Dovoz zbraně do ČR (nákup zbraně v zahraničí)



mlok
Příspěvky: 72

Příspěvek#31 » stř 29. pro 2010, 23:54

Mám připraven nákup pistole v Grand Poweru v Banské Bystrici.
Neměl by to být problém. Z GP mi poslali toto: Mame 2 možnosti:
1. my vám pošleme číslo zbrane a vy si u vás na policií vybavíte
tzv.Prior consent- povolenie na dovoz zbrane. Spolu s týmto nám
pošlete splnomocnenie. my to dáme oficiálne preložit a odnesiem na
policiu, policia má 3 dni na vydanie povolenia a my vám zbran
zabalíme a pošleme poštou.

2. Možte príst osobne, informujte sa u vás na polícií a žiadajte
vydanie sprievodného listu a nákupného povolenia, a s týmito
dokumentami prídete k nam do BB a zbran si zakupite. Neviem či je
nejaký rozdiel v zákone medzi SR a ČR, ale u nás je taká možnost
vybavit nákupne povolenie na nakup zbrane v zahraničí.[/color]

Vybral jsem si 2. možnost. U nás na PČR (Ústí n/Orl.) mi bez problému vystavili za 500 Kč
"ZBROJNÍ PRŮVODNÍ LIST pro trvalý dovoz zbraní nebo střeliva" a "Souhlas s dovozem zbraní nebo střeliva do ČR". Teď čekám na odpověď ze Slovenské policie jestli mi jejich doklad na vývoz udělají na počkání. Jinak K100 s několika doplňky přijde na 525 Euro. Až se nákup uskuteční napíšu podrobnosti.

Uživatelský avatar
jomekabi
Příspěvky: 937

Příspěvek#32 » čtv 30. pro 2010, 03:22

Zda se mi, ze v moznosti 1 je maly problem - Ceska posta neni licenzovana pro dopravu zbrani. Nebo se neco zmenilo?

Kamarad kupoval v Nemecku Sako TRG22, postup byl dle bodu 1, ale poslali mu to nejakou prepravni sluzbou.

Trochu OT: Je fakt, ze pred asi dvema lety mi take prisla zbran postou (vlastne dve, jedna pro kamarada), ale to bylo v ramci CR, takze u toho nebylo celni prohlaseni a neprochazelo to zadnymi kontrolami. Podotykam, ze jsem o tom predem nevedel. Pouze mi rekli, ze to poslou, ja zaplatil, nacez to prislo postou. ;)

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#33 » čtv 30. pro 2010, 09:27

Napadá mě taková kacířská OT myšlenka, jak moc se zrovna nákup K100 v SR vyplatí. S poplatkem 500,-Kč a cestou ÚnL - BB ? :shock:



mlok
Příspěvky: 72

Příspěvek#34 » ned 13. úno 2011, 20:14

V pátek jsem si dovezl ze Slovenska K100 Mk7. Akce proběhla absolutně bez problému. Čekal jsem jen na překlad do do slovenštiny, který zajistila firma Grand Power.Českého překladatele tamní policie neuznává. Zbrań byla připravená, vyjednaný čas na policii SR, prostě bez problému.
Velmi vztřícný přístup ze strany Grand Power.
To Petzold: Čistá K100Mk7 by stála 409,50 (dali mi 10% slevu) + 36 Euro překlady + 500Kč v Česku za povolení k dovozu. Mě stála 547 Euro (13401Kč), mám optomušku, zvětšené tl. vypouštění zás., miřidla Dinamic, laděnou spoušť.Jako pozornost jsem dostal konzervační olej. Vzhledem k tomu, že neplatím vlak se mi zdá cena příznivá. Doba strávená nákupem a na policii asi 2 hod. Celková doba ve vlaku 14 hod.
Zdraví Mlok.

Uživatelský avatar
JIP
Příspěvky: 327
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#35 » úte 15. úno 2011, 10:50

2mlok: Díky za popis dovozu.
Zaujalo mě, že je potřeba překlad i když existují a platí nějaké úmluvy o srozumitelnosti obou jazyků. :roll:

Uživatelský avatar
jomekabi
Příspěvky: 937

Příspěvek#36 » úte 15. úno 2011, 21:29

Nene, na Slovensku maji jazykovy zakon - vsechno musi byt ve slovenstine.

Uživatelský avatar
JIP
Příspěvky: 327
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#37 » stř 16. úno 2011, 11:15

2jomekabi: Nj. To maj kvůli maďarům, ale mám za to, že existuje jistá dohoda mezi ČR a SK o vynětí.
Vzhledem k letům soužití v jednom státě, vzájemné podobnosti obou jazyků, společných zájmů, dobrých vztahů atd. bla bla bla :roll:
...jsem sám kdo to zaslechl nějak takto? Prosím, nechtějte mě to nechat hledat! :geek:

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#38 » stř 16. úno 2011, 14:14

Tohle snad bylo jen co se týče přechodu hranice a osobních dokladů před Schengenem. Pochybuju, že se to vztahuje i na jazyk.

Uživatelský avatar
JIP
Příspěvky: 327
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#39 » stř 16. úno 2011, 15:32

Ok. Z [url]http://cs.wikipedia.org/wiki/Čeština[/url] jsem se proklikal na:

↑ Zákon 184/1999 Z.z. o používaní jazykov národnostných menšín, § 6. [s.l.] : [s.n.]. Dostupné online.

Pri uplatňovaní tohto zákona platí, že používanie českého jazyka v úradnom styku spĺňa požiadavku základnej zrozumiteľnosti so štátnym jazykom, ak medzinárodná zmluva, ktorou je Slovenská republika viazaná, neustanovuje inak.

:ugeek:



mlok
Příspěvky: 72

Příspěvek#40 » čtv 17. úno 2011, 18:23

Když jem zbraň přihlašoval a policajt viděl doklady svázané s překlady a zapečetěné, tak říkal také něco o úmluvě mezi ČR a SR a že se s tím nikdy nesetkal. A taky, že mě asi zbytečně připravili o prachy za překlady. Ale v B.Bystrici to velmi příjemná policajtka vyžadovala a nikdo se nad tím nepozastavoval. Chci si tam v budoucnu koupit ještě jednu malorážnou pistoli, tak jsem to vrámci dobrých vztahů zaplatil.



Neo_Moucha
Příspěvky: 4

Příspěvek#41 » čtv 8. bře 2012, 17:15

Zdravím všechny, zajímalo by mne, zda už se někomu podařilo úspěšně dotáhnout nákup zbraně v USA a její dovoz do ČR.
Počítal jsem s tím, že bych využil v tomto vlákně zmiňované společnosti: http://etssincusa.com/order_information
ale kdyby to už někdo měl za sebou asi by mi to dost pomohlo...
Upřesnění - nepojedu do USA, ale chci si ji nechat poslat poštou... Jenom si říkám, aby se to všechno do 3 měsíců, na které platí povolení trvalého dovozu stihlo...



Neo_Moucha
Příspěvky: 4

Příspěvek#42 » čtv 21. čer 2012, 10:12

tak etssincusa mi bohužel vůbec neodpovídá :(

Uživatelský avatar
vovec
Příspěvky: 109

Příspěvek#43 » úte 5. lis 2013, 00:40

Ahoj, možná to sem úplně nepatří, ale potřeboval bych dovézt, resp. nechat si poslat spoušťový set APEX TACTICAL SPECIALTIES INC. - S&W M&P FORWARD SET SEAR & TRIGGER KIT mají ho např. na Brownells, ale nejspíš mi ho nebudou chtít poslat napřímo, tak se chci zeptat, zda je legální takovoudle drobnou a nehlavní část zbraně dovézt poštou či jiným dopravcem do ČR. Klidně to proclím a zdaním, o to nejde, spíš nevím, zda to prostě celníci nezabavěj a já nebudu mít nějakej průšvih, když mi to třeba pošle známej co to v USA koupí, případně nějaká firma co tam operuje na podobných principech.

Pokud někdo má s něčím podobným zkušenosti, budu rád za každou radu ;-)

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#44 » úte 5. lis 2013, 01:32

Celníci to nezabavěj (není to hlavní část zbraně ale i kdyby tak jen chtějí dovozní povolení) ale z Brownells to nepošlou. A nezbaštěj ani zásilkovou službu a podobný zařízení. Jediná možnost je US občan s US kartou a adresou včetně vojenských posádek v zahraničí.
Tady nejde o naše zákony ale o federální USA, konkrétně seznam ITAR, jak to je součást zbraně over 100USD tak to nepošlou. Zkus to najít třeba na Ebay nebo jinde.

Uživatelský avatar
vovec
Příspěvky: 109

Příspěvek#45 » čtv 7. lis 2013, 16:42

Hele našel jsem podobnou záležitost, resp. koupím separátně spoušť a zbylé vnitřnosti. To mi prej pošlou každý zvlášť v pohodě, páč je to pod 100 vdolků (divný předpisy), ale chci se zeptat, musím žádat o nějaké české povolení pro trvalý dovoz zbraně nebo něco podobného, když jde v jednom balení pouze o hliníkovou spoušť a ve druhém sada pružinek, a dalších součástek? V zákoně se mluví vždy jen o zbrani jako takové, nebo jsem hledal příliš zběžně...

konkrétně jde o tyto výrobky:
http://www.brownells.com/handgun-parts/ ... 05434.aspx
http://www.brownells.com/handgun-parts/ ... 77152.aspx

Nerad bych udělal nějakej průser ;-)
Díky

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů