Nutná obrana resp.KN proti psovi

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#166 » pon 11. lis 2019, 20:54

Protoze to byla NO :-)



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#167 » pát 15. lis 2019, 14:52

Ten chlápek nemohl jednat v NO (ubodal psa), když sám tu situaci napadením té ženy vyvolal a její pes ji bránil.

Uživatelský avatar
LoganRaise
Příspěvky: 442

Příspěvek#168 » pát 15. lis 2019, 15:03

Na něj byla aplikovaná nutná obrana a on v té nutné obraně aplikoval nutnou obranu... :-D

Uživatelský avatar
genu
Příspěvky: 1206

Příspěvek#169 » čtv 16. led 2020, 03:43

Policie obvinila muže z ubodání psa, který bránil ženu na Sokolovsku

Sokolovská policie obvinila 30letého muže z týrání zvířat. Případ se týká incidentu ze začátku loňského roku, při kterém muž podle kriminalistů napadl při hádce svou partnerku, kterou začal bránit jejich společný pes. Obviněný psa pobodal, zvíře po převozu do veterinární ordinace uhynulo.
https://www.novinky.cz/krimi/clanek/pol ... u-40310002



Supermufak
Příspěvky: 11

Příspěvek#170 » sob 11. dub 2020, 01:05

No to je přesně ono - muž v sebeobraně pobodal psa a hrozí mu až 2 roky vězení. Ano, vím, předcházela tomu hádka s ženou, kterou pes bránil, ale stejně...
Jak se tedy člověk může bránit proti psovi tak, aby psa s jistotou zneškodnil nebo alespoň spolehlivě zastavil a zároveň se vyhnul jakémukoliv postihu?

Za posledních cca 6 měsíců jsem měl 3 problémy se psem. Vždy byl na vině nezodpovědný majitel psa... Zatím jsem vždy vše vyřešil "normálně" křikem na psa, bráněním se kolem, jednou jsem vytáhl nůž, ale naštěstí nepoužil.
Zrovna minulý týden jsem šel ráno na procházku a cca 70m ode mě zastavilo auto, z něj vylezl chlap, otevřel kufr auta a z něj vyskočili dvě cca 40kg "telata" a se štěkotem zamířili rovnou na mě. Chlap byl absolutně v pohodě, ani se je nesnažil přivolat nebo si pro ně dojít. Jeden pes se držel opodál a jen štěkal, druhý doběhl až na mě, tak jsem ho ihned nakopnul přes tlamu (udělal jsem to poprvé v životě, ale musím říct, že jsem se trefil fakt dobře) a pes začal kňučet a odběhl, druhý s ním.
Ale co když to příště stačit nebude??? Nebo co když příště půjdu s dítětem???

Představa, že se mi totéž stane ve chvíli, kdy půjdu s dítětem nebo nedejbože s dětmi, nemůžu si dovolit čekat až dva štěkající psi, které na mě chlap vypustil z auta, doběhnou až ke mě. Prostě tasím zbraň, pokud mám čas, zkusím varovný výstřel, a bác, bác, bác...Dítě je pro mě na prvním místě za každou cenu.
Zachráním tím život dítěti, ale půjdu si na několik let sednout, protože jsem vzal život psovi.



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#171 » sob 11. dub 2020, 04:24

Člověče, ty seš samej problém. A jaký máš krásný představy. Pro tebe je svět neuvěřitelně nebezpečné místo k žití. Jestli ty neděláš z komára vola. Dej se do hromady a nepruď. A hlavně až půjdeš s dítětem (dětmi) na procházku, nechej zbraň doma. Akorát bys nám držitelům ZP dělal ostudu. ;)



sonor
Příspěvky: 354

Příspěvek#172 » sob 11. dub 2020, 07:40

No nechci ti brát iluze, ale mě se stalo to samé. Byl jsem s dětmi a manželkou v lese a přiběhlo hovado pes. Klika, že to byl ňouma, protože zbraň jsem s sebou neměl. Poraď mi, co bych měl dělat, kdyby to ňouma nebyl, tak, abych střelcům nedělal ostudu. Dík.



morepower
Příspěvky: 143

Příspěvek#173 » sob 11. dub 2020, 08:27

Mě se to taky stalo, dětem bylo tenkrát asi tři roky. Řítil se na nás větší pes bez náhubku, panička v dohledu, tak jsem zavolal, ať si psa přivolá, že tu mám děti. Nic. Tak jsem dal ruku pod bundu a zavolal jsem znovu, s tím, že ho zastřelím, jestli si ho nezavolá. Zavolala ho k sobě okamžitě. Pes ji sice neposlechl, ale zastavil se.
Pokud by se mi to stalo znovu a následek by nebyl závažnější než ten, který hrozil (zraněné dítě je závažnější než zastřelený pes) a nešlo by to odvrátit jinak, třeba kopancem nebo klackem nebo křikem, tak BUM.



Piggy
Příspěvky: 1865

Příspěvek#174 » sob 11. dub 2020, 09:49

Supermufak píše:No to je přesně ono - muž v sebeobraně pobodal psa a hrozí mu až 2 roky vězení. Ano, vím, předcházela tomu hádka s ženou, kterou pes bránil, ale stejně...
Jak se tedy člověk může bránit proti psovi tak, aby psa s jistotou zneškodnil nebo alespoň spolehlivě zastavil a zároveň se vyhnul jakémukoliv postihu?
Nerozumím tomu "ale stejně" - jestliže ten chlap byl prvotním útočníkem, pak jeho sebeobrana nepožívá právní ochrany. Takhle by totiž mohl uvažovat třeba zloděj, na kterého při vloupání vystartuje pes (ne na dvoře, v obýváku :lol: ). Jak se chceš v takovém případě vyhnout postihu?

Uživatelský avatar
Kečup
Příspěvky: 222

Příspěvek#175 » sob 11. dub 2020, 10:03

morepower píše:Mě se to taky stalo, dětem bylo tenkrát asi tři roky. Řítil se na nás větší pes bez náhubku, panička v dohledu, tak jsem zavolal, ať si psa přivolá, že tu mám děti. Nic. Tak jsem dal ruku pod bundu a zavolal jsem znovu, s tím, že ho zastřelím, jestli si ho nezavolá. Zavolala ho k sobě okamžitě. Pes ji sice neposlechl, ale zastavil se.
Pokud by se mi to stalo znovu a následek by nebyl závažnější než ten, který hrozil (zraněné dítě je závažnější než zastřelený pes) a nešlo by to odvrátit jinak, třeba kopancem nebo klackem nebo křikem, tak BUM.


Podle toho co popisuješ a psa bys zastřelil , tak bys to odnesl jednoznačně Ty ....
Jinak zákon o tomto mluví jasně, ale někteří zdejší se snaží svými dotazy zákon obejít , jednoznačně podobní chytráci dovedou udělat z držitelů ZP zase to aby bylo na majitele ZP pohlíženo jako na nepříspusobyvé .......

Jinak ani myslivec nesmí zastřelit volně pobíhajícího psa v lese, pouze myslivecká stráž atd.

Jinak je to jak i píše PIGGY



Supermufak
Příspěvky: 11

Příspěvek#176 » sob 11. dub 2020, 10:10

omlouvám se Greenhornovi, ale necítím se tak, že bych byl samý problém. Jen jsem zmínil, že v posledních měsících se mi ty problémy se psem nahromadily, prostě blbá náhoda a doufám, že zas bude dlouho klid.
A myslím, že nedělám z komára vola a rozhodně si nemyslím, že bych držitelům ZP dělal ostudu. Navíc si myslím, že po předchozích zkušenostech, které jsem zmínil v předchozím příspěvku, by jsi už uvažoval stejně jako já.

Nicméně budu rád, když mě (nás všechny) poučíš, jak se zachovat v dané situaci. Zde máš situaci:
Ty a 3leté dítě venku na samotě. Přijíždí auto, chlap otevře kufr, ze kterého vyskočí 2 velké uštěkané bestie s naježeným kožichem na zádech a běží přímo na vás. Máš cca 5-10 sekund zareagovat, pak už je máš na sobě a neuděláš nic.

Díky za reakci ;)



sonor
Příspěvky: 354

Příspěvek#177 » sob 11. dub 2020, 10:24

To by mne také zajímalo, jak se ubránit, ubránit děti a nepoužít zbraň. Pes často útočí na nejmenšího. Pravda a láska asi fungovat nebude.

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 638

Příspěvek#178 » sob 11. dub 2020, 10:44

já mám teda pocit, že tady někteří démonizují psi asi tak, jako se jinde démonizují držitelé ZP

situace, že někdo otevře kufr, z něj vyskočí dvě bestie, přiběhnou k tobě a začnou tě okamžitě trhat (nebo dítě), je zhruba stejně častá, jako když držitel ZP začne střílet kolemjdoucí - určitě se to čas od času stane, ale pravděpodobnost je extrémně malá a jde o "chybu v systému"

buďto je to hlídač, takže k tobě přiběhne a štěká (ukazuje), nebo je zvědavej a šel si tě očuchat a pak nevidím důvod ho kopat nebo střílet... kdyby to byl lovec snažící se uštvat běžící dítě, nebude štěkat... jiná situace by ale byla, kdyby psa majitel na tebe poštval povelem (anebo ho pes bránil), pak by byla obava důvodná

jinak kdyby se to stalo mně, tak popadnu dítě do náruče a řvu, ať si je přivolá (i když vím, že zvedat dítě je chyba - ale instinkt mi velí chránit dítě, ne máchat bouchačkou)



Supermufak
Příspěvky: 11

Příspěvek#179 » sob 11. dub 2020, 11:00

Ano, v podstatě souhlasím a máš pravdu, že pravděpodobnost je minimální. Ale chceš to s dítětem riskovat? Protože pokud by to byl ten onen jeden případ z milionu, a pes dítěti něco udělal, budeš si to do konce života vyčítat.
Volně pobíhající pes musí poslouchat a majitel ho musí spolehlivě zvládat. Pokud ne, tak ten pes má být na vodítku. A pokud by tohle lidé dodržovali, tak není žádný problém a nemusíme se tu o tom vůbec bavit :)



sonor
Příspěvky: 354

Příspěvek#180 » sob 11. dub 2020, 11:02

To by mohlo fungovat, když bude majitel poblíž, já byl s manželkou, dvě své a jedno půjčené děcko a majitel nikde. Pes jak hora, já nepohyblivou levou kyčel. Měl bych čekat až se zakousne, nebo jak?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 17 hostů