Zbrojní průkaz od 20 let



skagerak
Příspěvky: 1008

Příspěvek#16 » stř 10. dub 2024, 15:26

@marinakus, jak jsem psal, kdyz je to tenhle kraj tak cekat cokoliv ...

Konkretne uz jsem tam s nima par veci resil* a zakony i vyjadreni/stanoviska mv jdou nekdy zcela mimo ne
Kdybych nemel tyhle zkusenosti tak bych to nepsal...

*Nakonec to dopadlo jak melo, ale byl to boj a nekdy se muselo "hnat nahoru"

Uživatelský avatar
ilicz
Příspěvky: 555
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#17 » čtv 11. dub 2024, 09:42

dan píše:Obavam se, ze definitivni odpoved ti da az tvoje OSZBM. Vubec bych se totiz nedivil, kdyby v tom nemeli sami uplne jasno a kazde k tomu pristupovalo jinak. Asi nas vsechny potesi, kdyz pak das vedet jak jsi dopadnul.


Jo, některé OSZBm si občas vykládají aplikaci zákona p"po svém", obvykel se to dá ale spravit konzultací s MVČR.

@cartmann
Zakon o zbranich definuje věkové limity pro vydání příslušných skupin zbrojního průkazu. Pro složení zkoušky odborné způsobilosti, pokud vím, limit stanoven není, fakticky jsi omezen pouze roční platností potvrzení o absolvování ZoZ.
Pokud ti na nějakém OSZBM odmítnou přijmout přihlášku ke zkoušce, nebo ji zamítnou, nechej si k tomu napsat oficiální odůvodnění na základě čeho tvou přihlášku zamítli.

David Klementa, LEX.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4582

Příspěvek#18 » čtv 11. dub 2024, 09:52

ilicz : Naprosto s Tebou souhlasím. A měl jsem kdysi na mysli jiného Davida.



cartmann
Příspěvky: 18

Příspěvek#19 » čtv 11. dub 2024, 10:16

@ilicz
To bylo pred 26 lety. Prihlasku mi vzali s tim, ze me pozvou az po 21.
Ale v Lbc si tenkrat vic veci vykladali po svem. Treba nakupko, ze plati mesic, kdyz ho nevyuziji at ho prinesu zpet.
Kdyz jsem se ptal, kde je to v zakone, ze to plati po dobu zbrojaku (tenkrat), tam mi rekli, ze to po nich chce nacelnik, a kdyz to neprinesu, ze se nic nestane :-)
Ale to je minulost, v dnesni dobe nase oddeleni OSZBM funguje v pohode i kazdy rok nam PF posilaji.

Uživatelský avatar
ilicz
Příspěvky: 555
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#20 » čtv 11. dub 2024, 11:39

@cartmann sorry, špatně jsem adresoval odpověď :lol: mělo to jít na originálního tazatele @Ondrej_pavlu

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1159

Příspěvek#21 » pát 12. dub 2024, 22:13

Zhodou okolnosti dnes skusenost na tuto temu (dolupopisany navrh mi bol podany bez toho aby som stihol polozit akukolvek otazku ohladne optimalneho riesenia).

Situacia:
... navsteva OZBM, prepis zbrane a nejaka dalsia agenda, potom som sa este zakecal ohladne strelnice - na zaver som sa pytal ako maju terminy skusok, mlady bude mat v lete 20 a uz dlhsiu dobu sa bavime ze by bol nacase zbrojak - aspon B, s tym ze Ecko dorobi neskor ...

Otazka na termin narodenin, pohlad do PC a nasledne navrhnuty planovany termin skusky par tyzdnov po jeho 20ke s tym ze:
- spravi BE skusku
- poziada o vydanie B
- po roku (v intervale po jeho dovrseni 21 rokov a pred ukoncenim platnosti skusky) poziada (s novou lekarskou prehliadkou) o rozsirenie o Ecko

Ja mam proste OZBM v CB rad :).

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4582

Příspěvek#22 » sob 13. dub 2024, 06:37

MM : Přesně takto by to mělo vypadat.



Ondrej_pavlu
Příspěvky: 6

Příspěvek#23 » pon 13. kvě 2024, 08:09

Před chvilkou jsem volal na OZBM v Pelhřimově a potvrdili mi že lze zkoušku lze složit před dovršením 21 let pokud si dávám E. Takže hádám že se jdu začít učit na zkoušky. :lol:



skagerak
Příspěvky: 1008

Příspěvek#24 » pon 13. kvě 2024, 09:54

Tak s chuti do toho.

Pokud nejsi prihlasen, tak se asi rovnou prihlasit, ono ta zkouska nejspis nebude hned (nebo se jich zeptej jak to vypada s terminy at vis)...



JirkaCV
Příspěvky: 1598

Příspěvek#25 » pon 13. kvě 2024, 11:18

Na určení termínu zkoušky mají dva měsíce, nejpozději 10 dní dopředu. Co jsem vysledoval, tak to plánují ke konci tohoto termínu. Dá se s nima i domluvit termín jiný. Doporučuju jim nechat telefon, urychlí to komunikaci.
Ty necelý dva měsíce stačí na to, aby ses naučil.
A neotálej s papírem od doktora, potvrzení má platnost jenom tři měsíce, takže od obvoďáka mazej rovnou podat přihlášku ke zkoušce, aby ti to pak neprošlo při podání žádosti o vydání ZP.



vvitty
Příspěvky: 239

Příspěvek#26 » pon 13. kvě 2024, 11:59

Papir od doktora ma platnost tri mesice, nicmene podanim prihlasky ke zkousce se tento termin prodluzuje na dalsi 3 mesice ode dne podani prihlasky.



JirkaCV
Příspěvky: 1598

Příspěvek#27 » pon 13. kvě 2024, 12:09

Ajo, to beru zpět. Já si to popletl se situací, kdy to prošvihli na PČR (covid) a jedna slečna to pak nestihla.



Ondrej_pavlu
Příspěvky: 6

Příspěvek#28 » pon 13. kvě 2024, 12:30

Jak dlouho jste se učili teorii ?



cipis
Příspěvky: 2137

Příspěvek#29 » pon 13. kvě 2024, 12:32

Co vím od kamarádů, kteří si u mě zkouší manipulaci atd., tak je to vesměs měsíc, měsíc a půl. A vychází to tak, že si domluví termín zkoušky a do té doby se to musí naučit.
Málokdo to dá za víkend. I ti, co se takto běžně učili na vejšce, tak to nedávají.



Střelec
Příspěvky: 1681

Příspěvek#30 » pon 13. kvě 2024, 13:17

Na ZP mi stačilo přečíst si otázky, sjet si párkrát aplikaci s testovýma otázkama, problémové si párkrát zopakovat. Spousta otázek se opakuje, stačí pochopit pár pravidel. Není to raketová věda.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti