Registrace zbraně koupené po částech



cumpa
Příspěvky: 7

Příspěvek#1 » stř 10. led 2024, 20:05

Ahoj,
nevíte jestli, když postupně koupím hlavní části zbraně, je možné poté složenou zbraň přeregistrovat jako jednu pod jedním PZ?

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2241

Příspěvek#2 » stř 10. led 2024, 20:37

Nechápu jak to myslíš :-(
Jakou zbraň ??
A proč se nedá koupit celá ?



cumpa
Příspěvky: 7

Příspěvek#3 » stř 10. led 2024, 21:07

Chtěl jsem tu otázku podat co nejobecněji. Mám na mysli něco jako skládačku ar15, nebo třeba Théseův Glock. Koupit celá se určitě dá, ale tenhle způsob umožní si ji lépe přizpůsobit vlastním představám (jiný rám než OEM, hlaveň, závěr). Ptám se hlavně proto, že kdyby takto byla seskládána pistole a měla by 3 průkazy zbraně, tak by se nedala nosit.

Takže pro upřesnění - jedná se o G19, měl bych rám, hlaveň a závěr, tyto hlavní části by složení vytvořily jednu zbraň, ale protože byli nakoupeny zvlášť má každá vlastní PZ. Bylo by možné takového Frankensteina zaregistrovat jako jednu zbraň?



kk
Příspěvky: 1018

Příspěvek#4 » stř 10. led 2024, 21:58

cumpa: jednak nevidim duvod proc by se nedala nosit kvuli 3 PZ. a druhak pravdepodobne by se dalo udelat na jednu zbran, jen bys v cisle zbrane mel 3 cisla (uz jsem to tak videl na puskach co byly stare a nebyly scislovane, ale asi by to bylo o tom zda najdes nekoho kdo by to byl ochotnej v CRZ udelat



cumpa
Příspěvky: 7

Příspěvek#5 » stř 10. led 2024, 22:03

§ 28

Oprávnění držitelů zbrojních průkazů

(4) Držitel zbrojního průkazu skupiny E je oprávněn

c) nosit nejvíce 2 zbraně a střelivo do těchto zbraní; zbraně ani střelivo nesmí nosit viditelně.

3 PZ = 3 zbraně je víc než 2. Takže by to teoreticky nebylo možné nosit, rozhodně bych to nechtěl riskovat.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2241

Příspěvek#6 » stř 10. led 2024, 22:12

No, a mohl by mi někdo vysvětlit, jak z dílů na Glock vznikne nějaká superzbraň ?
Přestavíte Trabanta na Rolsku, když ho koupíte po jednotlivých dílech ?

https://youtu.be/Tt0Cut9C2Xw?si=9lmhlFtoG__wxrHq



cumpa
Příspěvky: 7

Příspěvek#7 » stř 10. led 2024, 22:21

kolombo: Upřímně nezajímá mě, jestli si myslíš, zda-li to je dobrý nebo užitečný nápad. Zajímá mě jestli to je možné a případně jak zaregistrování zbraně takto sestavené pod jedno PZ docílit. Co se vysvětlení týče: výsledný Glock bude střílet o 10% procent lépe a bude v mých očích o 100% víc cool, to z něj činí onu „superzbraň“. Jak jsem jsou to non-OEM díly, takže v tvé metafoře by to byl Trabant postaven z dílů vyrobených v továrně Rolls-Royce.



ondrush
Příspěvky: 291

Příspěvek#8 » stř 10. led 2024, 22:25

cumpa: ked som sa na to pytal na brnenskom oszbm, tak odpoved bola v zmysle, ze sa im do toho nechce, nech si to rozmyslimze to nepotrebujem (samozrejme ne tak priamo), ape ze to samozrejme ide, akurat musim doniest kolky na prakticky novu registraciu. jednalo sa teda o kulobrok, kde som chcel hlavne pravne zviazat s baskulou, nech nemusim vlacit dva PZ. nakonec som to ale neriesil, tak som sa ani nepytal kolko v kolkoch po mne chcu



kk
Příspěvky: 1018

Příspěvek#9 » stř 10. led 2024, 22:28

ondrush: ja taky neco takoveho resil, jenze ja resil, ze jsem mel blbe uvedeny typ zbrane nebo neco takoveho, proste chyba v registru a taky jsem se na to vybodl nakonec.

cumpa: ano, 2 zbraně a ne 3 časti zbraně. Pokud poneses jednu zbran a 3 PZ a policajti te zkontroluji a uvidi, ze mas jednu zbran a 3 ruzne cisla tak to bude ok. Nevidim v tom problem, je to naprosto logicke. Jak se rika: nejhorsi smrt je z vydeseni.

edit: tohle se bezne resi s revolvery kde mas valce na ruzne raze a pak mas automaticky 2 PZ na jednu zbran.



cumpa
Příspěvky: 7

Příspěvek#10 » stř 10. led 2024, 22:34

ondrush: Díky za odpověď. To mi stačí vědět.

kk: Logicky s tebou souhlasím, ale podle přísného výkladu zákona v podstatě všechno, co má PZ, je zbraň. A nechci riskovat, že se potkám s příslušníkem policie, který bude mít špatnou náladu, který by v tom mohl najít nějaký problém.

§ 3

Rozdělení zbraní a střeliva

(2) Zbraněmi zařazenými do kategorií A až D se rozumí též hlavní části zbraní, jejichž součástí tyto hlavní části jsou nebo mají být. Na nakládání s hlavní částí zbraně se použijí ustanovení o nakládání se zbraní příslušné kategorie obdobně.



cipis
Příspěvky: 2116

Příspěvek#11 » čtv 11. led 2024, 00:19

Vždyť by to mělo jít "seskládat" přes "puškaře", resp. držitele licence, co má výrobu. Sice asi za jiné prachy, ale obešlo by se to přes přesvědčování ...



skagerak
Příspěvky: 1006

Příspěvek#12 » čtv 11. led 2024, 00:22

@cumpa
Kdybys to bral takto tak porusujes pokazde kdyz nosis (vicemene kazda zbran ma vice hlavnich casti...)



cumpa
Příspěvky: 7

Příspěvek#13 » čtv 11. led 2024, 00:33

skagerak: To ano, obvykle ale ta zbraň má jeden průkaz zbraně. Tedy všechny hlavní části jsou registrované pod jeden celek. V mém případě by ty hlavní části byli registrované samostatně - což se dá interpretovat jako 3 zbraně. Ono je taky možné, že jak tvrdí @kk, jsem zbytečně paranoidní. Ale radši budu paranoidní, než zbytečně páchat přestupky.



skagerak
Příspěvky: 1006

Příspěvek#14 » čtv 11. led 2024, 01:51

Jestli moc chces, tak ti interpretuju i tri casti zbrane co ma jeden prukaz jako tri zbrane...

Ano jiste by nekdo mohl vymyslet problem, ale to plati vzdy a vsude. ...

Sam citujes, ze se ustanoveni "pouzije obdobne"
Co znamena "obdobne" asi vis.

Uživatelský avatar
Rick
Příspěvky: 62

Příspěvek#15 » čtv 11. led 2024, 03:31

Cumpa interpretuješ to opravdu tentokrát špatně. (Účel zákona a žádosti o B je umožnit nošení zbraně a tahle interpretace by to znemožňovala, je tedy zcela určitě chybná).

Ale dejme tomu. Pak nosit je dovoleno nejvíce dvě zbraně, zbraní je myšleno něco čím zesílíš útok (obranu). Nošením zbraně kategorie B typu pistole je mít u sebe zbraň s vloženým zásobníkem a/nebo s nábojem v komore, ve stavu umožňujícím okamžité použití. Zesílený útok je možno vést pouze synergií hlavních částí, zbraň jak jsme si ji definovali ze zákona je tedy 1. Mít u sebe 5 válců revolverů do kterých si nějak narval nesprávné náboje a nejdou vyhodit a neseš to do servisu, to není stav umožňující okamžité použití a není to nošení a není to zbraní (nezesílí útok). Je to však pořád hlavní část zbraně a musíš mít doklady.

Takže odpověď na dotaz -
-Každá osobitně obstarávána hlavní část zbraně musí mít vlastní NP
-Jestli to zaregistrují jako celek, bude 1 PZ kde budou uvedena jednotlivá číselná značení a považuje se to při nošení i držení a skladování za 1 zbraň
-Jestli to zaregistrují zvlášť, dostaneš PZ víc. Každý PZ musíš mít u sebe když nosíš, ale zbraň máš u sebe jen jednu. Pozor, v trezoru zabírá míst dle počtu průkazů.

Myslím že když jim to budeš nosit postupně bude to mít víc PZ, ale když najednou a budeš milej tak ti to myslím udělají na 1 PZ, je to ale na nich.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Efrax a 2 hosti