Zdravotní způsobilost

Uživatelský avatar
Mobster
Příspěvky: 637

Příspěvek#46 » pon 12. srp 2013, 08:30

Mám obavy akorát z toho, abych se svou zhruba 1/4 dioptrie nefasoval brýle (to už se radši budu píchat do očí kontaktníma čočkama). Vidím celkem normálně, jen mi třeba dělá problém přečíst na 30 metrů číslo blížící se tramvaje.

Na těch 6/12 po korekci jsem se ptal jen proto, že mě to zajímalo.

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#47 » pon 12. srp 2013, 17:17

proste tam di a uvidis... kdyztak se vymlouvej ze je ti dneska nak blbe a ze ses unavenej ;) proste musis umet lhat jak u doktoru tak u psycha atd.



Návštěvník

Příspěvek#48 » úte 13. srp 2013, 23:22

Piggy: zrovna jsem na to myslel :)

Jinak bryle/cocky jsou myslim z hlediska zakona egal, jde o korekci.

Uživatelský avatar
Mobster
Příspěvky: 637

Příspěvek#49 » pát 23. srp 2013, 13:20

Vyřízeno. Zdravotní způsobilost mám. Nemusel jsem ani k psychologovi ani k očaři. :)

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#50 » sob 24. srp 2013, 15:27

congratz



hamon
Příspěvky: 27

Příspěvek#51 » pon 26. srp 2013, 00:18

IMHO psychotesty jsou relevantni jen pro mládež žádající o B (a možná C). Tak si to pamatuju z testových otázek, ale i když jsem teď chvilku hledal, nenašel jsem.



KlokanXM
Příspěvky: 95

Příspěvek#52 » pon 26. srp 2013, 15:42

Psychologický posudek je na zvážení ošetřujícího lékaře.

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#53 » pon 26. srp 2013, 16:22

hamon píše:IMHO psychotesty jsou relevantni jen pro mládež žádající o B (a možná C). Tak si to pamatuju z testových otázek, ale i když jsem teď chvilku hledal, nenašel jsem.

Nemaťme tu, prosím, nováčky. Odpověď je snadno dohledatelná ve vyhlášce.



hamon
Příspěvky: 27

Příspěvek#54 » pon 26. srp 2013, 18:14

Omlouvam se a beru zpet, spatne jsem si to zapamatoval - slo o posudek telovychovneho lekare.



kubass_hk9
Příspěvky: 458

Příspěvek#55 » čtv 17. dub 2014, 18:53

Ahoj,
jsem tu nový, a nechtěl se mi zakládat nový thread tak doufám, že nebude vadit, když to přidám sem. Dnes jsem absolvoval úspěšně zkoušku odborné způsobilosti ABE (za což rovněž děkuji a vděčím spoustě lidí z tohoto webu) a šel k obvoďačce pro potvrzení o zdravotní způsobilosti držet a nosit...

Můj stav:
31 let, fyzicky i duševně celkem fit
sklony k astigmatismu, jinak v současnosti můžu mít ani ne 1/2 dioptrie - na 25 metrů se z pistole do terče trefím
sklony k vyššímu krevnímu tlaku (OK byl jsem tam hned po zkoušce a to jsem ho měl fakt celkem vysoký :oops: 100/150)
žádné dědičné dispozice k psych. poruchám, nebo nemocem nervové soustavy atd.!!! (prostě všemu, co vadí na ZP)

Jenže
Doktorka mi řekla, že tam toho o mě moc nemá, takže zítra musím na odběry, dala mi objednávku na oční a chce mě poslat kvůli tlaku na internu.
Prý si musí ověřit, že jsem opravdu zdravý...

Pokud jde o moje zdraví , tak má pravdu, že bych se měl vyšetřit, jenže mi to nepříjde jako řádny důvod pro nevydání potvrzení k ZP.

Dalším důvodem proč to řeším, je i doba... zítřejší výsledky z krve budou až 28 a než oběhnu internu a očaře tak to si vzhledem k pracovní vytíženosti ani nechci typovat. Navíc na ZP jsem se opravdu těšil = postihla mě těžká a bolestná rodinná událost a tohle byla věc, ke které jsem se celkem upínal a poctivě se připravoval, hledal informace i nad rámec zkoušky atd... prostě se cítím dost zklamaně, že po té vší snaze budu muset minimálně měsíc čekat, než polítám všechny doktory...

Chtěl bych se proto zeptat, jestli jsou všechny věci co po mě vyžaduje opravdu nutné, případně jak dále postupovat.

Díky moc za případnou odpověď



david33
Příspěvky: 179

Příspěvek#56 » čtv 17. dub 2014, 20:34

neboj dopadne to dobře mou odpověď ber jen laickou rozhoduje dobry psychicky stav moje přitelkyně ktera ma zbrojní prukaz bez brejli nic nevidí musí teda chodit k doktorovi každy dva roky :?

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#57 » čtv 17. dub 2014, 20:43

dle zakona muze po tobe chtit veskere testy co ji napadnou ;) hlavne ji nerikej ze se ti neco stalo v rodine jinak te posle i na psycho... je videt ze mas **** doktorku... udelej hold co chce, pretrp to... a pak ji posli nekam a najdi si nekoho inteligentniho... to i v pripade ze ti to neda, muze mit jiny doktor jiny nazor...



Piggy
Příspěvky: 1878

Příspěvek#58 » čtv 17. dub 2014, 21:46

kubass_hk9 píše:Doktorka mi řekla, že tam toho o mě moc nemá
Tohle bych viděl jako hlavní problém, copak ty nechodíš na pravidelné preventivní prohlídky?
Jestlis tam přišel po několika letech jenom pro potvrzení na ZP, je to jen tvoje blbost :o
Jinak vysoký tlak je jistě důvodem k léčbě, ale sám o sobě není v seznamu omezujících chorob (příloha 1 vyhl. 493/2002 Sb.).



tomashr
Příspěvky: 69

Příspěvek#59 » čtv 17. dub 2014, 21:54

Ze může chtit cokoli bych tedy netvrdil... Vyhláška poměrně jasně popisuje, jaké zdravotní problémy vylučují ZP, doktor ma právo chtít testy s tímto související a osobně si myslím, že i v teto oblasti by to měl mít podloženo duvodnym podezřením, nikoli ale něco nad rámec vyhlášky. Typický je požadavek na psychologa, pokud je v rodině nějaký případ, na to jistě doktor právo má, ale obesilat nějaké všeobecné kolečko moc oporu nemá. To se týká i očního, požadavky ve vyhlášce jsou celkem mírné a je to spíš na klasickou tabulku u praktického lékaře, někam dále až při pochybnosti...
Občas nemusí škodit přinést tu vyhlášku, mnoho lékařů vůbec netuší, co vlastně maji ověřit.



kubass_hk9
Příspěvky: 458

Příspěvek#60 » čtv 17. dub 2014, 22:48

Právě.. vyhlášku jsem četl, a proto mi to tak vrtalo hlavou... říkám si, že bych si ji s sebou zítra přines, ale zase ji nechci "dráždit" aby ji neruplo a neposlala mě ještě na kdoví co vč. psychotestů

Piggy píše:
kubass_hk9 píše:Doktorka mi řekla, že tam toho o mě moc nemá
Tohle bych viděl jako hlavní problém, copak ty nechodíš na pravidelné preventivní prohlídky?
Jestlis tam přišel po několika letech jenom pro potvrzení na ZP, je to jen tvoje blbost :o


Asi máš pravdu a bude to i tím, doktorům celkem vyhýbám... naposled jsem byl cca před dvěma lety kvůli nástupu do zaměstnání, před tím asi tak před o další rok a půl dřív taktéž... no za cca 10 let jsem tam byl všeho všudy asi 4x :? Možná jsem to před tím nezdůraznil, ale tak nějak z ní vylezlo, že nemá podle čeho posoudit, jestli jsem zdravý (což je ale rozdíl od způsobilý)

Int1m1thy píše:najdi si nekoho inteligentniho... to i v pripade ze ti to neda, muze mit jiny doktor jiny nazor...


No kdyby měl někdo typ na někoho z Brna (Brno Střed) kdo je v těchto věcech rozumný (např. aby mě neposílal na oční, ale dal mi raději otestovat tabulku) tak sem s ním!!!


Jinak všem děkuji za rady/podporu. Třeba se dobře vyspí a do zítřka změní názor :twisted:

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 hostů