Které skupiny ZP zvolit?

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#46 » sob 3. srp 2013, 15:04

Patrik píše:
hamon píše: Zakon schvalnosti funguje a prijit o ostatni treba kvuli jedinemu bodu, to se mi fakt nechce.

U ZP to nefunguje jako u řidičáku. Když při rozšiřování ZP neprojdeš nepřijdeš o něj, zůstanou Ti stávajíci skupiny.



u ridicaku ti taky nic nevezmou uz hezkejch par let ;) asi sis ho delal za minulyho rezimu ;)



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#47 » sob 3. srp 2013, 15:20

To je pravda, nicméně mně okolí straší, že pokud si půjdu rozšířit ŘP o vozík nad 750 kg a neprojdu tak mi vezmou řidičák a budu muset znova na zkoušky.
Pokud to není pravda, tak se omlouvám za dezinformaci.

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#48 » ned 4. srp 2013, 13:27

ne opravdu to neni pravda ;) aspon u ridicaku... u zbrojaku nevim ;)

Uživatelský avatar
Mobster
Příspěvky: 637

Příspěvek#49 » ned 4. srp 2013, 13:27

dex9k píše:Přesně o tom samým jsem už taky uvažoval, akorát na "tý dobrý" straně a s tomikem.


Jo jo, Tommy gun je taky pěkná hračka. Symbol amerického podsvětí. Každopádně mě mrzí, že historické zbraně jsou podle našeho zákona omezeny výrobou do roku 1890. To vlastně vylučuje většinu automatů. No nic, pořídím si Parabellum. :)



Kamil
Příspěvky: 1

Příspěvek#50 » čtv 8. zář 2016, 16:55

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat ohledně zbrojního průkazu, který mám v úmyslu si udělat, jedná se o skupinu E, dělá ho i můj bratr, který je starší a chtěl bych testy absolvovat s ním.
Problém je, že mi bude 21 let až za 2 měsíce, tak jestli je možné testy splnit dřív a v den, kdy dovrším požadovaný věk, dostanu zbrojní prukaz, nebo testy musím dělat až budu mít požadovaný věk.
Děkuji za odpověd.
Hezký den



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#51 » čtv 8. zář 2016, 17:55

Věk se vyhodnocuje až při vydávání průkazu. Tj. uděláš zkoušky a do roku poté musíš podat žádost (a to už ti musí být nad 21).



SC1
Příspěvky: 367

Příspěvek#52 » čtv 8. zář 2016, 20:37

KarlosP píše:Já to otočím. Na co to A+B? Budeš přebíjet? Chceš nějakou zbraň na vyjímku (střílející dávkou)? Jinak totiž všechno ostatní je v E. A pokud budeš cítit potřebu, můžeš si s Ečkem vzít zbraň k ochraně třeba do kabelky.


Samotné E je podle mě hrozně omezující. Na B se dá zaregistrovat skoro všechno (teď se v tom s B dost kryje, ale není řečeno, že to tak musí být navždy), koupit jakékoliv střelivo, eventuálně přebíjet... Jasně, že dneska jde drtivé většině uchazečů primárně o E, ale podle mě až B z toho udělá plnohodnotný zbroják. A mimochodem... pro hromadu lidí je zbroják taky o pocitu svobody, tj. že můžou. Ale se samotným E toho můžou míň...

Za to skupina A už je podle mě víceméně pro fajnšmekry, fandy historie a majitele větších domů. Třeba mě se domů vejde sotva to, co střílí, takže na to, co nestřílí, už radši ani nemyslím :-).

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 536

Příspěvek#53 » čtv 8. zář 2016, 21:49

Letos jsem úspěšně udělal kombinaci B C E. Ale trošku lituju, že sem si nezaškrtal za 7 kil i Ačko, který bych taky splnil. Když už bude EU zakazovat, třeba by mi zbylo aspoň to sbírání :D



SC1
Příspěvky: 367

Příspěvek#54 » pát 9. zář 2016, 22:11

"Když už bude EU zakazovat", tak je to stejně všechno v pytli.

Buď všechno, nebo nic.



Pablo.gs
Příspěvky: 445

Příspěvek#55 » ned 11. zář 2016, 12:17

SC1 píše:
KarlosP píše:Já to otočím. Na co to A+B? Budeš přebíjet?
.....Samotné E je podle mě hrozně omezující. ......, eventuálně přebíjet...


Pánové jste si jistý, že se s Éčkem nemůže přebíjet? A co potom $ 28 odst. 4b? :o



Enerccio
Příspěvky: 623

Příspěvek#56 » ned 11. zář 2016, 12:31

pablo.gs: jsi si jisty na datum prispevku na ktery reagujes? V te dobe prebijet cez E nebylo mozne



Pablo.gs
Příspěvky: 445

Příspěvek#57 » ned 11. zář 2016, 16:05

Enerccio: Datem příspěvku na který reaguji, jsem si docela jistý, čtv 8. zář 2016, 20:37, což je tři dny staré :-) Jinak přebíjení pro sk.E je jasně upraveno zákonem č. 119/2002 Sb., přesné datum do kdy to nešlo neznám (a ani to není důležité). Nicméně příspěvek na který reaguji, vyznívá tak, že přebíjet s Éčkem nejde ani teď, což není pravda.



kk
Příspěvky: 1005

Příspěvek#58 » ned 11. zář 2016, 16:28

Antony30011: reknu ti to takhle a uz jsem to i rikal, me policajti doporucili at si udelam vsechny skupiny, kdyz jsem jako hlavni chtel E. Protoze E je nejtezsi a ty ostatni jsou jen otazka penez... Co se tyce penez, po zkousce jsem si udelal 2 skupiny a po vyplate dalsi mesic jsem si nechal doplnit zbytek abecedy. A dneska jsem rad, nemusim resit takovehle dohadovani s prebijenim atd.



Enerccio
Příspěvky: 623

Příspěvek#59 » ned 11. zář 2016, 16:47

nejtezsi je D, ne E. Stejne body jako E ale delsi vzdalenost na strelbu

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 536

Příspěvek#60 » ned 11. zář 2016, 16:53

KK: souhlasím s Tebou. Už sem nejednou přemýšlel, že si pujdu abecedu doplnit, dokud to mám v hlavě. Ale teď je ještě zemědělská sezóna a není na to čas.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů