Nový zákon o zbraních

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 3009

Příspěvek#166 » pát 26. dub 2024, 11:30

Rokie:
dvě možnosti : jako
a) odvazlivec, tester co se stane potom. Buď se po tom slehne zem, nebo tě osloví znovu. Neznám, jaký dostala policejní součást apel, aby na to kaslala nebo zjišťovala houzevnateji. Není na závadu. A zajímal by mě výsledek 8-)
vážení, odkazuji se na par 61 odst 3 zákona 273/2008 a to je vše, co bych k věci dodal. S pozdravem

B) aby dali pokoj a už neotravovali.
vážení, na dotazy odpovídám
Ad1: za účelem... vyjmenovat slovní popis Dle zákona skupin zp které mas, normálně v řádku odděleno čárkami.
Ad2: Ano / ne... Dle pravdy
ad3: ne. Ano.... Nebo jiná kombinace dle pravdy. Druhá odpověď vždy ano.
Ad4: ne / ano... Dle pravdy
s pozdravem



pavelg
Příspěvky: 3124

Příspěvek#167 » pát 26. dub 2024, 11:45




Rookie
Příspěvky: 17

Příspěvek#168 » pát 26. dub 2024, 11:56

Proč bych já, který nic neprovedl, zbraně jsem si koupil na základě vydaných povolení, měl dávat nějaké vysvětlení?



pavelg
Příspěvky: 3124

Příspěvek#169 » pát 26. dub 2024, 12:15

Protože v totalitě nejsou lidi, co nic neprovedli, jsou jen lidi, které režim zatím nepotřeboval skřípnout.



vladaduba
Příspěvky: 3

Příspěvek#170 » pát 26. dub 2024, 12:22

Jako nový majitel ZP bych se chtěl Vás upřímě zeptat. Nemyslíte, že to trochu až moc dramatizujete? Já jako někdo nově se ZP se zálibou ve zbraních mi přijde, že se až tak moc nezměnilo. Když se stal ten incident, tak asi každý měl pocit, že by se na to mělo zareagovat aspoň trochu. Tak se akorát dřív vytáhl návrh na nový zákon, který se stejně připravoval dřív.
Obavy z toho, že špatně pozravíte sousedku, ona Vás nahlásí a Vám všechno seberou, jsou podle mě zbytečný.
Co se asi stane? Tak Vás nahlásí, Vám zavolá PČR a vy jim řeknete, co se stalo. Co asi řeknou? No tak si na to dejte pozor nashledanou. To stejný, když si objednáte něco "podezřelýho". Proč jste si koupil 2000 nábojů? Do zásoby. Děkuji nashledanou.
Ty dvě minuty, to je strašný šikanování občanů co?
Samozřejmě jsem názoru toho, proč by se to mělo měnit, když to do teď fungovalo. Vrahovy tím stejně nezabráníš.
Já to beru tak, že PČR a spol má větší právo Vám něco zabavit, když už se něco stane.
Obchody to maj nahovno víc, že musí hlásit podezřelé nákupy, ale to měly i do teď. A co jim asi budou říkat. Nic mi podezřelého nepřišlo, to je tak všechno.
Ale to s těma floberkama beru, že je to naprd.
Jako nový majitel bouchačky se těhlech zpráv vždycky leknu, co bude a že mi to seberou a po čtení tohohle fóra ještě víc, ale za mě se ve skutečnosti, zas tak nic moc neděje.
Házejte na mě kameny, rád si vyslechnu názory, proč se mýlím.



pavelg
Příspěvky: 3124

Příspěvek#171 » pát 26. dub 2024, 12:28

Mrkněte asi na diskusi i zpětně.
Pak jsem tady dával odkaz na článek.
A odkázal bych i na další texty, ale ty byly smazány s celými vlákny. V podstatě je velkým omylem se domnívat, že vás bude primárně udávat nezdravená sousedka. Spíš to bude nějaká neziskovka proto, že jste např. provedl nenávistný projev. Stanete se potenciálním nebezpečím pro vnitřní bezpečnost.

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 814

Příspěvek#172 » pát 26. dub 2024, 12:34

Takže zbraně jsem koupil na základě vydaného povolení, za účelem které jsem v žádosti uvedl, náboje za účelem použití ve zbrani dané ráže.



Carloss
Příspěvky: 2975

Příspěvek#173 » pát 26. dub 2024, 12:40

getsome píše:
Carloss píše:...rovněž u několika obchodníků, navíc to rozloží do času...

Víc obchodníků nepomůže, protože u položek se záznamem do CRZ je časový test. Impulzivní magoři jsou tím teoreticky vyřazení. Proti psychopatovi, který plánuje rok-dva dopředu, asi není prevence.

Zrovna u zásobníků... kdy se zápis o CRZ asi nedělá... nic moc. Střelivo.. možná... a když budu rok chodit cvičit.. vystřílet 500 za víkend není problém... stane se to normální...



pavelg
Příspěvky: 3124

Příspěvek#174 » pát 26. dub 2024, 12:48

Myslím, že se tady zaměňuje princip za parametrizaci.
Nárokovost a přezkouimatelnost založená v původním zákonu se vytratila a byla nahrazena jakýmsi "uvážením neziskovky".



nn
Příspěvky: 66

Příspěvek#175 » pát 26. dub 2024, 12:48

vladaduba:
Na uvedenou novelizaci a nový zákon lze nahlížet více způsoby:
  • Zákon více zgumovatěl a odklání se od objektivních, měřitelných skutků, které poskytovaly jistotu všem zúčastněným stranám, kdy může dojít k postihu. Riziko pro vnitřní bezpečnost je skutečně jen fráze, kterou lze libovolně ohnout podle toho, jaké bude aktuální politické zadání.
  • Politici honí body. Musí se ukázat, že se "něco" udělalo. Těžko se hledá kompromis, jak uspokojit laickou veřejnost a nenasrat střeleckou komunitu.
  • PČR a čárkový systém stále funguje, a vzhledem k tomu, pokud jakým drobnohledem nyní držitelé zbraní jsou, můžeme počítat s bohatou preventivní i represivní činností. Policie se bude muset pochlubit, co skvělého vykonala díky této novele.

Jak to bude fungovat v praxi nám samozřejmě ukáže až čas. Do té doby můžeme jen kafrat a rozvíjet různé ezoterické úvahy, co bude a nebude...
Naposledy upravil(a) nn dne pát 26. dub 2024, 12:57, celkem upraveno 2 x.



JirkaCV
Příspěvky: 1595

Příspěvek#176 » pát 26. dub 2024, 12:48

Nevím, jak to máte vy, ale mě tam uvedli toto:
Odůvodnění
Správní orgán vydal povolení k nabytí do vlastnictví, držení a nošení shora uvedené zbraně
kategorie B, neboť považuje v žádosti uvedené důvody za řádné.
Důvody žádosti:
    • uskutečňování sportovní, lovecké, kulturní nebo jiné zájmové činnosti nebo příprava na
    povolání v souladu s ustanovením § 12 odst. 5 písm. b) zákona o zbraních
    • ochrana života, zdraví nebo majetku v souladu s ustanovením § 12 odst. 5 písm. f)
    zákona o zbraních

Se svými zbraněmi zacházím plně v souladu s tím, co mám povoleno, něco dokonce ani nevyužiju.
Jak do racionálních pravidel začne vstupovat politika (rozuměj vůle lidu) jde všechno do kopru. Zvlášť u vlády s 20% oblíbeností.



Carloss
Příspěvky: 2975

Příspěvek#177 » pát 26. dub 2024, 12:50

Já bych odpověděl asi následovně:
1. V souvislosti s jakým podezřením porušení právních předpisů mě žádáte o podání vysvětlení a na základě jakých zákonů?
2. Důvody nákupu zbraní jsou uvedeny v příslušných žádostech o nákupní povolení, je-li před nákupem požadováno zákonem a jsou přístupné v CRZ.

Nějak bych se zaměřil na upřesnění písmene c) z poučení.

To odůvodnění tam je značně vágní a příliš obecné, dle mého skromného názoru.



expres
Příspěvky: 624

Příspěvek#178 » pát 26. dub 2024, 14:13

Koukám, že už to začlo :)
No odpověděl bych přeci vetama co vyplňují u žádosti - sebeobrana, sport, pěkně jak se to tam pise. Spolek LEX, nebo myslivec,atd. Moc bych se v tom nemotal, viz. nějací kamarádi atd. Proč? Ať si to zjistí, když budou potřebovat. Klidně jen Ano/Ne a zas věta s nakupka naroubovaná třeba sport.

vladadiba
Hele na jednu stranu ano, má se konat. Na druhou stranu bych se zeptal i klidně tebe. Přijde ti omezení vlastnictví věci v pořádku, bez přesně udaného důvodu? Nebo ti neschází, na jak dlouho? No a kdo ponese a v jaké míře zodpovědnost za křivé obvinění?
Plus bych asi přidal, když je opět "prolomena" nedotknutelnost obydlí bez posvěcení soudem. Což je pošlapávání základní listiny práv a svobod každého občana cz. Tobě to nevadí? I PČR sou lidi a mají občas mezi sebou skodnou. Vážně nechci aby mi někdo vstupoval do obydlí na křivé obvinění bez nasledku.. No a když už to tedy takto familiárně projde. Bude na čase zvážit uložení v jednom místě. Sice si pamatuji že MV strašilo že se zbraně poztraceji...ale co mi po komandu v baráku na tom bude záležet.. Když mi zbraně zabaví i se ZP a MOZNA vrátí za roky soudních tahanic.. Jako s EU směrnici, řešení se najde.
O tom kdo tě napráši popřemýšlej až budeš třeba zadat o stavební povolení a někdo si bude vykládat zákon dle lidové tvořivosti. Ty mu jen řekneš správně zakon, že to tak není (nastves ho) no a ZP papa.
Celé je to dost mimo a platím za to že PČR bodla zajištění místa jednou posranou hlídkou v jedné budově vedle. O poslancích co nejsou schopni zákonem propojit registr zdravotní nemluvě. Mělo to být dávno že když chodíš k psychiatrům tak to obvodak má vědět....

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 3009

Příspěvek#179 » pát 26. dub 2024, 14:20

Rookie píše:Proč bych já, který nic neprovedl, zbraně jsem si koupil na základě vydaných povolení, měl dávat nějaké vysvětlení?

Protože jsme v Čechách. Lidi chtěli víc represe, tak si zvolili politiky co jim to slíbili (víc bezpečnosti, méně podvodů, méně zbraní, silnice jsou nebezpečné musí se s tím něco dělat i přesto že sebevražd je 3x více, apod). Podání vysvětlení je institut správního řádu, není to novinka. Také mě obtěžuje někam chodit nebo psát a říkat že nebudu vypovídat. Např když vedle tvé ulice vykradou samosku, mohou si tě též pozvat k podání vysvětlení Když máš tím směrem okna (jestli jsi náhodou něco neviděl a nemohl bys pomoci k objasnění. Ještě nejsi svědek. Tím se stavas v dalším kroku (nebo obviněný, poškozený,). Obecně V případě že polisi během toho kdy běží ta podání vysvětlení zjistí podezření z přestupku, předávají to dál a následuje např správní řízení, trestní řízení, prestupkova komise na městě apod.

A protože Rakušan, kterého volil každý pátý člověk, zavedl tuhle bejkarnu. A buď to myslí vážně, nebo je to mlha před mudly, aby nemusel / nechce delat víc a před mudly byl borec.
Naposledy upravil(a) audis dne pát 26. dub 2024, 14:39, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1880

Příspěvek#180 » pát 26. dub 2024, 14:39

Je někde specifikováno, co je to "střelecký závod", myslím teď viz. ta žádost o podání vysvětlení dle paragrafu 61?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů