Registrace zbraně koupené po částech



Henry
Příspěvky: 359

Příspěvek#16 » čtv 11. led 2024, 11:17

Mám G17 a mám jinou hlaveň, nový závěr po opravě a jiný rám a hlavě a závěr mám na 1 PZ a rám na 2 PZ.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4582

Příspěvek#17 » čtv 11. led 2024, 12:25

Cumpa : Musel bys ty hlavní části každopádně koupit najednou a v podstatě z nich ihned složit zbraň. Pokud bys je kupoval postupně, máš povinnost i každou hlavní část zbraně registrovat do deseti pracovních dnů. Jinak např. u brokovnic ZH je poměrně béžné, že máš i několik hlavňových svazků k jedné zbrani. Pak prostě musíš mít u sebe PZ na všechny hlavní části, které máš u sebe. Pokud se ovšem zbraň takto zkombinuje, je to pořád jedna zbraň.



iloveguns
Příspěvky: 1456

Příspěvek#18 » čtv 11. led 2024, 12:34

Takže když máš bubínek, rám a hlaveň na 3PZ, tak už musíš mít trezor, i když máš jen jednu zbraň...



JirkaCV
Příspěvky: 1595

Příspěvek#19 » čtv 11. led 2024, 12:44

Neřekl bych. Pokud se v trezoru nachází pouze revolver ve složeném stavu, je to jedna zbraň.
Pokud se tam nachází kompletní revolver a další dva válce, jsou to 3 zbraně.
Když se do trezoru vlámu, kolik kusů něčeho si odnesu? Tak to chápu já.



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#20 » čtv 11. led 2024, 14:06

Jakože když bude podvěsná brokovnice pod AR s tlumičem, tak to je jedna zbraň, protože jsem si odnesl "jeden kus něčeho"?

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 803

Příspěvek#21 » čtv 11. led 2024, 16:23

cumpa: Zkoušel jsi volat na OSZBM pod které spadáš? Stejně tě budou řešit oni. Tak by ti měli říct, zda je to možné a co pro to musíš udělat.



cumpa
Příspěvky: 7

Příspěvek#22 » čtv 11. led 2024, 18:36

Rick: OK díky, když to podáš takto, je to velmi přesvědčivé.

JirkaCV: Pořád bych tvrdil, že trezor musíš mít podle toho, kolik věcí máš zapsaných do registru. I když pro účel nošení se počítá jen množství okamžitě použitelných zbraní, v registru máš tolik zbraní, co máš PZ. Navíc podle tvé logiky, když ti zloděj ukradne pistoli a během krádeže jí rozloží, odnese si 3 „kusy něčeho“.



JirkaCV
Příspěvky: 1595

Příspěvek#23 » čtv 11. led 2024, 19:06

Tančím na velmi tenkém ledě.
Složenou pistolí vystřelím, samostatnou hlavní nevystřelím.
Ale logiku bych do toho netahal, zvlášť v okamžiku, kdy problém začne řešit právník.
Jsem rád, že jsem si k ježíšku nadělil nový trezor :)



cipis
Příspěvky: 2135

Příspěvek#24 » čtv 11. led 2024, 21:04

Celá tahle šaškárna dostala korunku nadlimitním zásobníkem zasunutým ve zbrani a tím změně kategorie ...



JirkaCV
Příspěvky: 1595

Příspěvek#25 » čtv 11. led 2024, 21:28

Náhodou, to se mi líbí. Abraka dabra.To je stejný případ, jako napájení RD. Z distribuce je to TN, vypadne distribuce, najede DG a je z toho IT. A ty se elektrikáři starej.

Uživatelský avatar
scorpions.cz
Příspěvky: 505

Příspěvek#26 » čtv 11. led 2024, 22:59

Možná to vidím špatně, ale pokud koupíš 3 hl. části zbraně a poskládáš je, tak jsi zbraň vyrobil. a to jako držitel ZP nejsi oprávněn. To může držitel ZL. Něco jinýho je, pokud máš už vyrobenou zbraň a např. se ti vyduje hlaveň, tak si koupíš novou, a zaregistruješ. Už ale do existující zbraně. Pokud zbraň skládáš z dílů, tak vyrobíš něco co neexistuje a je třeba to zanést do CRZ. možná bude nutná i zkušebna.



cipis
Příspěvky: 2135

Příspěvek#27 » čtv 11. led 2024, 23:10

Pozor, pokud to neprodá někomu jako hotový výrobek, tak to nepatří pod koncesovanou živnost, tudíž ani nemůže mít licenci. Nikde není zakázáno si poskládat zbraň. Jen je nařízeno zbraň třeba registrovat. Tj. donesu ty tři části na policajty, řeknu, aby to dali v CRZ dohromady a hotovo. Jako "výrobce" tam uvedou mě.

Ad absurdum, pokud by to tvoje platilo, tak si nevyčistíš žádnou zbraň, protože rozborkou ji "zrušíš" a sborkou zase "vyrobíš".
Nebo ještě lepší příklad, vložná hlaveň. Také z jedné zbraně "uděláš" druhou.
No a samozřejmě brokovnice. Koupíš baskuli na jeden průkaz, pak několik svazků hlavní s x průkazy zbraní. A na každý hon si "vyrobíš" jinou zbraň ...

Uživatelský avatar
scorpions.cz
Příspěvky: 505

Příspěvek#28 » čtv 11. led 2024, 23:16

Jako výrobce tě tam policajti na oddělení neuvedou. Pokud chceš být v CRZ jako výrobce, tak tě tam zavede správa CRZ. Vím to. při úpravě některých zbraní, jsem veden jako výrobce a o zavedení do CRZ jsem žádal na základě ZL. Ale možná se pletu.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4582

Příspěvek#29 » pát 12. led 2024, 09:08

scorpion : Ony i ty hlavní části budou muset být uvedeny v CRZ už před složením. Jinak by je nemohl koupit.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti