Nový zákon o zbraních



Carloss
Příspěvky: 2975

Příspěvek#151 » čtv 25. dub 2024, 22:00

Když někdo bude chtít něco udělat, koupí si JEDNU flintu a JEDNU pistoli. Mraky nábojů a dost zásobníků. Ale... nikoli u jednoho prodejce. Zásobníky třeba přes net, rovněž u několika obchodníků, navíc to rozloží do času. Naprosto se ztratí v davu. Jakákoli opatření, která teď někdo vymýšlí budou naprosto neúčinná. Ale obávám se, že dokud to někdo takhle neudělá, nikomu to nedojde.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2528

Příspěvek#152 » pát 26. dub 2024, 04:48

Inu treba je to fakt jen “kourova clona” pro odpurce, aby dali pokoj. :)



pavelg
Příspěvky: 3125

Příspěvek#153 » pát 26. dub 2024, 06:52

To je možná spíš kouřová clona pro držitele, aby si mysleli, že to není na ně. Zatím se nachystají podmínky a nástroje, aby to mohlo padnout na kohokoliv.



getsome
Příspěvky: 633

Příspěvek#154 » pát 26. dub 2024, 07:14

Carloss píše:...rovněž u několika obchodníků, navíc to rozloží do času...

Víc obchodníků nepomůže, protože u položek se záznamem do CRZ je časový test. Impulzivní magoři jsou tím teoreticky vyřazení. Proti psychopatovi, který plánuje rok-dva dopředu, asi není prevence.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4582

Příspěvek#155 » pát 26. dub 2024, 07:41

getsome : Asi jsem nepochopil, co míníš časovým testem v CRZ.



pavelg
Příspěvky: 3125

Příspěvek#156 » pát 26. dub 2024, 08:03

getsome - jo, nákupy tohoto typu se dají zjistit v CRZ, ale rozhodně se nedá požadovat hlášení podezřelosti od jednotlivých prodejců.



vvitty
Příspěvky: 239

Příspěvek#157 » pát 26. dub 2024, 09:39

marinakus: ten casovy test bude zrejme narazka na aktivity PCR v ramci kterych pri prekroceni neverejne definovane hranice mnozstvi za neverejne definovane casove obdobi poslou dopis s dotazem za jakym ucelem si dotycny zbrane a strelivo poridil.
Kdyz pominu nesmyslnost teto aktivity tak to nikoho jednajiciho pod nejakym nahlym pominutim smyslu nevylouci, leda ze by to vydrzel tak ctvrt roku no ....



getsome
Příspěvky: 633

Příspěvek#158 » pát 26. dub 2024, 10:12

marinakus: Jak píše vvity - teď to nedohledám, ale ve věci šikanování držitelů ZP švestkama zaznělo, že rozhodování koho mají šikanovat vychází, nebo bude vycházet i z toho, že CRZ bude sčítat nákupy za delší časové období.



Rookie
Příspěvky: 17

Příspěvek#159 » pát 26. dub 2024, 10:40

Co mám podle vás na takový dopis odpovědět? Slušně? Že odmítám podat vysvětlení?
orn.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4582

Příspěvek#160 » pát 26. dub 2024, 10:50

getsome : Nějaká filtrace z CRZ už by dokonce měla být funkční. O to větší nesmysl buzerovat obchodníky ohledně množství zakoupených zbraní a střeliva. A pokud se někdo chová viditelně jako debil, neměl by dostat snad zdravotní posudek a nebo jen s psychologickým vyšetřením. Takže další nesmysl.



stip
Příspěvky: 295

Příspěvek#161 » pát 26. dub 2024, 11:06

Rookie píše:Co mám podle vás na takový dopis odpovědět? Slušně? Že odmítám podat vysvětlení?


Úplně normálně a věcně jim na ty otázky odpověz. Třeba:

"AR15 jsem si pořídil proto, že mě z ní střelba baví. Členem žádného spolku nejsem, ale mám přátele, kteří samonabíjecí pušku mají, tak jsem si ji pořídil také, abychom mohli sportovat společně. Jsem společenské povahy a samotného mě na střelnici chodit nebaví. Členem ozbrojeného sboru nejsem, myslivosti se nevěnuji. S pozdravem, XY."

Můžeš připojit poznámku, že to podezření považuješ za nedůvodné, protože žádný z uvedených důvodů pro podání vysvětlení ti není znám. A máš to vyřešeno.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 3009

Příspěvek#162 » pát 26. dub 2024, 11:11

Oje to neee! Provokace. Může být reakce. Dále začnou se vyptávat na totožnost přátel.



Piggy
Příspěvky: 1899

Příspěvek#163 » pát 26. dub 2024, 11:21

Odpovídám stručně a jasně: 1. Abych je měl (líbí se mi). 2. Ano. 3. Ano. 4. Ne - otázka obsahuje nesprávný předpoklad, jelikož (jak jako příslušník PČR jistě víte) žádná z uvedených složek nemá žádné "členy".



Úderník
Příspěvky: 31

Příspěvek#164 » pát 26. dub 2024, 11:21

Rookie:
Kolik jsi toho za těch 15 měsíců nakoupil?! Nemusíš odpovídat, ale zajímalo by mě za kolik nákupů STBujou. Já jestli si můžu ještě letos koupit třeba Ježíška?!



stip
Příspěvky: 295

Příspěvek#165 » pát 26. dub 2024, 11:28

A myslíš, že PČR nedokáže zjistit s kým chodíš na střelnici, když to bude chtít vědět? Zbytečná obava. Když budou mít opravdový důvod prověřovat, tak si to zjistí. Tohle je čistě rutinní postup, takže si to přečtou a když to bude věcná odpověď tak to založí a hotovo.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Enderein, Héfaistos, SunWuKung a 4 hosti