Dotazy - poplatky



Stepan
Příspěvky: 106

Příspěvek#1 » stř 22. kvě 2013, 21:21

Zdravím, mám dva dotazy:

Poplatek za vydání zbrojního průkazu n x 500 Kč se platí taky v kolcích?

Pokud podávám současně se žádostí o vydání ZP i několik nákupních povolení, platím rovnou za každé 100Kč, i když si nejsem 100% jistý, že mi ZP potom dají?

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#2 » čtv 23. kvě 2013, 02:19

ano. za kazdou skupinu 500kc ve forme kolku... zbytek netusim



frantisekkozisek
Příspěvky: 320

Příspěvek#3 » čtv 23. kvě 2013, 06:07

Poplatky za NP možná nemusíš uhradit hned, ale spíš bych to zas viděl, že bude záležet na každým oddělení. Rozhodně bych si koupil i ty stovkový kolky a zaplatil vše najednou.



Stepan
Příspěvky: 106

Příspěvek#4 » čtv 23. kvě 2013, 08:31

Moment, takže ty pětistovky za skupiny se platí už při podání žádosti? Přišlo mi logičtější, že se to platí až když si člověk přijde pro hotový zbroják. Kolky se lepí přímo na ty žádosti? Nevidím na nich pro ně žádná určená místa.

Uživatelský avatar
Joe
Příspěvky: 680

Příspěvek#5 » čtv 23. kvě 2013, 09:05

Správné použití kolkkových známek:
Vyhláška ministerstva financní č. 192/1993 Sb., o kolkových známkách, ve znění vyhlášky č. 264/1997 Sb píše:§ 3

(1) Jestliže je poplatek splatný bez vyměření při předložení podání, nalepí se oba díly kolkové známky na podání.


(2) Platí-li se poplatek již při předložení podání, kterým se žádá o vydání dokladu nebo písemného vyřízení podléhajícího poplatku, s výjimkou případů uvedených v odstavci 1, nalepí se kolková známka na podání pouze spodním dílem bez oddělení horního dílu; horní díl nalepí orgán vyměřující poplatek na doklad (vyřízení).


(3) Platí-li se poplatek na písemnou výzvu k zaplacení, nalepí se kolková známka na tuto výzvu pouze spodním dílem bez oddělení horního dílu. Vydá-li se po vrácení výzvy doklad (písemné vyřízení), nalepí se horní díl kolkové známky na doklad (vyřízení). V případě, kdy se doklad nevydává, nebo vydává-li se vyřízení nezávisle na zaplacení poplatku, nalepí se i horní díl na písemnou výzvu k zaplacení.


(4) V ostatních případech se nalepí horní díl kolkové známky vždy na písemné vyřízení zpoplatněného úkonu a spodní díl vždy do spisu orgánu vyměřujícího poplatek. Nevydá-li se písemné vyřízení nebo vydává-li se vyřízení nezávisle na zaplacení poplatku, nalepí se oba díly kolkové známky do spisu orgánu vyměřujícího poplatek.


(5) Orgán, u něhož byly kolkové známky použity, znehodnotí vždy kolkové známky otiskem kulatého úředního razítka neodstranitelnou razítkovací barvou, a to tak, aby část otisku byla na obou dílech kolkové známky a část na listině, na které je kolková známka nalepena. Při nalepení kolkových známek na doklad se nesmějí tyto kolkové známky vzájemně překrývat.


Postup vydání ZP odpovídá odst. 2, kolek se lepí kamkoliv do volného místa (obvykle dolů pod text žádosti), nesmí překrývat text, podpis ani razítko.



kedlub
Příspěvky: 57

Příspěvek#6 » čtv 23. kvě 2013, 10:05

Ohledně nákupních povolení v Kolíně: do ruky dostaneš akorát formuláře, ale nelze si žádost podat když ještě nemáš ZP. Můžeš si to tedy dopředu vypsat, ale podat žádost (s kolkama) lze až v den vydání ZP. Jelikož u nás vyřizují NP na počkání, tak to není problém. Kdyby u Vás nedělali NP na počkání, možná by se šlo domluvit na podání žádosti se žádostí o ZP s tím, že rozhodnutí provedou až po vydání ZP (jinak by to samozřejmě museli zamítnout protože ještě nesplňuješ podmínky).
Jinak každý úkon musí mít svůj kolek. Částku lze sestavit z menších kolků. Nelze však pro 2 povolení použít 1 kolek dvojnásobné hodnoty (na každou žádost musej kolek nalepit).
§5 z.634/2004 Sb.
2) Poplatky stanovené v sazebníku pevnou částkou jsou splatné buď při přijetí podání nebo později, vždy však před provedením úkonu, a to podle jeho vymezení v jednotlivých položkách sazebníku, nestanoví-li sazebník jinak.



HonzaLBC
Příspěvky: 558

Příspěvek#7 » čtv 23. kvě 2013, 11:25

kedlub píše: nelze si žádost podat když ještě nemáš ZP
[/quote]

Nelze podat? Když půjdu podat žádost, tak jí musí přijmout a potom třeba můžou rozhodnout, že jí zamítnou, ale příjmout jí musí.

A když podám žádost o NP současně se žádostí o nový ZP, s tím, že podle § 12 odst. 7 žádám o současné vydání rozhodnutí o NP i ZP, tak to ani zamítnout nemůžou.

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#8 » čtv 23. kvě 2013, 11:31

v plzni sem jim kolky daval az kdyz sem si sel pro zbrojak ne pri zadosti ;)



Alcatraz
Příspěvky: 405

Příspěvek#9 » čtv 23. kvě 2013, 11:33

a jak se v Kolíně řeší zápis "nošení" do ZP, když ti zároveň se ZP nevydají i první NP s povolením nosit? Jinak zakon takovou operaci proste umoznuje (to pisu, protoze jediny argument, ktery jsem potkal ze strany policie, ze NP nemuzes dostat kdyz nemas ZP)

§ 12

(5) povoleni vlastnit/drzet
(6) povoleni k noseni
(7) Na žádost žadatele se povolení podle odstavců 5 a 6 vydá jedním rozhodnutím. Tato povolení lze rovněž vydat současně s rozhodnutím o vydání zbrojního průkazu nebo zbrojní licence



kedlub
Příspěvky: 57

Příspěvek#10 » čtv 23. kvě 2013, 13:11

Oni v Kolíně prní NP hned vydají (dělají to na počkání, tedy alespoň s vydáním ZP, další test bude příští týden).
Probíhalo to tak, že se žádostí o ZP jsem si řekl i o nákupky na nošení. Dostal jsem papíry, s tím, že rozhodnutí udělají s vydáním ZP a rovnou si zapsali ten požadavek na nošení.
Při vydání ZP mi zároveň na počkání doplnili nákupky a za týden po předání šediváku na počkání vydali PZ.

To, že nelze podat žádost bez ZP jsem napsal blbě, bylo to myšleno tak, že jí v tu dobu nemohou kladně vyřídit (žádat lze dle libosti). Současné vydání rozhodnutí dle zákona mi uniklo.

Uživatelský avatar
fixfokus
Příspěvky: 568

Příspěvek#11 » čtv 23. kvě 2013, 13:42

Hlavně je to srdečně jedno, jestli žádost o NP podáš se žádostí o ZP, nebo až při jeho vyzvednutí, když je to na počkání. Ať tak a nebo tak, s novým ZP si odnášíš i nákupku a povolení k nošení už je zapsané v ZP. Vlastní zkušenost z Kolína před cca měsícem.



Stepan
Příspěvky: 106

Příspěvek#12 » čtv 23. kvě 2013, 14:15

fixfokus píše:Hlavně je to srdečně jedno, jestli žádost o NP podáš se žádostí o ZP, nebo až při jeho vyzvednutí, když je to na počkání.
Není to tak všude.

Uživatelský avatar
fejfarz
Příspěvky: 540
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#13 » čtv 23. kvě 2013, 16:09

V Kladně NP rozhodně na počkání není takže je lepší podat žádost o ZP a NP současně a máš jistotu že obě dostaneš najednou.
Průkaz zbraně na počkání kupodivu udělají :-)

Uživatelský avatar
fixfokus
Příspěvky: 568

Příspěvek#14 » čtv 23. kvě 2013, 20:31

Stepan: Já jsem nepsal že je to tak všude. Je to útvar od útvaru jinak. Když jsem žádal o ZP a chtěl podat žádost o NP, žekli mi doslova: " Teď žádat nemůžete, když ještě nemáte zbroják. Až si pro něj přijdete, podáte si žádost a dostanete nákupku na počkání". Tak jsem to tak udělal a bylo to. Kolega si v Praze podával žádost o NP společně se žádostí o ZP a taky si odnesl obojí najednou. Jiný kraj jiný mrav.



ravo001
Příspěvky: 162

Příspěvek#15 » stř 29. kvě 2013, 14:19

Znovu obnovím dotaz na poplatky.

Budu se stěhovat a tím pádem budu měnit trvalé bydliště a tím pádem i ZP. Napsal jsem na místně příslušný odbor zbraní PČR kam se budu stěhovat (PČR Břeclav) a bylo mi sděleno že do 10dnů od změny (tzn. příjdu s náhradním dokladem místo OP) musím dojít s 2 fotkami a 25,-Kč kolkem za každou skupinu. Tohle mě trošku překvapilo, je to sice bagatelní částka, ale myslel jsem že to bude zcela zadarmo. Má tento poplatek oporu někde v zákoně nebo správním řádu nebo kdovíkde?

Díky za info

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Vovas a 46 hostů