Návrh nového zákona o zbraních (září 2022)



Redsnake
Příspěvky: 334

Příspěvek#1531 » ned 21. led 2024, 14:49

Jedinej kdo tu neco vykrikujes ses leda tak ty a tobe podobni. Vazne premejslim o tom jestli jste tak natvrdli nebo snad placeni rypaci.



juraj1
Příspěvky: 489

Příspěvek#1532 » ned 21. led 2024, 15:14

Je to zcela realna zkusenost s IT systemy (nejen) statni spravy a naprosto validni obava, protoze se to proste bezne deje.

Uživatelský avatar
Destructor
Příspěvky: 689

Příspěvek#1533 » ned 21. led 2024, 16:03

Tak dle Bartose si apku stahlo 70 000 lidi a ti se tam cheli pripojit a system to nezvlada.

Ty vole.

Jen tak mimochodem, na mem androidu mi to od patku stale nejde a to jsem si dnes stahnul aktualizaci a i tak nic.



cipis
Příspěvky: 2116

Příspěvek#1534 » ned 21. led 2024, 16:12

Jen tak mimochodem, s kazdym dalsim brecicim prispevkem jsem si tu appku pustil, no a furt z ni kouka muj xicht. Delam neco spatne?
Analogie s dimenzovanim dratenych ustreden. Nikdo je nedimenzoval na 100% provozu, protoze je to ekonomicky nesmysl. Pravda, mohli k tomu zacatku napsat zkusebni provoz, ale kdyz si to PCR bere az od 1. cervence, tak jsem to tak nejak bral automaticky, ze cekaji, az se za ostreho provozu odladi detaily.



cipis
Příspěvky: 2116

Příspěvek#1535 » ned 21. led 2024, 16:19

Toto je neni pravda!
Ostry provoz je az od zitra, dnes a vcera nejsou uredni dny.


Carloss píše:Já chápu zkoušení. Tay ale nejde o zkoušení, ale o zákonný plný ostrý provoz. A nejde o to, že se to porouchalo. Ale že se to poroucht může naprosto kdykoli. A bez náhrady fyzickým dokladem je to totálně k ničemu. O tom je celá diskuse k rušení fyzických dokladů. To prostě NEJDE.
Naposledy upravil(a) cipis dne ned 21. led 2024, 16:24, celkem upraveno 1 x.



Carloss
Příspěvky: 2942

Příspěvek#1536 » ned 21. led 2024, 16:41

cipis píše:Toto je neni pravda!
Ostry provoz je az od zitra, dnes a vcera nejsou uredni dny.


Carloss píše:Já chápu zkoušení. Tay ale nejde o zkoušení, ale o zákonný plný ostrý provoz. A nejde o to, že se to porouchalo. Ale že se to poroucht může naprosto kdykoli. A bez náhrady fyzickým dokladem je to totálně k ničemu. O tom je celá diskuse k rušení fyzických dokladů. To prostě NEJDE.

Ze zákona... ten o úředních dnech nemluví, nemluví ani o zkušebním provozu. Zákon uvádí uvedení do provozu datum 20.1.2024.



kolemjdoucí
Příspěvky: 819

Příspěvek#1537 » ned 21. led 2024, 17:14

taky bych poprosil o promazání. doba, kdy to alespoň vzdáleně korespondovalo s tématem, tak ta už je hodně dávno pryč.



JirkaCV
Příspěvky: 1552

Příspěvek#1538 » ned 21. led 2024, 17:25

Nebo odstřihnout do nového vlákna. Ať se můžou hoši poprat.



expres
Příspěvky: 618

Příspěvek#1539 » ned 21. led 2024, 18:09

Naopak, nechat. Je to pekna ukazka vnimani lidi it veci. Bartos jasne rikal, ze v podstate nebude "vyuziti" a jedna se o nasazeni, ktere je urcene nadsencum do it,geekum k "testovani". Diky asi platnosti dle vaseho omilaneho zakona to nepojmenoval pilot.
Aneb na urade se jako alternativu prokazete tou uzasnou plastovou kartickou..
Nechapu proc se nadava na nekoho kdo v podstate za vypadek nemuze = Azure je zrejmne problem.Ten tedy provozuje microsoft, ne stat. Ze nemaji dostatecnou kapacitu je teda podceneni, ale necekal bych ze tolik lidi bude chtit vyuzit "nic".
Proste se to odladi, tak jako vsude a u vseho. Dnesni doba je o tom nasadit trochu funkcni vec a ladit. Nerikam ze su rad za testera, ale aspon neco delaji.
Digitalizace nam pomuze. Jako DS na ktery se prskalo a ted kazdy rad vyuzije pro nakup.
Ale jo, je to strasny. Ja bych ty internety zakazal :D

Vubec nechapu pardale s praxema co to hejtuji a cekaji 105% funkcnost veci k nicemu. Neni to ridici sw pro Temelin.



MojeTikka
Příspěvky: 1601

Příspěvek#1540 » ned 21. led 2024, 19:09

Myslim, ze prokazani totoznosti v souvislosti se strelnymi palnymi je zrovna vec, ktera musi fungovat jako sw pro Temelin. Pokud by se na toto plne preslo bez nahrady, pak je debata o ZoZ celkem zbytecna, protoze z toho bude v praxi loterie.



expres
Příspěvky: 618

Příspěvek#1541 » ned 21. led 2024, 19:36

Tak to te zklamu, ale i Temelin bude mit zalohove veci a nikdo nebude garantovat 100% funkcnost vzdy. V krajnim pripade muze dojit k poruse a odstavce. Naslednym opravam.
Ze to stat dela pravidelne blbe u veci je na debatu, proc se tak opakovane deje. Proc vydaji sw ktery je spatne otestovan a jeste nedostatecna vykonost...
U budoucnosti ZP se vsadim ze overeni z druhe strany treba pcr bude "nejak" dostupne v offline casti.
Ze nebudu moci dva dny na strelnici me nechava naprosto v klidu.
Mimochodem uz ted je databaze reg. zbrani. Nejsem jejim pouzivatelem, ale nikdy se mi nestalo ze mi obchodnik/pcr rekl, tohle nejde, nefunguje registr...
Kdo s tim ma opacnou zkusenost? Aspon 1x do mesice kdy nemohl nakoupit, zadat o neco pcr diky nefunkcnosti registru?
Vsadim se ze ani na forech to nenajdu. O proti treba tematu nakupu zbrane.
Vidim prilezitosti o proti plastove karte ktera nas nikam uz neposune. Jen naopak zdrzuje. Viz vystaveni PZ, tomu rikam uchylarna prvni tridy. Nejaka plastova obri karticka k nicemu, vzdyt mam ZP. Konkretni zbran pcr zjisti pres registr do 5min dle cisla/tipu, atd.

Uživatelský avatar
Destructor
Příspěvky: 689

Příspěvek#1542 » ned 21. led 2024, 19:40

Ja uz se k tomu nebudu vyjadrovat, jen poznamka, delam v zahranicni korporaci a za neco takoveho, by mela pulka lidi padaka, nebo by sli domu o slane vode.
Tohle je mozne jen ve statni sprave.



Redsnake
Příspěvky: 334

Příspěvek#1543 » ned 21. led 2024, 19:46

Tak urcite.

Kdovi kolik lidi pujde z MS o slane vode.



Carloss
Příspěvky: 2942

Příspěvek#1544 » ned 21. led 2024, 19:55

Pořád se bavíme o zbrojním průkazu/zbrojním oprávnění. Nikoli o průkazech zbraní. Je vidět, že mě žádný z odpůrců nečte. Stačí zrušit povinnost nosit průkaz u sebe. Když však púůjdu na střelnici, nebo na nákup, tak si ji vezmu. Je tu zmínka, že to dva dny vydržíš. OK... Pojedeš 70 km nakoupit nějakou exotiku a hle... právě to vypadlo a kdy to naskočí... nevíme... Nemusí se to stát, to ale neznamená, že nemůže. Já bych byl pro jistotu. V obchodě udělá ten zápis klidně později. To je řešitelný. Ale výpadek bůh ví jak daleko a bez dokladu je řešitelnej dost blbě. Pořád mluvím o jistotě. Ne o tom, že bych snad chtěl digitalizaci rušit. Ale ta mi má jen něco usnadnit a ne ztížit i kdyby přestala fungovat, jakože přestane. To je zákonitost. I v tom Temelíně maj záložní systémy. A ne jeden.



Sedek
Příspěvky: 97

Příspěvek#1545 » ned 21. led 2024, 20:23

expres píše:Mimochodem uz ted je databaze reg. zbrani. Nejsem jejim pouzivatelem, ale nikdy se mi nestalo ze mi obchodnik/pcr rekl, tohle nejde, nefunguje registr...
Kdo s tim ma opacnou zkusenost? Aspon 1x do mesice kdy nemohl nakoupit, zadat o neco pcr..

Možná zrovna někde v tomto vlákně jsem popisoval dva problémy kdy jednou nefungoval CRZ vůbec a obchodník tak vyplnil starý dobrý papírový šedivák ručně propiskou a podruhé jsem se půl hodiny dobýval do DS, abych přeposlal prodejci nákupko a prodal mi zbraň. Takže pri nákupech jsem měl s online systémy problém vlastně ve 25% případů.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 3 hosti