Předchozí souhlas



honzazbas
Příspěvky: 11

Příspěvek#1 » úte 27. srp 2013, 18:43

Dobrý den,

je nutné pro prodloužení platnosti zbrojního průkazu i doložení předchozího souhlasu členského státu EU, když je žadatel občanem České republiky a má také povolení k pobytu v zahraničí?

Jde mi o to, že jsem povolení k pobytu v zahraničí získal až několik let po vydání zbrojního průkazu (souhlas členského státu - Slovenské republiky nemám, nikdo ho po mě nechtěl a proto jsem ho také nikdy nezařizoval)... Děkuji za odpověď. Jan



hamon
Příspěvky: 27

Příspěvek#2 » úte 27. srp 2013, 19:25

Vydani noveho zprojniho prukazu resi § 24 zakona http://zbranekvalitne.cz/legislativa/119-2002#p24. Oproti § 17 (Vydani zbrojniho prukazu) souhlas clenskeho statu nevyzaduje.
Nemeli by ho po tobe chtit, pokud ano, trval bych na pisemnem vyjadreni na zaklade ceho.
I v tomto pripade ale je nutny vypis z rejstriku trestu ciziho statu, pokud ses od vydani ZP zdrzoval nepretrzite vice nez 6 mesicu mimo uzemi Ceske republiky (§ 24 odst. 2).
Mimochodem, vyzaduje se potvrzeni ze statu, kde ses zdrzoval a predpoklada se pobyt mimo uzemi CR. Pokud se drzitel zdrzoval ve vice statech, staci mu pouze potvrzeni z jednoho statu (srovnej státu a států).



honzazbas
Příspěvky: 11

Příspěvek#3 » stř 28. srp 2013, 05:20

Děkuji velice za odpověď.



honzazbas
Příspěvky: 11

Příspěvek#4 » pon 7. říj 2013, 17:44

Dobrý večer,

dnes jsem si byl vyzvednout noví ZP. Předchozí souhlas nebyl zapotřebí. Co se týče přístupu policistek (úřednic) velmi chválím. Profesionální a zároveň lidský ;) Na policii v Mělníku moje dojmi jen ty nejlepší. Dorazil jsem 20 minut před koncem úředních hodin, za pět minut vyřízeno a mohl jsem jet domů :D

Hezký večer všem.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1150

Příspěvek#5 » stř 5. bře 2014, 15:15

Tak info do buducna pre niekoho kto ma okrem Ciech pobyt aj v Rakusku ako ja - prave som dostal reakciu z BMI (ministerstvo vnutra), ze Policajne Prezidium Ceskej Republiky dostalo k tomuto stanovisko rakuskeho ministerstva vnutra dna 7.5.2013 (Zl. BMI-VA1900/0123-III/3/2013) s tym ze predchadzajuci suhlas nie je potrebny.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1150

Příspěvek#6 » stř 5. bře 2014, 16:43

V CB na tom vyjadreni trvali. To cislo (Zl. BMI-VA1900/0123-III/3/2013 z 7.5.2013) je GZ (Geschaeftszahl) - cislo aktu pripadne dokumentu - cize ako odkaz by malo stacit. Inak stacil mail na buergerservice@bmi.gv.at, odpovedali v priebehu dvoch dni. Skor bude zaujimave zistit preco nemaju v CB o tomto fakte povedomie (ked to prezidium vie).
Ale vzhladom k tomu ze som si najprv uzil s viedenskym LPD referatom SV4 ktori o tomto tiez nemali ani tusenie, tak ma to neprekvapuje :lol:.

Navyse som to dostal ako elektronicky signovany dokument, tak som zvedavy ci to budu chciet zobrat. Este skusim zistit ako je mozne ziskat stanovisko prezidia PZ - usetrilo by to par stovak za sudny preklad.

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#7 » stř 5. bře 2014, 16:54

To je byrokracie :roll:
Navíc nechápu, co je jinému státu do toho, co mám a dělám v jiném státu, když to neporušuje žádné místní ani mezinárodní zákony... Aspoň že to rakouské vyjádření zní rozumně.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1150

Příspěvek#8 » stř 5. bře 2014, 17:31

Njn ... je to vsetko koli tomuto :
http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/Lex ... 77:cs:HTML
Inak na tu direktivu (91/477/EHS) som sa odvolal pri tom maili na ministerstvo - s tym ze kedze ich policia o tom nevie, tak by ma zaujimalo ako ju uplatnuju :D .

Ak mozem navrhnut - pripnut tieto informacie niekde k legislative ? U Slovenska toto riesi ministerstvo vnutra (tam je odkaz na urad co to obstarava), Rakusko uz je teraz tiez jasne, k ostatnym statom by mohli prispiet ti co maju skusenosti, mozno to par ludom usetri nervy, cas a peniaze.

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#9 » stř 5. bře 2014, 17:42

Když dá někdo informace o každém svém státu pěkně do kupy, tak rád ;)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 56 hostů