Rozšíření ZP o kategorii D



Volshar
Příspěvky: 4

Příspěvek#1 » úte 29. srp 2023, 07:38

Zdravím!

Dělal jsem si kdysi kategorie ZP s tím, že nebudu nikdy potřebovat D, ale čas přišel a potřebovat jej budu...
Hrozí v případě neúspěchu na zkoušce odborné způsobilosti (ať už teoretická nebo praktická), že by mi byl odebrán můj dosavadní ZP? Nechci riskovat a přijít o své zbraně...

Děkuji za informaci.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2528

Příspěvek#2 » úte 29. srp 2023, 07:54

Já bych řekl, že tohle není dobrej způsob přemýšlení.

Pokud to D skutečně potřebuješ, tak se nastav v hlavě, že se prostě naučíš pořádně, abys dal test za plnej počet. Manipulace a strelba by mela byt pohoda, kdyz uz zbroják roky máš ne? Neřešit coby kdyby.

A pro ten naprosto nepravděpodobnej případ, ti jiste zdejší zkusebni komisari odpoví. :) Ale Ne neprijdes o nic. (aspon co si pamatuju ze zakona, pred par lety, snad nedoslo ke zmene). Neni to jako řidičák.
Naposledy upravil(a) Blacky dne úte 29. srp 2023, 07:56, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4582

Příspěvek#3 » úte 29. srp 2023, 07:55

Ne, nehrozí. Ale musíš si projít celou zkouškou znova, jako bys ZP neměl. Každopádně to nepodceňuj a pořádně se připrav.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4582

Příspěvek#4 » úte 29. srp 2023, 07:59

Blacky : Ani o ŘP už nepřijdeš v případě neúspěchu. Můžeš se vzdát žádosti o rozšíření. Je to poměrně nové. Ale to jsme odbočili na OT.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2528

Příspěvek#5 » úte 29. srp 2023, 08:13

Aha. Ja si delal CE 2020 a to ješte bylo, že neudelat testy znamená nutnost opravy do 30 dnu, jinak ti ho vezmou. Neuspech u jizdy jen ze neuspech rozsireni, co bylo predtim plati. Mnooo ani nevím, zda je lepsi, ze se to zmenilo. :) JJ uz sme OT, sryyyyyyyyyyyyyyyy :)



Volshar
Příspěvky: 4

Příspěvek#6 » úte 29. srp 2023, 08:19

Díky moc za odpovědi :)) Jasně, že se to naučím, ať to prostě dám za každou cenu, jen počítám vždycky s tím, že se může stát cokoliv a je dobré vědět, jak bych na tom byl.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4582

Příspěvek#7 » úte 29. srp 2023, 09:21

Volshar : A bez urážky, doporučuji si projít alespoň nějakým zkráceným kurzem manipulace. Pokud tedy třeba nepůsobíš na střelnici, kde ZOZ probíhají a můžeš se alespoň podívat na průběh. To není žádná ostuda, to je pro jistotu. A počítej s tím, že můžeš dostat k manipulaci klidně všechny zbraně. Záleží jen na komisaři. Střílet budeš jen z pistole na 15 metrů, pokud si rozšiřuješ jen o D a to by, předpokládám, být problém neměl.



DVII
Příspěvky: 28

Příspěvek#8 » úte 29. srp 2023, 09:59

Cenné informace, jak k ZP tak ŘP. Díky



Volshar
Příspěvky: 4

Příspěvek#9 » úte 29. srp 2023, 10:05

marinakus : Neboj, to mě neurazí, cením si každé rady v životě :D chodím pravidelně na střelnici, kde se ZoZ pořádají a kde jsem je taky kdysi složil, takže si tam půjčím zbraně a potrénuji, střílení se nebojím, ale dobré vědět, že můžu rozkládat i dvojku / kozlici :) to jsem naposledy dělal na mé první ZoZ.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4582

Příspěvek#10 » úte 29. srp 2023, 10:59

Volshar : Tak on zaměstnavatel Ti může v rámci Tvé pracovní činnosti svěřit jakoukoliv zbraň. Dokonce i Ačko. Tak je celkem logické, že to může udělat i komisař. Většinou se to ale neděje.



skagerak
Příspěvky: 1007

Příspěvek#11 » úte 29. srp 2023, 13:28

No ja jeste podotknu, ze nejde o kategorii D ale o skupinu D

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Blacky, PetrH a 4 hosti