Nová střelnice - Jak na to ?

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1867

Příspěvek#31 » stř 18. dub 2018, 21:38

dastin: dost slušný. super, že vlastně u nás něco takového vůbec jde mít. přeju ti to. :-) jak jsi psal člověk žije jenom jednou.



PatrikM
Příspěvky: 24

Příspěvek#32 » čtv 19. dub 2018, 08:02

Nezbyva nez tise zavidet a nahlas chvalit:-)



Niaz
Příspěvky: 131

Příspěvek#33 » čtv 19. dub 2018, 09:44

Já nahlas i závidím. Je to splněný sen.



cipis
Příspěvky: 2112

Příspěvek#34 » čtv 19. dub 2018, 09:55

Dastine, moc pěkné, jak máš prosím tě řešenou izolaci stropu? To je pod tou garáží nebo pod bytem v domě? Vím, že jsou na to šílené hodnoty hluku, co je potřeba dodržet ...



dastin
Příspěvky: 50

Příspěvek#35 » čtv 19. dub 2018, 10:05

cipis píše:Dastine, moc pěkné, jak máš prosím tě řešenou izolaci stropu? To je pod tou garáží nebo pod bytem v domě? Vím, že jsou na to šílené hodnoty hluku, co je potřeba dodržet ...

Palebna cara je to pod loznici me zeny....... , zena se moc nevyspi (nespime spolu ona chrape :lol: ), situace na pozemku to jinak nedovolovala.
Potom to jde pod celym domem, pod garage a konci pred domem ve vjezdu.
Izolace zase 4cm guma, OSB deska, betonovy strop, polystyren, hadice topeni v loznici, poter a kachliky v loznici.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



cipis
Příspěvky: 2112

Příspěvek#36 » čtv 19. dub 2018, 10:58

Kolik je tam toho polystyrenu? A na kolik dB vyšlo měření hluku?



dastin
Příspěvky: 50

Příspěvek#37 » čtv 19. dub 2018, 11:02

cipis píše:Kolik je tam toho polystyrenu? A na kolik dB vyšlo měření hluku?



Hluk byl stanoven vypoctem a tloustka je ruzna podle skladby . Myslim ze vyska podlahy komplet byla 200mm, uz nevim presne.



cipis
Příspěvky: 2112

Příspěvek#38 » čtv 19. dub 2018, 12:13

Díky.
Je fajn, že na neveřejnou nekomerční nevyžadovali konkrétní typy větrání/rekuperace atd. To by pak vyšlo na to "posrali v kině". Byla by prosím fotečka dopadovky?
Díky.



dastin
Příspěvky: 50

Příspěvek#39 » čtv 19. dub 2018, 13:49

Tak mi volali soudruzi z VB a zitra konecne jdu pro papiry.................. :clap: Rok a neco trvalo vyrizeni ......... :crazy:



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#40 » čtv 19. dub 2018, 13:52

Mohl bys prosím rozepsat která úředničina trvala jak dlouho (balistik, kolaudace, policajti)? Jesli jsi to obíhal víckrát, tak komplet proces? Snažím se najít důvod, proč zřízení střelnice trvá tak dlouho chovám totiž takovou egoistickou naději, že ze své pozice s tím možná v budoucnu dokážu něco udělat a dost by mi pomohla osobní zkušenost :)

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4577

Příspěvek#41 » čtv 19. dub 2018, 14:07

jhora : Nejdéle to trvá na policii. Bohužel je to tak a co si dokáží navymýšlet za hovadiny je kolikrát k neuvěření. Ono stačí ty blbiny kolikrát jen vyvracet a zabere to spoustu času. Projevuje se tam ne policajt ale typický syndrom důležitosti státního úředníka.



cipis
Příspěvky: 2112

Příspěvek#42 » čtv 19. dub 2018, 14:10

No, bohužel, občas je to tak, že "policajt" školí balistika :(

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4577

Příspěvek#43 » čtv 19. dub 2018, 14:12

cipis : Ne občas ale stále. Pořád jim nějak nedochází, že to razítko nedávají oni ale balistik. A dále, že balistici jsou si navzájem rovni a neexistuje balistik a pak jakýsi nadbalistik, kterého uznávají oni.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#44 » čtv 19. dub 2018, 14:14

Mě právě lidi z MVČR tvrdili, že policajti musí rozhodnout do 30 dnů a že to bude spíš kvůli kolaudaci. Takže chci využít dastinovu čerstvou zkušenost a zahájit shormažďování dat "z terénu" :)

EDIT: Zároveň se omlouvám, nechtěl jsem derailovat vlákno, ale očividně se mi to povedlo :(

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4577

Příspěvek#45 » čtv 19. dub 2018, 14:19

jhora : Neřekl bych, že jsi udělal něco špatně. Pomáhal jsem nedávno při zrodu jedné střelnice, takže mám zkušenosti čerstvé. 30 dnů je moc hezká lhůta, pokud si ovšem správní orgán nevymýšlí stále další kraviny k doplnění. Navíc je ku podivu, že v každém kraji jsou požadavky při zřizování střelnice téměř diametrálně jiné. Já hlupák jsem si do nedávna myslel, že předpisy a normy jsou v tomto státě jen jedny, stejně jako že balistik je zkrátka znalec zapsaný v rejstříku a na jméně nezáleží. Navíc jsem měl možnost prohlédnout si střelnici a provozní řád pod kterými je podepsán balistik vyloženě renomovaný a nechtěl bych ho k posouzení ani zadarmo, natož za ty prachy, co si bere. Lokalitu ani jméno uvádět nebudu.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 hostů

cron