Nákupka bydliště



Gomez
Příspěvky: 7

Příspěvek#1 » pát 5. dub 2024, 10:43

Zdar chlapi,
Před několika dny jsem se odstěhoval z trvalého bydliště (Ostrava) k přítelkyni (Bruntál) můj dotaz je... Plánuji v nejbližší době rozšířit svůj arzenál o cca 2 kousky. Na jaké odd. Policie (služba pro zbraně) se mám obrátit, musím v Ostravě nebo to půjde i v Bruntále kde je také toto oddělení. Ptám se protože třeba občanku, pas a řidičák si můžeme nechat vyhotovit kdekoliv v ČR. Jak je to s nákupním povolením a náslendou registrací nové zbraně. Musím kvůli tomu pendlovat z Bruntálu do Ostravy?

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 817

Příspěvek#2 » pát 5. dub 2024, 10:51

Tam kde máš příslušné OSZBM, tedy spádové, kde máš trvalý pobyt.
Jinak používej datovku a máš to bez problémů a zadarmo. Registrace Tě ale nemine fyzicky na příslušném OSZBM.



Gomez
Příspěvky: 7

Příspěvek#3 » pát 5. dub 2024, 10:53

Díky za info, jaký je postup s tou datovkou?

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 817

Příspěvek#4 » pát 5. dub 2024, 10:58

Musíš si zřídit datovku na fyzickou osobu.
Pak vyplníš formulář (nákupko) v pdf a nebudeš podepisovat a to pošleš datovkou na příslušné KŘP a můžeš uvést i příslušné OSZBM.

Je tady k tomu celé vlákno:
viewtopic.php?f=57&t=5726



JirkaCV
Příspěvky: 1598

Příspěvek#5 » pát 5. dub 2024, 11:02

ZoZ § 12, odst. 5, 6 a 7:
Příslušný útvar policie vydá ...


Co je "příslušný útvar" je definováno v § 10 odst. 2:
Žádost se podává u krajského ředitelství policie, příslušného podle místa pobytu fyzické osoby, nebo podle sídla právnické osoby (dále jen "příslušný útvar policie").


Takže, podle mě, platí co je v občance.

Tady se nabízí velká výhoda podání žádosti přes datovku. Tím si ušetřím jednu cestu.

Poznámka: v novém ZoZ už to bude jedno.



Gomez
Příspěvky: 7

Příspěvek#6 » pát 5. dub 2024, 11:05

Jak je to s platbou za tu nakupku přes datovku? Kolek, hotove? Oni mi ji potvrdí a pošlou také přes datovku? Vytisknu a s tím mohu do obchodu pro zbraň?



DaveCZ
Příspěvky: 24

Příspěvek#7 » pát 5. dub 2024, 11:10

Přes datovku neplatíš nic, přijde ti taky do datovky, ani nemusíš tisknout, dohledají v CRZ podle čísla jednacího.



Gomez
Příspěvky: 7

Příspěvek#8 » pát 5. dub 2024, 11:25

Pres datovku to mam zadarmo?



DaveCZ
Příspěvky: 24

Příspěvek#9 » pát 5. dub 2024, 11:26

Ano, úplně zadarmo :-)



Gomez
Příspěvky: 7

Příspěvek#10 » pát 5. dub 2024, 11:29

Super, diky



Gomez
Příspěvky: 7

Příspěvek#11 » pát 5. dub 2024, 11:31

Ještě prosím poslední věc. Kde stáhnu k vyplnění tu nákupku a kde najdu adresu datové schránky kam to poslat na tu policii, dík



DaveCZ
Příspěvky: 24

Příspěvek#12 » pát 5. dub 2024, 11:40


Uživatelský avatar
mbem
Příspěvky: 172

Příspěvek#13 » pát 5. dub 2024, 11:46

Formuláře zde

Datovku má dycky krajské ředitelství, takže pokud spadáš třeba pod Hodonín, najdeš si Krajské ředitelství policie Jihomoravského kraje, identifikátor datovky: jydai6g. A pak akorát u tý datový zprávy můžeš (ale nemusíš) do kolonky K rukám dopsat OSZBM Hodonín, ať si to rychleji předají.



Carloss
Příspěvky: 2975

Příspěvek#14 » pát 5. dub 2024, 13:42

Gomezi, nemá to někdo vyřídit za tebe? Potřebuješ vést za ručičku? Informací je všude hafo, o NP datovkou je tu celé rozsáhlé vlákno...



skagerak
Příspěvky: 1008

Příspěvek#15 » pát 5. dub 2024, 13:51

Jako kdyby nekdo potreboval vyridit* tak by to asi i slo no ... ale kdyz ma "osobni" datovku tak to snad zvladne sam
Jinak fajn vec je i google.

*(napr ziju v bode x trv. pobyt mam v bode y, navsteva pcr navic v uredni hodiny je problem a neni datovka...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Héfaistos a 5 hostů