3 technicke dotazy

Uživatelský avatar
dejment
Příspěvky: 111

Příspěvek#16 » ned 8. dub 2012, 20:36

Určitě ano, jen jsem chtěl říct, že jsem to viděl na vlastní oči, jak Česká Pošta doručuje náboje.

Uživatelský avatar
JiGSSaW
Příspěvky: 179

Příspěvek#17 » ned 8. dub 2012, 22:07

mobil-man píše:1 Jak zarucite, ze clovek, kteremu posilate strelivo vlastni ZP?

V dnešní moderní době se fantazii meze nekladou - například vyžádat si předem vyfocený zbrojní a občanský průkaz + zásilka jen do vlastních rukou(nebo třeba ukázat na webkameru aby byla odstraněna šance nejakého falšování photoshopem).

Problém bych spíš viděl že to střelivo pravděpodobně bude (nevědomky) převážet člověk bez ZP( v případě obyčejných zásilkových služeb) a to by mohl být ze zákona problém (nevím zda nějaký zákon upravuje zda třeba nesmí balíky otevírat nebo tak něco což by problém ze selského rozumu řešilo ale asi jsem moc optimistický).

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#18 » ned 8. dub 2012, 22:30

Nezkoušejte hlouposti. Buď to pro vás přiveze kamarád se ZP, nebo to může udělat jen osoba se zbrojní licencí, v každém případě to musí být osoba oprávněná danou zbraň/střelivo držet (a to by také při každém předání mělo být zkontrolováno).

Jestli Česká pošta či jiná zásilková služba tuto službu nabízí (tedy má na to licenci), si můžete bezpochyby snadno ověřit telefonátem či emailem.

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#19 » ned 8. dub 2012, 22:44

Co se týče zásilek, tak to upravuje zákon o poštovních službách. Pokud si zásilky obsahující zbraně či náboje zasílají prodejci, kteří o sobě ví, že jak jeden, tak druhý vlastní patřičné doklady (např. zbrojní licence) a jejich zásilky jsou dobře (resp. řádně) zabaleny, tak poskytovatelé poštovních zásilek nemají ze zákona právo do těchto zásilek nahlížet a proto si je zasílají. V podstatě v přeneseném smyslu slova v zásadě hesla: "co oko nevidí, to srdce nebolí".
Pochybuju, že nějaký prodejce bude neznámému člověku zasílat náboje (nebo nedej bože zbraně - nepočítám volně prodejné). Řešit to naskenovaným ZP nebo přes SKYPE (web kameru) ukázaným ZP + OP je blbost, protože v dnešní době kvalitních tiskáren a volně dostupných programů na úpravu fotek (či skenů) by se do tohoto pustil jen šílenec. Kvůli pár prodaným nábojům si NIKDO nenechá zavřít živnost a nebude riskovat kriminál.
Posílání nábojů si můžou dovolit snad jen prodejci mezi sebou, kteří se znají a mají k sobě důvěru. Jinak pochybuju o tom, že kvůli bedně nábojů někdo zavře krám a jede osobně s bednou nábojů pře půl (nebo celou) republiku osobně ji předat kupujícímu. Takže buď poruší zákon o poštovních službách (ten zákon jsem nestudoval celý, ale jinak je volně dostupný na internetu), dobře zabalí bednu (v případě řádně zabalené zásilky nemá přepravce důvod zásilku kontrolovat) a pošle ji Českou poštou, nebo využije jiného přepravce, který má na takové doručování zásilek oprávnění. Protože ten zákon neznám dopodrobna, nevím jestli je tím porušen, nebo ne, ale osobně si myslím, že je to problém prodejce a ne můj.
Jinak jsem letos mluvil s jednou holčinou s nějaké přepravní služby, která se mi postěžovala, že oni nejsou oprávněni převážet v obyčejné dodávce, kdy prostor řidiče a spolujezdce není nijak řádně oddělen od zavazadlového prostoru nějaké nebezpečné látky. Přesto několik hodin jezdila s nějakým acetonem, ředidly nebo nějakým takovým sajrajtem, kdy ji po nějaké době bolela hlava. Rozbalit to nemohla a že je to takové svinstvo zjistila až při vykládce. V tomto případě odesílatel zariskoval (aby ušetřil peníze) a šéf té přepravní firmy také (teda pokud o tom věděl). Další podrobnosti mi nejsou známy.

Než jsem to celé napsal, tak to dobře vystihl MarK



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#20 » ned 8. dub 2012, 22:47

Dejment: mezi firmami to funguje trochu jinak.
Georg : Než jsem to napsal, tak jsi to dobře popsal.

Uživatelský avatar
KITTbx
Příspěvky: 318

Příspěvek#21 » pon 9. dub 2012, 04:43

Jen podotknu, že jsem hledal (obvolával a psal) přepravní službu, a že jich v ČR máme dost, která by mohla zbraně a náboje převážet.
Bohužel u všech jsem narazil na NE, některé projevili i zděšení a prý jestli si nedělám srandu.
Takže jediné kde mi (běžně a legálně) mohou pomoci, je domluvit se s prodejcem, který nakupuje u stejné Fa, tomu to oni (prodejci) dovezou, jenže otázka je, že to nesmí být moc rozdílná cena, ať ten prodejce z toho něco má...

snad to není OT...



mlok
Příspěvky: 72

Příspěvek#22 » pon 9. dub 2012, 08:10

Poslat zbraň poštou asi nějak jde. Když jsem si vyřizoval nákup K100 v Grand Poweru napsali mi toto "
Mame 2 možnosti:
1. my vám pošleme číslo zbrane a vy si u vás na policií vybavíte
tzv.Prior consent- povolenie na dovoz zbrane. Spolu s týmto nám
pošlete splnomocnenie. my to dáme oficiálne preložit a odnesiem na
policiu, policia má 3 dni na vydanie povolenia a my vám zbran
zabalíme a pošleme poštou."

2. osobní odběr, což jsem využil.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů