Pobyt 6 měsíců mimo ČR na zahraniční misi

Uživatelský avatar
Bubenicek
Příspěvky: 261

Příspěvek#16 » pát 22. zář 2023, 13:50

rabbit píše:Zdravím, trochu kuriózní problém. Strávil jsem jako příslušník AČR na zahraniční misi v posledních 10 let nepřetržitě o pár dní více než 6 měsíců, takže ze zákona bych měl doložit výpis z rejstříku trestů dané země (což by bylo dost kuriózní) nebo čestné prohlášení. Mám to nějak řešit a radši to prohlášení napsat nebo i vzhledem k zakrytí mise a činnosti se na to radši vykašlat? Díky za tipy.



S prominutím řešíš hloupost - hlavně zde kde jedna paní povídala. Nic nemusíš pokud jsi to jak si psal máš to tam vedené. Sám sem byl na 5 misích.
Jinak jak píše KOUDAK, ale řešíš nic o ničem a hlavně zde .........



rabbit
Příspěvky: 4

Příspěvek#17 » pát 22. zář 2023, 17:29

Tak pánové mají někde určený seznam ve kterých zemích se výpis nevydává (respektive ze kterých jej nechtějí).
Mimo to vycestování do jakékoli jiné i cizí země během těch 6 měsíců i na pár dní se počítá jako přerušení.
A nakonec mi bylo silně naznačeno, že u policistů a vojáků se to stejně neřeší.
Díky za rady. ;)



JirkaCV
Příspěvky: 1552

Příspěvek#18 » pát 22. zář 2023, 17:38

Ono to má logiku. Na misi jsi pod přímou kontrolou ozbrojené složky nebo bezpečnostního sboru ČR. Že by tě načapali při krádeži žvejkačky v místní sámošce a erár by o tom nevěděl je dost nepravděpodobné.



rabbit
Příspěvky: 4

Příspěvek#19 » pát 22. zář 2023, 18:06

Logika je něco, na co zákon moc často nemyslí. Souhlasím, že jsem se na to mohl vykašlat a že jsem to moc řešil, ale mám rád věci čistě.



JirkaCV
Příspěvky: 1552

Příspěvek#20 » pát 22. zář 2023, 18:18

To já taky. Akorát jsem potom někdy za pitomce :) Ale naučil jsem se s tím žít.



flowingCZ
Příspěvky: 5

Příspěvek#21 » stř 7. úno 2024, 08:14

rabbit píše:Tak pánové mají někde určený seznam ve kterých zemích se výpis nevydává (respektive ze kterých jej nechtějí).
Mimo to vycestování do jakékoli jiné i cizí země během těch 6 měsíců i na pár dní se počítá jako přerušení.
A nakonec mi bylo silně naznačeno, že u policistů a vojáků se to stejně neřeší.
Díky za rady. ;)


tohle by me taky zajimalo. Byl jsem za covidu 2 roky nepretrzite mimo a rika si, jestli by o tom vubec vedeli - odhlaseny jsem nebyl, zdravotni pojisteni platil...... a nechci se dostat do situace kde nebudu schopen ani dodat vypis a ani m neuznaji cestne prohlaseni..... na druhou stranu jim lhat asi neni taky uplne optimalni a nerikat jim to vubec...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti