Nákupní povolení



Derviš
Příspěvky: 14

Příspěvek#1696 » čtv 9. úno 2017, 20:28

Tak jak psal notobi: Pokud máš jen a pouze ZP E, žádné nákupní povolení na sport ti nevydají. Jen a pouze na ochranu ZŽM.
Stejně jako když máš jen a pouze ZP B, nedostaneš povolení pro nákup zbraně na ochranu ZŽM (třeba krásně je to vidět na osobách mladších 18 let, které můžou dostat ZP B, ale ne ZP E).

Uživatelský avatar
Ivoo
Příspěvky: 150

Příspěvek#1697 » čtv 9. úno 2017, 21:09

Jo je to možné já se nepřu-jen mi vrtá hlavou ta potenciální ,,nadřazenost" E nad B (už kvůli náročnější zkoušce) že jako nemá smysl zaškrtávat sport když chceš ožzm něco jako bývalo kdysi u řidičáku byla sk M vydávána ostatním skupinám automaticky už proto že sportování s E zákon nezakazuje -ale je to jen má spekulace . Jak budu mít příležitost zeptám se klidně na policii ,jako jsem se před časem ptal na půjčování zbraně sk B -odpověděli mi až z krajského ředitelství :D



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#1698 » čtv 9. úno 2017, 21:13

IMHO by normalne stacilo E, ale clovek nevi co bude za par let, treba E zruseji a bude aspon B, je to nakonec za 700... Proc mam A zatim netusim ale kdyz uz jsem to zaskrtnul, tak jsem kolek prikoupil. Kdo vi. :-( Trosku me mrzi, ze jsem nedal C, pokud to bude casem jedina moznost jak mit flintu...

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 536

Příspěvek#1699 » čtv 9. úno 2017, 21:20

Jardo, mně zas mrzí že sem si nedal A. Mám BCE, ale nemám lovečák, což je sice dodělatelný, ale... a to je OT



WMartin
Příspěvky: 111

Příspěvek#1700 » pon 20. úno 2017, 18:51

Ahoj. Já taky jen spekuloval nad E. Ale když už to má být, tak jsem zaškrtnul ZP na A,B,C,E.
Třeba až mi bude 50 let, budu nimrod.;-)



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#1701 » pon 20. úno 2017, 18:54

Zapomněl jsi na D ... :)



WMartin
Příspěvky: 111

Příspěvek#1702 » pon 20. úno 2017, 19:33

Moc lidí si D nedává ne?



Derviš
Příspěvky: 14

Příspěvek#1703 » pon 20. úno 2017, 20:37

Já si D dal, když pánbůh dopustí, i motyka spustí, a ta lékařská prohlídka jednou za pět let mě nezabije.



Niaz
Příspěvky: 131

Příspěvek#1704 » čtv 23. úno 2017, 12:08

Zdar vespolek.

Mám dotaz. Můžu podat Žádost o povolení ve stejný den jako Žádost o vydání ZP? Rád bych ušetřil cestu na policii. Někde jsem četl, že to tak jde, ale nemůžu to teď zaboha najít a nějak se mi nechce tu číst 114 stránek starých informací. :)

Pokud to jde, kromě osobních údajů a důvodu žádosti vyplním jen kolonku Druh zbraně (něčím jako "Krátká kulová"), že?

A dotaz ke kolonkám Důvod žádosti. Zbraň chci na střelbu na střelnici a časem (až si s ní budu jistější) i na nošení. Musím tedy krom "Ochrana života, zdraví nebo majetku" zaškrtnout "Uskutečňování sportovní, etc."? Nebo stačí jen ta "Ochrana..."?



Derviš
Příspěvky: 14

Příspěvek#1705 » čtv 23. úno 2017, 12:44

Žádost podat většinou můžeš, ale rozhodně ji nedostaneš odsouhlasenou dřív, než s výdejem ZP.
Ale, jako obvykle, zase závisí na příslušném sboru, protože na žádost se píše číslo ZP a skupiny - někde s tím mají problém.



Niaz
Příspěvky: 131

Příspěvek#1706 » čtv 23. úno 2017, 12:55

To, že ji nedostanu dřív, je mi jasný. :D

Jde mi hlavně o to, abych tam ze sebe nedělal vola, že chci něco co nejde. Když jen narazím na nepřejícího uředníka, tak se s tím smířím. ;)



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#1707 » čtv 23. úno 2017, 13:39

Záleží na tvém oddělení PČR. Někde to dovolí, někde ne. Na žádosti o nákupní povolení musí být číslo ZP, takže někde ti řeknou že musíš žádat až po vydání ZP, někde ti to vezmu bez něj a doplní ti ho tam později sami. Je potřeba si zavolat na to své a zeptat se jak to tam mají nastavené.



FullSoft
Příspěvky: 40

Příspěvek#1708 » čtv 23. úno 2017, 14:24

Včera jsem byl po úterních zkouškách podat na policii v Chrudimi žádost o vydání zbrojního průkazu a současně jsem chtěl požádat i o nákupní povolení, ale nešlo to - podat si to prý mohu, ale vzápětí budu vyzván, abych doplnil číslo ZP a jelikož ho ještě nemám, bude má žádost zamítnuta a budu ji muset podat znovu po vydání zbrojáku a samozřejmě budu muset koupit i nový kolek, takže 200 bude v p... Ale bylo mi řečeno, abych si tu žádost o nákupku přinesl při vydání ZP a povolení mi bude vydáno do následujícího úředního dne, takže to je v pohodě a dál to neřeším ;-)

_______________________
Odesláno z "founa"

Uživatelský avatar
Long
Příspěvky: 107

Příspěvek#1709 » čtv 23. úno 2017, 17:55

jhora píše:Záleží na tvém oddělení PČR. Někde to dovolí, někde ne. Na žádosti o nákupní povolení musí být číslo ZP, takže někde ti řeknou že musíš žádat až po vydání ZP, někde ti to vezmu bez něj a doplní ti ho tam později sami. Je potřeba si zavolat na to své a zeptat se jak to tam mají nastavené.

A na tom oddělení ještě záleží na tom, k jakému okénku přijdeš, a kdo u něj sedí, třeba v Praze ul. Sdružení ti to u jednoho okénka chlápek nevezme a u druhého příjemná černovláska ano.



stach
Příspěvky: 4

Příspěvek#1710 » pát 24. úno 2017, 08:35

Moje příjemná zkušenost z Blanska. Chtěl jsem podat žádost o NP společně s žádostí o vydání ZP, bylo mi řečeno, že o NP mohu žádat až při vydání ZP a bude vyřízeno na počkání. Tento týden mi příšla po cca 4 týdnech SMS, s tím, že je ZP připraven k vyzvednutí. Na úřad jsem si přinesl dva 200,-Kč kolky, na 2 ks NP. Velmi ochotná policistka mi vydala ZP, potom se mnou vyplnila dvě žádosti o NP (pistole samonabíjecí a puška samonabíjecí) a řekla, ať si klidně někam zajdu, že to bude hotovo za 30 min. Vrátil jsem za 45 min., 2 ks NP už bylo nachystáno, na formuláře jsem napsal, že se "vzdávám práva na odvolání", podepsal se a spokojeně odešel se ZP i 2 ks NP. Měl jsem upřímnou radost, že některé úřady fungují ke spokojenosti daňových poplatníků :-)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů