Zaučení praktická odborná zkouška



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#256 » pon 26. zář 2016, 13:22

Asi tak - během pobytu na palpostu venkovní střelnice je dobrým zvykem v případě vycházky ostatních střelců k terčům na zbraně nesahat.
U nás řídící vždy zavelí "střelci dostřílet - zbraně vybít - k terčům" a v tu chvíli už nikdo v pazourech zbraň držet nesmí. Pokud k terčům nejdeš, tak prostě zbraň odkládáš a čekáš. Jak psal marinakus - není to zrovna příjemnej pocit slyšet za zádama cvakání, když nevíš co se tam děje.

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2231

Příspěvek#257 » pon 26. zář 2016, 15:40

Neni to ani taky zvyk, jako leckdy povinnost dana provoznim radem.
A nedej-boze, kdyz to udelas a na zbran sahnes, kdyz bude nekdo vepredu... Dostanes takovej pojeb, ze se budes stydet prijit priste...

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#258 » pon 26. zář 2016, 16:32

Nebo máš dyštanc rovnou.

Uživatelský avatar
Long
Příspěvky: 107

Příspěvek#259 » pon 17. říj 2016, 14:59

2 cmk: pokud vůbec budeš moci na tu střelnici ještě přijít :)



ProchY01x
Příspěvky: 5

Příspěvek#260 » pon 17. říj 2016, 16:43

Dobrý den všem. Také sháním někoho ochotného udělat mi praktickou přípravu. Zkoušku (A, B, E) bych chtěl dělat v Brně nejlépe na triggru. Už jsem reagoval na inzerát na stránkách, ale delší dobu nemám odpověď, tak už asi není aktivní. Najde se někdo? Díky



Melchisedech
Příspěvky: 84

Příspěvek#261 » úte 18. říj 2016, 07:24

Do Triggeru je nejlepší zavolat a domluvit se. Nevím, jak moc reagují na emaily. Jinak můžeš zkusit napsat soukromou zprávu pánům joerg.s, případně ilicz. Třeba bude mít někdo z nich čas :).



ProchY01x
Příspěvky: 5

Příspěvek#262 » úte 18. říj 2016, 12:59

Jo já nemyslel kurz v triggru. Já myslel nějakého dobrovolníka, co mě tam vezme když zaplatím munici a vstup. Takoví jsou na webu zbranekvalitně, ale tomu Brňákovi, který tam je, jsem psal a ten nereaguje, tak jsem to myslel.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#263 » úte 18. říj 2016, 13:05

A jsi si jistý, že se takhle dá naučit i manipulace s malorážkou a brokovnicí ?



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#264 » úte 18. říj 2016, 13:14

Kdybych ještě fungoval v Brně, tak pomůžu - leč už 1/2 roku v Brně nebydlím. Jinak Trigger je nejdražší střelnice v Brně (a větší části ČR) s cenou 250Kč/30 min. Za sebe bych doporučil spíš Rosničku, kde je to sice skromnější a taky podražili, ale i tak je to levnější (150 Kč/30 min).

A na střelnici má smysl chodit až na samotný střelby (když už všechno ostatní umíš). Manipulaci se zbraněmi se dá dělat kdekoliv (kde je klid) a nemusíš řešit čas, kterej platíš. Já jsem takto 2 kolegy školil v prázdné kanceláři.



lancer
Příspěvky: 16

Příspěvek#265 » úte 18. říj 2016, 13:52

Ahoj, nenašel by se někdo z Pardubic se ZP a okolí kdo střílí a případně by mne provedl zaučením manipulace, nebo zašel na střelnici si se mnou cvičně zatřílet? Prostě na pohodu, baví mě to, střílel jsem ze 3 pistolí a dvou revolverů zkušebně a rád bych si udělal ZP. Díky za případné info sem nebo do zpráv.



ProchY01x
Příspěvky: 5

Příspěvek#266 » úte 18. říj 2016, 16:45

mikymoto píše:A na střelnici má smysl chodit až na samotný střelby (když už všechno ostatní umíš). Manipulaci se zbraněmi se dá dělat kdekoliv (kde je klid) a nemusíš řešit čas, kterej platíš. Já jsem takto 2 kolegy školil v prázdné kanceláři.


O tomto jsem přemýšlel, ale moc nevím, kde trénovat manipulaci se zbraní jinde než na střelnici. OK prázdnej kancl by asi šel, to je fakt...



ProchY01x
Příspěvky: 5

Příspěvek#267 » úte 18. říj 2016, 16:47

kolombo píše:A jsi si jistý, že se takhle dá naučit i manipulace s malorážkou a brokovnicí ?

No - ten pán, co má inzerát tady na webu tam psal, že zaučí rád a zdarma na všechny zbraně, které lze potkat u zkoušky.



michal68
Příspěvky: 22

Příspěvek#268 » čtv 20. říj 2016, 17:15

ad Brno / Rosnička - mám negativní zkušenost, bohužel jméno instruktora si nepamatuju.
Kdo najde toto fórum, asi už instrukci "mířit bezpečným směrem" slyšel i bez kurzu ;) Bohužel, víc "přípravný kurz" nedal :(
Teda možnost 2x si rozložit cvičnou hodně jetou ČZ75 byla, to jo. "A to je přímo ten kus, co tady bývá na zkouškách?" "No jasně" (pointa: nebyl...)
Dotazy typu "Co přesně mám/nesmím dělat na ten a ten povel?" zodpovězeny stylem "To si každej komisař představuje jinak". Žádná zmínka o závadách a postupech při nich. Předvedení, že instruktor umí vypustit přes palec - ok, ale naivně jsem předpokládal, že to zkusí naučit mne. Atd.
Já nikomu neberu, že danou věc umí; ale měl by být dost sebekritický na to, zda ji taky umí učit. Nováček, resp. začátečník není schopen si průběh "kurzu" kvalifikovaně řídit; proto si platí kurz, aby dostal odpovědi i na to, na co netuší, že se má ptát.
Nehledě na to, že inzerovaný hodinový kurz trval třičtvrtě hodiny (asi proto, že se instruktor zakecal s účastníky té hodiny přede mnou, a na hodinu po mně už tam zřejmě taky někdo čekal).

Uživatelský avatar
Poky
Příspěvky: 60

Příspěvek#269 » úte 25. říj 2016, 07:34

Je to bussiness a neni to poprve co to slysim. Kamarad dal za "pripravny kurzy" - individualni 10tis. A prineslo mu to jen zmatek. Na prakticky (na strelnici kde se mu individualne venovali a znali postupy komisaru) ho vyhodil za situaci, kterou slysel poprve. Vsechny ty kurzy byly jen o tom "strilej,strilej,strilej".

Fakt si myslim, ze zlate je se s nejakym znamym domluvit, zajit na strelnici 2x , 3x a je vyhrano. Za par penez to cloveku prinese mnohem vic, nez nejakej uhlazenej kurz

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#270 » úte 25. říj 2016, 07:43

Poky : Když myslíš, vyzkoušej. Cena kurzu samozřejmě nemusí odpovídat jeho kvalitě. Ovšem nechat se připravovat někým, kdo neví, jak v současnosti zkoušky probíhají, je vyloženě sázka do loterie. Ale nakonec se vícerým opakováním zkoušky časem dozvíš vše potřebné i bez kurzu. Cena bude v tom případě nejspíš odpovídající.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 hostů