ZP v Cesku: Ako ste zdovodnovali ziadost o suhlas so ziskanim ZP a nadobudanim strelnych zbrani ? Ja som to odovodnoval tym, ze pobyvam v Cesku (dolozil som to fotokopiu prechodneho pobytu a karticku poistenca) a chcem sa venovat sportovej strelbe (samozrejme som to trochu rozviedol, ale toto su hlavne body).

Ziadost som posielal cca pred mesiacom a odpoved som stale nedostal, tak premyslam, ci to zdovodnenie bolo OK.



ondrush
Příspěvky: 290

Příspěvek#35 » pon 20. zář 2021, 14:19

myslim, ze som to neodovodnoval, proste som ziadal. papier prisiel postou nejak po 35 dnoch, trvalo to urcite vyse mesiaca, ale je to uz par rokov

edit: tak som nasiel original vtedajsej ziadosti:
hlavicka
adresa racianska v ba
datum

Žiadosť o vydanie predchádzajúceho súhlasu

Dobrý deň,

žiadam o vydanie predchádzajúceho súhlasu na vydanie zbrojného dokladu a na nadobúdanie strelných zbraní a ich hlavných častí v Českej Republike.


S pozdravom
podpis
osobne udaje (meno, bydlisko...)
kontaktne udaje (adresa bydliska v cr)


ale jak hovorim, trvalo im to dlho



pali08
Příspěvky: 6

Příspěvek#36 » pon 20. zář 2021, 14:32

Diky, to si ma ukludnil - ak ti to vydali takto, tak s odovodnenim mi to snad vydaju tiez.

Ja som bol v kontakte s clovekom, ktory to ma na starosti (najskor cez formular https://www.minv.sk/?kontakty-25&kontakt=126&od=79, pak cez mail) a on sam mi povedal, ze ma na odpoved 30 dni. Ked uz sa blizi lehota (2 dni), tak som mu skusil napisat a vysvitlo, ze ma dovolenu az do 3.10 :D . S tym, ze ja mam ZOZ 29.9. a nerad by som platil za skusku a pak zistil, ze mi ziadost zamietli.



Leonidas
Příspěvky: 2

Příspěvek#37 » čtv 8. čer 2023, 16:15

Zdravim,

Neřešil náhodou nedávno někdo tavovouto situaci:

Jsem Slovák žijíci v ČR, mám tady trvalej pobyt, na svk jsem si zrušil trvalý pobyt a nemám tam ani přechodnej pobyt, tz. žádnej pobyt. Jedinej pobyt mám v ČR: Dneska jsem udělal zkoušku odborné zpusobilosti na ZP a chci si pozádat o vydání ZP. Jenže podle všeho potřebuji doložit předešlí souhlas domovského státu (SK). Fajn, jenomže domovksý stát má na webu napsáno že toto potvrzení vydá, nebo může o nej žádat pouze ten kdo má trvalý nebo přechodný pobyt na svk. Což já už nemám. Takže teď nevím co mám jako dělat. Neřešil jste někdo takovouto situaci ?

Diky.



machoh
Příspěvky: 114

Příspěvek#38 » čtv 8. čer 2023, 17:26

Pokiaľ už nemáš na Slovensku (ani nikde inde) žiadny nahlásený pobyt, predchádzajúci súhlas nepotrebuješ. Požiadaj o ZP bez neho.



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#39 » čtv 8. čer 2023, 19:27

Leonidas: Myslím, že nepotřebuješ souhlas státu, kde nežiješ. Můžeš ale potřebovat výpis z trestního rejstříku toho státu, pokud jsi tam v posledních 10 letech žil.
§ 17 odst. 3 zákona č. 119/2002 Sb. - znění od 01.02.2022



Leonidas
Příspěvky: 2

Příspěvek#40 » čtv 8. čer 2023, 19:45

Aha, tak to je dobra zprava. Byl jsem z toho zmatenej protoze kdyz jsem si podaval zadost o zkousku tak jsem se hend pani policistky ptal a ta mi dala takovou od poved ze to se pocita i zpetne, ale asi myslela prave ten regist trestů, o tom jsem vedel ze asi budu muset dokladat. Ikdyz jsem v CR 12 let v podstane nepretrzite, jenze tohle se tezko doklada a na uradech je to tezky s nima.

Dekuji obema.



mackuoo
Příspěvky: 1

Příspěvek#41 » čtv 13. črc 2023, 10:51

Rád by som pridal ďalšiu otázku ohľadom nepretržitého pobytu mimo ČR a doloženia výpisu z RT z každého štátu: Má niekto skúsenosť čo sa tým naozaj myslí? Študoval som napr. rok v Anglicku (takže som bol dlhšie ako 6 mesiacov), ale každé 2 mesiace som sa vracal na Slovensko na týždeň ... musím aj tak doložiť RT z Anglicka? Taký istý prípad mám aj z Rakúska ... ďakujem za pomoc



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#42 » čtv 13. črc 2023, 10:56

"nepřetržitě zdržoval více než 6 měsíců"

myslím, že netřeba už k tomu něco víc psát :)
Proto se všem radí, aby se stihli otočit "doma" jednou za pololetí.

Uživatelský avatar
Petr z Braníka
Příspěvky: 278

Příspěvek#43 » čtv 13. črc 2023, 14:01

Ahoj. Nevíte prosím někdo, na koho se má pro souhlas domovského státu obrátit občan Itálie? Z oficiálního mailu ambasády ambasciata.praga@esteri.it. se ani za několik týdnů nevrací žádná odpověď.



Haluziak
Příspěvky: 278

Příspěvek#44 » čtv 13. črc 2023, 14:13

Italové, co by člověk čekal - zavolal bych tam.

Nevím jak mají zpracované vládní stránky ale třeba já se na SVK stránkách dopátral kam to mám poslat.
Pokud mají nějaké policejní prezídium tak bych se zeptal klidně i tam.



JirkaCV
Příspěvky: 1482

Příspěvek#45 » čtv 13. črc 2023, 15:52

Tam to řeší Carabinieri, pokud vím.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů