Pobyt 6 měsíců mimo ČR na zahraniční misi



rabbit
Příspěvky: 4

Příspěvek#1 » čtv 21. zář 2023, 12:57

Zdravím, trochu kuriózní problém. Strávil jsem jako příslušník AČR na zahraniční misi v posledních 10 let nepřetržitě o pár dní více než 6 měsíců, takže ze zákona bych měl doložit výpis z rejstříku trestů dané země (což by bylo dost kuriózní) nebo čestné prohlášení. Mám to nějak řešit a radši to prohlášení napsat nebo i vzhledem k zakrytí mise a činnosti se na to radši vykašlat? Díky za tipy.



JirkaCV
Příspěvky: 1595

Příspěvek#2 » čtv 21. zář 2023, 13:09

Těch 6 měsíců se myslí v kuse.
EDIT: aha, ono je to v kuse.



aToM
Příspěvky: 500

Příspěvek#3 » čtv 21. zář 2023, 13:12

Zeptat se na OSZBM

Uživatelský avatar
FiBe
Příspěvky: 43

Příspěvek#4 » čtv 21. zář 2023, 13:27

anebo dotaz směřovat na MV OBP (zbrane@mvcr.cz) formou 106/1999



rabbit
Příspěvky: 4

Příspěvek#5 » čtv 21. zář 2023, 13:46

Díky za reakce, nechtěl jsem to řešit takto ofiko, ale asi mi nic jiného nezbývá, volal jsem na OSZBM a paní si mě přepinkávají, jsem ve stádiu, že mi ještě dnes nebo zítra zavolají, tak pak napíšu výsledek. :D



Haluziak
Příspěvky: 288

Příspěvek#6 » čtv 21. zář 2023, 14:19

Já nevím ale já bych se v první řadě zeptal přímého nadřízeného jakému stupni utajení zařazení odpovídalo, s kým to můžu řešit, s kým o tom můžu mluvit, třeba by měl nějaké východisko ...



Střelec
Příspěvky: 1680

Příspěvek#7 » čtv 21. zář 2023, 16:57

Často platí, že ten, kdo se moc ptá, moc se dozví.



koudak
Příspěvky: 328

Příspěvek#8 » čtv 21. zář 2023, 17:23

rabbit píše:... ze zákona bych měl doložit výpis z rejstříku trestů dané země (což by bylo dost kuriózní) nebo čestné prohlášení...


Tohle mozna nechapes uplne spravne. Ty si nemuzes vybrat. Pokud ten stat vydava ten vypis, tak cestne prohlaseni neni moznost, kterou si muzes vybrat (a nebo mozna ja chapu spatne a uz tohle vis :) ).
Vyvstava nekolik otazek.
Pokud jsi byl na nejake tajne misi tak mozna o tobe ten cizi stat ani nevi (nemam zdani jak tohle funguje), tudiz si jednoduse pozadas, oni nic nezjisti a daji ti papir, ze zadny zaznam nemas a tim je to vyreseno.
Pokud to byla tajna mise, velice pravdepodobne k ni ani policie nebude mit pristup, tudiz jednoduse se da rict, zes vlastne nikde nebyl.



ante
Příspěvky: 51

Příspěvek#9 » čtv 21. zář 2023, 18:12

Předpokládám, že pobyt jsi měl stále pod jurisdikcí ČR na nějakém VÚ8280 (nebo jak to dneska máte) a nebyl hlášenený na úřadu v Bagrámu, takže imho nemáš ani problém. Za mne kdo se moc ptá,moc se dozví, jak uvedeno výše.



JirkaCV
Příspěvky: 1595

Příspěvek#10 » čtv 21. zář 2023, 19:53

Proto je tam ta varianta čestného prohlášení (na mou duši, na psí uši a kočičí svědomí). Nebo ne?



koudak
Příspěvky: 328

Příspěvek#11 » čtv 21. zář 2023, 20:33

Nemuzu se vyjadrit k takhle unikatni situaci jako je tajna mise.

Kdyz jsem zadal o ZP tak to bylo vic nez 6 mesicnim pobytu v zahranici. Tak nejak jsem vyhodnotil, ze ten stat takovy veci nedava, pripravil cestne prohlaseni a sel na policii. Tam se na to divali, po chvili se vratili ze zadni casti s tim, ze tento stat vypis vydava a tudiz je cestne prohlaseni nedostatecne. S malym dovetkem, ze prece nikdo nevi, ze jsem nekam cestoval :).

Ja jsem to mel jako vlastni cestovani a rozhodl se jit tou slozitou (ale poctivou) cestou, takze jsem v systemu toho statu pozadal, pak musel do Prahy na prislusnou ambasadu vyzvednout a posleze nechat uredne prelozit prekladatelem z rejstriku prekladatelu ministerstva spravedlnosti.



MojeTikka
Příspěvky: 1614

Příspěvek#12 » čtv 21. zář 2023, 21:06

Asi bych se na to podival ze strany 'chraneneho zajmu ZoZ'. Tam 6 metru je, ovsem z duvodu, aby dotycny nebyl prchly treba v Argentine. Tvuj pripad je v podstate dlouhodoba pracovni cesta a ta je mimo onen chraneny zajem. Neresil bych to, dokud by urad neprisel sam.



risa2000
Příspěvky: 849

Příspěvek#13 » čtv 21. zář 2023, 21:56

Mám zkušenost podobnou jako koudak, akorát jsem byl v cizině pár let, takže jsem si přeložený výpis z trestního rejstříku vybavil dopředu. Na OSZBM mě překvapili tím, že ještě musím dodat podobné potvrzení o přestupcích. Namítl jsem, že nevím, kde bych to sehnal, a oni teda, ať teda udělám čestné prohlášení, že jsem tam neměl přestupek (což podle zákona má řešit nějaký registr přestupků). To jsem udělal.



pavelg
Příspěvky: 3124

Příspěvek#14 » pát 22. zář 2023, 07:05

To je fakt kuriozní případ.

Třeba úřady v Mali potvrdí, že okupant XY se choval ukázněně. Ona je otázka, jestli to mají potvrzovat úřady země okupované, nebo země okupační, pak by to měly potvrdit úřady Francie nebo USA.

To bude sranda, až budou naši úředníci potvrzovat čistý rejstřík okupantům nebo borcům z ISIS, co jsou u nás na misi.

Uživatelský avatar
Rick
Příspěvky: 63

Příspěvek#15 » pát 22. zář 2023, 12:30

Čestné prohlášení nic nepokazí... já bych to ale řešil šalamounsky. Mohl jsi být v rámci mise alespoň jednou na ambasádě ČR nebo jiného státu? To lze teoreticky považovat za území jiného státu, takže jsi tam nebyl nepřetržitě a neřeš. A je pak na nich aby prokázali opak, a to OSZBM nedá ani kdyby do opravdu zkoušeli.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: jamesek, Seznam.cz a 4 hosti