Zkouška odborné způsobilosti



pepe123456
Příspěvky: 35

Příspěvek#31 » pon 2. dub 2012, 11:10

dík, nevěděl sem 30 vteřin :-) vždycky mě učili "chvíli počkat", nevím jestl ije ta chvíle(30 vteřin) nějak oficiální :-))) )
jo, bylo to myšleno při manipulaci..



E-Ryc
Příspěvky: 516

Příspěvek#32 » pon 2. dub 2012, 11:15

Pokud me pamet neklame:
Selhac zkouska - mirit do bezpecneho smeru, cekat 30s (rict cekam), vyhodit zasobnik, vyhodit naboj, zkontrolovat a odlozit zbran, najit naboj, odevzdat ho spravci strelnice.
Selhac obranna strelba: zkontroluju, ze je zaver zavreny (pohledem na vyhozi okenko - cili, ze to neni tim, ze je tam nejaka prekazka), dorazim zasobnik (mohl byt nedocvakly, takze pri poslednim prebiti to nenabilo), pretahnu zaver, strilim dal.

EDIT: 15, 30 , xy vterin je vetsinou recene pravidly strelnice, nevim, nakolik je to oficialni.



pepe123456
Příspěvky: 35

Příspěvek#33 » pon 2. dub 2012, 11:49

ještě jeden dotaz - u dlouhé kulové - malorážka - střílí se s oporou? nebo volně z ruky? optika, dioptr nebo mechanická mířidla?



E-Ryc
Příspěvky: 516

Příspěvek#34 » pon 2. dub 2012, 12:36

Ze zakona: Oporu zbraně při střelbě může použít pouze žadatel o provedení zkoušky k vydání zbrojního průkazu skupiny B, jde-li o střelbu z dlouhé zbraně, nebo zbrojního průkazu skupiny C

Uživatelský avatar
Artifex
Příspěvky: 420

Příspěvek#35 » úte 3. dub 2012, 06:42

A hlavně, důležité je, aby se oporové zařízení nacházelo na střelnici, tam, kde jsem střílel kdysá zkoušky prostě žádné nebylo pro střelbu ve stoje takže se střílelo bez opory a žádné jaképak copak.

Uživatelský avatar
dejment
Příspěvky: 111

Příspěvek#36 » úte 3. dub 2012, 07:24

No, tak když sem dělal já, podle novely ( cca 1992 ), tak sme měli flintu opřenou o futra



pepe123456
Příspěvky: 35

Příspěvek#37 » úte 3. dub 2012, 09:53

no tak to spíš bude problém té střelnice ne?:-)
jestli nemá ani podlahu tak to je s ní celkem špatný a asi by neměla bejt způsobilá pro jakoukoli střelbu :-)

uvidíme, zítra budu mluvit s komisařem, zjistím jak je rozumnej, přinejhorším si zajedu na tu střelnici (kde znám provozovatele) a projedu to s těma krumpama co tam maj:-)

když jsem to dělal já tak vytáhl z boudy na střelnici školní lavici, školní stoličku - s 90 kg to bylo fakt vtipný:-) střelec se narval pod stůl nohama jako ve škole a střílelo se :-)

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#38 » úte 3. dub 2012, 12:47

E-Ryc píše:15, 30 , xy vterin je vetsinou recene pravidly strelnice, nevim, nakolik je to oficialni.

30s.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



bison
Příspěvky: 5

Příspěvek#39 » úte 3. dub 2012, 13:46

pepe123456:

Selhac jsem pri strelbach z pistole mel.
Komisar stal za mnou, nez mi vubec doslo co se deje a nez jsem zacal resit co s tim, tak se mi dostalo jasne instrukce "natahnete kohout". Tak jsem natahl kohout a na druhy pokus v poradku.
Jak to meli ostatni nevim, strileli jsme po jednom.

Uživatelský avatar
Artifex
Příspěvky: 420

Příspěvek#40 » úte 3. dub 2012, 15:34

pepe123456: Jakou podlahu? Střelba z dlouhé kulové zbraně při zkoušce má být prováděna vestoje, je jasné, že židličky a pulty na palpostech byly.



KW49
Příspěvky: 18

Příspěvek#41 » úte 3. dub 2012, 21:56

Pokud to pomůže, dělal jsem před 14 dny v Brně, komisař p. Komenda. Všechno v klidu vysvětlil po testech, odpověděl na dotazy. Před manipulací byl čas, tak jsme dostali ještě jednu "lekci" rozborky a zborky na CZ 75. Jinak pan Komenda vyžaduje při manipulaci vypouštění "kohoutu" pouze levou rukou. Tzn. pravá ruka celou dobu drží pistoli a při vymáčknutí spouště držet kohout levou rukou, palec a ukazovák. Žádná "podložka" z palce levé ruky.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 58 hostů