Které skupiny ZP zvolit?



Elaine
Příspěvky: 1

Příspěvek#181 » čtv 2. srp 2018, 18:47

Dobrý den, mohu požádat o upřesnení v rámci ZP.
Pokud si požádám o skupiny pro sporovní střelbu a sběratelství, mohu si pořídit jakoukoliv krátkou zbraň (pistol, revolver) a chodit s ní střílet na střelnici a přenášet ji? AKorát co nemohu, je nosit ji nabitou s sebou na veřejnosti, protože nevlastním povolení pro skupinu E?
Díky.



hugofalfar
Příspěvky: 317

Příspěvek#182 » čtv 2. srp 2018, 18:56

je to tak. při jedné zkoušce bych si na vašem místě udělal i to éčko...

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#183 » čtv 2. srp 2018, 19:36

ano.
i také doporučuju. resp. doporučuju min. A B C E rovnou. Když už, tak už vše na jedny zkoušky. D dle uvážení (doktor 2x častěji á 5 let)



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#184 » pát 3. srp 2018, 00:18

Nevím, co tazatele vede k úvaze o výběru skupin právě A a B, a ač tak dotaz nezněl, tak jen pár poznámek k náročnosti zkoušky pro jednotlivé skupiny (nevýhoda D - častější doktor už byla uvedena)

D,E - nutno v teoretické části nejvíce bodů
D - pistolí střílí dál než třeba E
C - povinná brokovnice a malorážka (dlouhá kulová)

pokud si uchazeč dá všechny skupiny, tak test musí napsat tak aby zvládl ty "nejpřísnější", s pistole bude střílet tak jak na "D", a bude k tomu mít dlouhou kulovou a brokovou, (před střelbou pochopitelně ještě manipulace...)

BTW, je nutno zakládat nové vlákno ?

Uživatelský avatar
Long
Příspěvky: 107

Příspěvek#185 » pon 6. srp 2018, 10:50

2 Skagerak : Trošku upřesníme - pro C je povinná i střelba z brokovnice + malorážky, manipulaci může dostat i na B, E .....



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#186 » pon 6. srp 2018, 12:47

ABCE. Na E je třeba (kromě D pro profesionální užití) nejvíc bodů na testu. A i střelba navíc z malorážky a brokovnice je srandička. A holt je jedna skupina za 700 Kč. Ale pokud nemá uchazeč těchto pár peněz na poplatky, tak za co chce střílet??? Jedna návštěva střelnice řádově 1000 Kč...

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#187 » pon 6. srp 2018, 14:17

Nestraš! Náboje a střelnice jsou to v různé kvalitě vybavení a tomu odpovídá ceně. Střelnice Za hodinu nebo odpoledne 150 Kč až petinasobek. Plus náboje. Celkem již od třeba 400 Kč za návštěvu. A náboje lze koupit dřív.



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#188 » pon 6. srp 2018, 16:10

Nu, já jsem zatím pod litr za střelnici nenechal. Ale je pravda, že to byla vždy aspoň hodina a Praha je Praha, takže i kůlnička na dříví na Florenci může vyjít dráž ne moderní zařízení někde na dálném Východě...

Jinak ten argument cena skupiny vs cena provozu už jsem tu psal. Jako jediný relevantní vidím argument zbytečného zvyšování nároků na body v případě, že nechci E.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#189 » pon 6. srp 2018, 18:57

Na testy se přece nedá učit jinak, než spolehlivě na 100%, takže zrovna body navíc nedávají smysl.

Problém je jen manipulace a pro některé i střelba. Tam je spousta prostoru na chyby. Skupina E znamená jen maximálně jednu chybu v testu, jiný problém tam není. A zrovna manipulaci můžeš dělat se všemi třemi i na samotné A, záleží jen na komisaři.



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#190 » pon 6. srp 2018, 20:11

Právě proto, že u manipulace se nemůžeš snadno vyhnout nějaké zbrani výběrem skupiny, jsem uvedl tu teoretickou výhodu větší rezervy pro chyby v testu, třeba kvůli nervozitě.



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#191 » pon 6. srp 2018, 22:14

Proto jsem zastánce toho. že nejvíc zbytečné je C a D.(ne pokud člověk ví proč je chce) Dčko dost komplikuje pozdější život a trochu zkoušku. Cčko už se lidem bralo protože myslivci jsou divnej národ a ztěžuje to střelby. Ta mě kupodivu strašila nejvíc. Manipulace mě zase nestrašila vůbec. Každej to má holt jinak.
BTW: Děsně mě v inzerátech baví inzerenti s hláškou "prodám jen držitelům patřičné skupiny ZP" nebo přímo napsáno že chcou skupinu C :D :D :D



Niaz
Příspěvky: 131

Příspěvek#192 » úte 7. srp 2018, 06:22

Mně naopak přijde D výhodné v tom, že tě jednou za pět let dokope dojít k doktorovi a nechat se prohlídnout. :D

Ve zkoušce je pak jediný rozdíl mezi střílením z pistole na 15 metrů místo na 10 a to by nemělo dělat problém vůbec nikomu.

Uživatelský avatar
Misak.kadlec
Příspěvky: 156

Příspěvek#193 » úte 7. srp 2018, 06:46

Sice nejsme na východě ale levněji tu je. Venkovní střelnice tu stojí 60-100 a je jedno jak dlouho tam budete. Náboje dle gusta každého soudruha, komu stačí stovka limitů tak se vejde do petikila.

A jeden dotaz, je potřeba D pro správce střelnice?
Podle zákona ne, ale v praxi?

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#194 » úte 7. srp 2018, 07:07

Niaz píše:Mně naopak přijde D výhodné v tom, že tě jednou za pět let dokope dojít k doktorovi a nechat se prohlídnout. :D

Ve zkoušce je pak jediný rozdíl mezi střílením z pistole na 15 metrů místo na 10 a to by nemělo dělat problém vůbec nikomu.

Jestli ZP máš, tak ti to tak připadat může. Ale realita :
A) cítíte se dobře, nějaké problémy,? Ne. Tady to máte. Teď pokud někdo se děsí jakoby laxnosti doktorů, klid. Na co všechno byste chtěli být vyšetření? Vyjmenujte to. a nebude to málo?
B) při zkouskach se leckdo neudrží v kruzích ani na 10 metrů. Takže jednoduché to není. Mám dojem, že jsem měl taky jeden mimo.

Uživatelský avatar
Shirako
Příspěvky: 212

Příspěvek#195 » úte 7. srp 2018, 08:43

audis píše:
Niaz píše:Mně naopak přijde D výhodné v tom, že tě jednou za pět let dokope dojít k doktorovi a nechat se prohlídnout. :D

Ve zkoušce je pak jediný rozdíl mezi ...
.....Takže jednoduché to není. Mám dojem, že jsem měl taky jeden mimo.


Je to jak říkáš. Já třeba při zkouškách měl jednu mimo. Po zkouškách první střelnice, nastřílel jsem bezpečně na 15 a většinu v černé. Je to prostě stres. A je to větší riziko, že to nenastřílíš (já bych to v tu chvíli určitě nenastřílel, na 10 jsem to dal a díry jak když pliveš na stěnu :lol: )

A co se týče doktora, to je kus od kusu. Já bych teda vyšetření toho mého vícekrát, než je nutné, asi opravdu nechtěl. Strávil jsem u něj minimálně hodinu + mě poslal na psychotesty. Ale na druhou stranu, je to prostě pečlivý doktor a nepodceňuje nic, což se hodí, když je člověk opravdu nemocný

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů