Zaslání krátké zbraně

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#46 » sob 31. pro 2016, 15:48

j.v. píše:Ušlý zisk vám ale nikdo nevyplatí, to je váš problém.

Prosím? A to proč?

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2232

Příspěvek#47 » ned 1. led 2017, 21:39

Otazku je potřeba polozit NAOPAK...
Na zaklade kterého paragrafu kterého zákona mam ja nárok na proplaceni cesty a usleho zisku?

Jako jo, zkusit se to muze a dokonce, jak psal patrik, to někdo i zaplati. Ale tim "Haha" jsem myslel, ze zadny pravni nárok na to není.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#48 » ned 1. led 2017, 22:19

Já si myslím, že to řeší toto: http://zakony.kurzy.cz/89-2012-obcansky ... graf-1924/

vyjádření spotřebitelské poradny DTest:

https://www.dtest.cz/spotrebitelska-por ... amaci/1046



mikky
Příspěvky: 565

Příspěvek#49 » pon 2. led 2017, 16:36

Právní nárok je na ty účelně vynaložené náklady. To je typicky poštovné, u zbraní pak v pohodě cestovné, ale spadá do toho třeba taky znalecký posudek v případě, že se s tím servisem hádáte a se znaleckým posudkem jdou ruku v ruce další účelně vynaložené náklady - třeba přeprava ke znalci, apod.

Je pravda, že účelnost se obvykle definuje jako "minimální možné náklady" a ušlý zisk se do toho cpe blbě. Ale za určitých okolností se tam dá protlačit taky, jenže na to obvykle obyčejnej zaměstnanec se dnem dovolený a jedním grilem nebo pistolkou úplně nedosáhne...

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#50 » pon 2. led 2017, 19:55

V praxi půjde o výřečnost reklamujícího, ochotu prodávajícího a jejich schopnost nalézt kompromis. Prodávající spoléhá na to, že nepotká nadšence, který by to kvůli pár stovlkám hnal k soudu, a většinou má pravdu. Ale "na papíře" takový nárok skutečně je.

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 994

Příspěvek#51 » čtv 3. led 2019, 19:23

Tak jsme u případu, kdy Walther stahuje specifikované série PPS M2 (viz https://www.waltherarms.com/recall/) na úpravy do servisu a to z důvodu nevyhovující pádové bezpečnosti. To se tady zatím neřešilo.

Mají se kontaktovat a oni pošlou podklady pro odeslání zbraně FedExem k nim na bezplatnou úpravu a pak ji FedEx přiveze cca po měsíci majiteli zpět. A teď jak na to z hlediska našich zákonů a předpisů?????
Napadá mě jediná možnost - předat zbraň prodejci, ať to on zařídí přes dovozce zbraní Walther do ČR. Ale i tak, mohu jen tak předat moji zbraň prodejci aby to vyřídil?????



xor
Příspěvky: 127

Příspěvek#52 » čtv 3. led 2019, 21:12

Není jasná úprava. Výklad MVČR https://www.mvcr.cz/clanek/cestovani-se ... zince.aspx (úplně dole) požaduje, aby si držitel pro reklamaci zařídil vývozní licenci na MPO. Výklad nic neznamená, dokud se s nimi člověk nemusí bavit, potom vám zaměstnanec MVČR oznámí, že zákon ho nezajímá, že má od ministerstva napsané postupy.
Nejbližší mi přijde https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2002-119#p58 par. 58 odst. 1, ale asi také nejde použít, protože potom by nešlo koupit zbraně kategorie D na eshopu, což se běžně děje, všichni to posílají poštou.
Jinak zbraň kategorie B si žádal sám puškař zaslat poštou.



Střelec
Příspěvky: 1671

Příspěvek#53 » pát 4. led 2019, 08:40

xor píše:Jinak zbraň kategorie B si žádal sám puškař zaslat poštou.


To musel být vzhledem ke spolehlivosti České pošty docela adrenalinový zážitek. Teď neřeší jestli je to zákonné nebo ne. Ale mě pošta už pár balíků ztratila, naštěstí pojištěné, jeden z nich se našel a byl doručen po 4 měsících (bez jakékoliv kompenzace nebo aspoň omluvy) ...



neznalek
Příspěvky: 108

Příspěvek#54 » pát 4. led 2019, 10:52

Co si myslíte o možnosti zaslání zbraně poštou tím způsobem, že se pošle na dva díly samostatně. Závěr s hlavní v jednom balíku a tělo ve druhém?



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#55 » pát 4. led 2019, 10:55

to: neznalek - obě části jsou hlavní části zbraně. Podle mého názoru se tím zdvojnásobuje pravděpodobnost průšvihu. Já bych neposlal poštou zbraň ani náhodou. A v případě takových reklamací nebo svolávaček ať to laskavě zařídí jejich hlavní importér, kterému předám kvér oproti papíru s podpisem.



neznalek
Příspěvky: 108

Příspěvek#56 » pát 4. led 2019, 11:07

To je pravda. Při nákupu malorážní pistole jsem taky pomýšlel na možnost poslání v balíku. Ty hezké byly na opačném konci vlasti. Nakonec jsem ji sehnal 100 kiláků ode mně, a to se dá dojet.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2236

Příspěvek#57 » pát 4. led 2019, 14:43

Moc té Vaší debatě nerozumím :-(

Prostě jsem někde něco koupil a když to chci reklamovat, tak to tam musím dostat. Nákup asi taky neproběhl poštou, tak reklamaci musíte řešit také osobně. Pokud Vám vadí, že je to daleko, nakupujte blízko.

To, že pro přepravu zbraní platí nějaké zákony, to je snad i součástí ZOZ. Nebo ne ? Že tu děláte překvapené a řešíte jak to obejít ...

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 994

Příspěvek#58 » pát 4. led 2019, 16:10

Tak on to snad v tomto případě nechce nikdo obejít, právě naopak, tady jde o to, jak k výrobci, který zbraně přes FedEx stahuje, zbraň dostat a neudělat to špatně.
Naštěstí se zatím zdá, že to půjde řešit cestou prodejce-dovozce...

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2236

Příspěvek#59 » pát 4. led 2019, 16:12

????

Reklamace se snad řeší s prodejcem, ne s výrobcem, ne ? A ta další doprava je starost prodejce ...

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 994

Příspěvek#60 » pát 4. led 2019, 16:16

Toto není typická reklamace kupujícího, tady jde o stahování určitých výrobních sérií zbraně výrobcem, který vyzývá majitele k zaslání zbraní a řeší to přes FedEx...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 hostů