ZP a PZ v mobilu

Uživatelský avatar
Rejsek
Příspěvky: 29

Příspěvek#1 » čtv 4. dub 2024, 20:39

Ahoj všem jak čtu, policie už začíná brát občanku v mobilu. Chci se zeptat, zda někdo nemá zkušenost s kontrolou od PČR a prokázání se zbrojním průkazem a průkazem zbraně naskenovaným v mobilu? Trošku mě štve, že už nemusim nosit nic (OP, ŘP, techničák, bílou "zelenou" kartu) ale tahat sebou ty dvě karty musím. Díky všem



Carloss
Příspěvky: 2975

Příspěvek#2 » čtv 4. dub 2024, 20:46

Hloupá otázka. Je tu o tom několik vláken. Navrhuju hledat a adminům to zamknout.

Uživatelský avatar
Rejsek
Příspěvky: 29

Příspěvek#3 » čtv 4. dub 2024, 21:10

Ano, omluvám se, jsem celý hloupý. A vlákno k novému zákonu jsem četl, tam se psalo o digitalizaci a i jsem tam četl tvé rozčarování. Čili bych se tu rád zeptal, zda má někdo zkušenost s kontrolou od PČR a prokázání se ZP a PZ naskenovanými v telefonu...

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2251

Příspěvek#4 » čtv 4. dub 2024, 21:55

Asi nikdo nestojí o to si zbytečně vyrobit přestupek na úseku zbraní a střeliva.

Zkus to takhle na střelnici a uvidíš, že to fakt nepůjde. Není pro to žádná zákonná opora.

Někteří kňučí, že přijdou o kartičky, jiní je zase nechtějí ...



milanvpg
Příspěvky: 101

Příspěvek#5 » čtv 4. dub 2024, 22:32

Také by mě zajímala praktická zkušenost, pokud ji někdo má. Ale nemyslím si, že by to mohlo při kontrole PČR projít, v tuhle chvíli je to prostě přestupek a divil bych se, kdyby nad tím policajt mával rukou.
Co se týká střelnice, tam mi prochází návštěva bez kartičky poměrně běžně, ale tam nic nehrozí, když ji nemám a požadují ji fyzicky ukázat. Maximálně mě nenechají střílet….



Carloss
Příspěvky: 2975

Příspěvek#6 » čtv 4. dub 2024, 22:33

Rejsek píše:Ano, omluvám se, jsem celý hloupý. A vlákno k novému zákonu jsem četl, tam se psalo o digitalizaci a i jsem tam četl tvé rozčarování. Čili bych se tu rád zeptal, zda má někdo zkušenost s kontrolou od PČR a prokázání se ZP a PZ naskenovanými v telefonu...

I to se tam probíralo. A uzamčení asi není jen tak z plezíru.



kiv61
Příspěvky: 580

Příspěvek#7 » čtv 4. dub 2024, 22:54

Rejsek:

To jsi tak fyzicky chabý, že neuneseš ani pár plastových karet?
Jak to pak řešíš s dopravou kvérů a d. na střelnici? To si platíš caddyho? :lol:

Jsem dosud netušil jakému to "invalidovi" ten zbroják dneska vydají ... ;)



monk
Příspěvky: 186

Příspěvek#8 » pát 5. dub 2024, 05:37

na to je uz zakon 12/2020 "Tento zákon upravuje právo fyzických a právnických osob na poskytnutí digitálních služeb orgány veřejné moci při výkonu jejich působnosti, právo fyzických a právnických osob činit digitální úkony, povinnost orgánů veřejné moci poskytovat digitální služby a přijímat digitální úkony a některá další práva a povinnosti související s poskytováním digitálních služeb."
na strenici ti to nepomuze neni to verejna moc, ale proti policii jo. Problem je ze tento zakon sel fakticky proti ostatnim, ktere narizuji(narizvoali) u sebe nosit fyzicke doklady.

milanvpg píše:Také by mě zajímala praktická zkušenost, pokud ji někdo má. Ale nemyslím si, že by to mohlo při kontrole PČR projít, v tuhle chvíli je to prostě přestupek a divil bych se, kdyby nad tím policajt mával rukou.
Co se týká střelnice, tam mi prochází návštěva bez kartičky poměrně běžně, ale tam nic nehrozí, když ji nemám a požadují ji fyzicky ukázat. Maximálně mě nenechají střílet….

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 814

Příspěvek#9 » pát 5. dub 2024, 06:58

Mám vše naskenované, ale není to pro prokázání, ale pro jistotu, kdybych třeba PZ omylem zapomněl při cestě na střelnici, mám hodně zbraní a nenosím veškeré PZ s sebou. Rozhodně to neberu jako náhradu.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 871

Příspěvek#10 » pát 5. dub 2024, 08:40

Platný zákon o zbraních snad hovoří jasně, při kontrole jsi povinen předložit průkaz zbraně a zbrojní průkaz. Platí to i proto, že PČR při kontrole sice vidí, že jsi držitel ZP, ale nemá přístup do CRZ a tudíž nemůže provést kontrolu. Digitální ZP a PZ sice řeší nový zákon, ale stejně bude pro většinu aktivních střelců imho užitečné mít i plastové karty, protože na střelnicích ne vždy bývá signál.



skagerak
Příspěvky: 1008

Příspěvek#11 » pát 5. dub 2024, 08:49

Rejsek se ptal,
"zda někdo nemá zkušenost s kontrolou od PČR a prokázání se zbrojním průkazem a průkazem zbraně naskenovaným v mobilu?"

Asi staci napsat, ze ne...(nebo nekdo snad ukazoval a stacilo/nestacilo?)

....
Jinak jak psal sobiho, nemusi byt od veci to mit v mobilu, kdyby neco...
Argumenty pro pohled, ze by to melo byt dostatecne jsou, ale je nad slunce jasne, ze rada lidi (i tady i u policie) v tom vidi problem a tim i prestupek.
Argumentujete radi? Mate radi "prestupkove rizeni na tema zbrane a strelivo"?
Hadate se o tom radi, pripadne soudite se radi?
Ja ano, ale radeji ne za sebe.

Jestli na to mate chut
Tak do toho...
(Imho urcite lepsi mit to elektronicky nez vubec)

Uživatelský avatar
Petr z Braníka
Příspěvky: 288

Příspěvek#12 » pát 5. dub 2024, 10:20

kiv61 píše:Rejsek:

To jsi tak fyzicky chabý, že neuneseš ani pár plastových karet?
Jak to pak řešíš s dopravou kvérů a d. na střelnici? To si platíš caddyho? :lol:

Jsem dosud netušil jakému to "invalidovi" ten zbroják dneska vydají ... ;)


Přečti si Přílohu č. 1 k vyhlášce č. 493/2002 Sb., kde jsou taxativně vyjmenovány nemoci vylučující nebo omezující zdravotní způsobilost. Uvidíš, že tam nikde není uveden fyzický výkon, kolik musí člověk uzvednout, ani kdyby se jednalo o plastové kartičky.

Když už chceš urážet, tak u toho aspoň nemel píčoviny.

Uživatelský avatar
Rejsek
Příspěvky: 29

Příspěvek#13 » pát 5. dub 2024, 11:22

Jasný, kvůli jedný docela jednoduchý otázce jsem hloupej, chabej a invalida... No nic, tohle forum asi nemá cenu. Díky ostatním za normální odpovědi ale už se tu radši na nic ptát nebudu.



skagerak
Příspěvky: 1008

Příspěvek#14 » pát 5. dub 2024, 12:03

Nench se odradit "internetovyma yndzinirama prava (iyp.)"(sorry borci ale obcas to tak je....nemyslim to jen na toto vlakno ci toto forum, ale taky...)

Tvuj dotaz je naprosto v poradku, ale pokud tu neni nikdo kdo uz to primo resil, a chce se podelit tak odpoved nedostanes.
Pokud tu nekod takovy je, a odpovi, tak to nutne neznamena, ze jeho zkusenost bude platiti i pro ostatni pripady...

Uživatelský avatar
mbem
Příspěvky: 172

Příspěvek#15 » pát 5. dub 2024, 12:58

Jak už tu padlo, držitel ZP má z § 29 povinnost předložit na výzvu zbrojní průkaz (a další věci ...), přičemž se tím zcela jistě bude rozumět fyzický originál této veřejné listiny. Nesplnění této povinnosti je pak výslovně označeno za přestupek § 76a odst. 8 písm. a). Nepředložením originálu ZP je pak tedy zjevně naplněna tzv. formální stránka přestupku.

Aby však byl přestupek přestupkem, mělo by se jednat o společensky škodlivý protiprávní čin, který je v zákoně za přestupek výslovně označen a který vykazuje další znaky stanovené zákonem (tj. typicky ještě zavinění). Třeba u krádeže je to jasné, tam je ta škodlivost zjevná. Pokud však fízlovi místo fyzického originálu ukážete jen fotku dokladu a k tomu se řádně prokážete třeba občankou a moc ho při tom celém nezdržíte (jakkoliv on vlastně zdržuje vás), tak tam už se ta společenská škodlivost bude vyrábět o něco hůř. Bude na tom fízlovi, jestli by vůbec takové jednání oznamoval jako podezření z přestupku (čárkový systém je spíš motivuje oznamovat úplně cokoliv) a příslušném správním orgánu, aby tu společenskou školivost prokázal, resp. aby vyvrátil případně vámi namítané takové významé okolnost, které společenskou škodlivost vylučují. Tedy např. že cíle sledováné daným úkonem policisty byli i tak spolehlivě naplněny, nebo že fyzické doklady jako relikt minulosti již stejně zanikají, jen na úseku zbraní to ještě dýl trvá, protože prezidium pomalu programuje...

Long story short: Doklady radši ještě tu chvíli noste. Když však zapomenete a budete mít u sebe aspoň fotokopie a jiný doklad, tak to v řízení o přestupku nebude a priori ztracený případ. Dalo by se bojovat. Tolik troška do mlýnu od iyp. mbema.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host