Nákupní povolení



Behemot
Příspěvky: 86
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#76 » stř 28. srp 2013, 19:35

Jirka26 píše:

Nerozumím. Nač s sebou vůbec kdy tahat nákupku? Je to potřeba k nákupu a hotovo.



Jirka26
Příspěvky: 3

Příspěvek#77 » stř 28. srp 2013, 20:20

Nevim no, slecna na prepazce zrejme vychazela z toho, co tu bylo nekde jako oficialni odpoved: ,,Podle našeho názoru by povolení mělo být ponecháno osobě, které bylo vydáno. Jedná se totiž o rozhodnutí, kterým jsou osobě zakládána určitá práva, a současně o dokument, kterým může tato osoba na místě prokázat oprávněné držení zbraně"

proto mi taky kladla na srdce, ze je dobre to s sebou nosit spolecne se ZP a PZ, nedela mi to zase takovy problem, mam to vsechno v jedny folii :) Momentalne mi jde spis o to cislo noveho ZP, ale pokud to mit ze zakona nemusim, tak na to kaslu, at si to zjisti z moji slozky.



Biermann
Příspěvky: 121

Příspěvek#78 » stř 28. srp 2013, 20:25

A není to spíš tak, že nákupkou sice můžeš jaksi prokázat držení zbraně, ale fakticky jde spíš o situace mezi její koupí a zaregistrováním (kdy dostaneš PZ)?



Behemot
Příspěvky: 86
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#79 » stř 28. srp 2013, 20:28

Asi tak. Nosit už by ji mělo být možné i ještě nezaregistranou, registrace je pouze byrokratická záležitost, aby režim věděl o všem, až nás bude potřebovat odzbrojit :arrow:



Jirka26
Příspěvky: 3

Příspěvek#80 » stř 28. srp 2013, 20:45

to se zda byt logicke, na druhou stranu ja jsem doted zil v presvedceni, ze nemuzu skryte nosit kazdou zbran kategorie B, kterou mam doma, ale pouze tu konkretni, na kterou mi bylo vydano povoleni. Ale nemuzu rict, protoze za prve mam jen jednu zbran, za druhe, kdyz me vloni kontrolovali v aute, protoze videli, ze ji mam u sedadla, tak jsem jim podal ZP, PZ a to povoleni automaticky spolecne, prohledli si vsechno a bylo to OK, no mel jsem se zeptat, jestli to mam nosit s sebou.

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#81 » čtv 29. srp 2013, 00:07

Behemot píše:Asi tak. Nosit už by ji mělo být možné i ještě nezaregistranou, registrace je pouze byrokratická záležitost, aby režim věděl o všem, až nás bude potřebovat odzbrojit :arrow:

Nešiř, prosím, fámy - nezaregistrovanou zbraň není dovoleno nosit ani z ní střílet.



hamon
Příspěvky: 27

Příspěvek#82 » čtv 29. srp 2013, 11:31

Což ale platí jen u zbraní kategorie C.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#83 » čtv 29. srp 2013, 12:52

Co platí jen u kat C?



hamon
Příspěvky: 27

Příspěvek#84 » čtv 29. srp 2013, 13:26

"nezaregistrovanou zbraň není dovoleno nosit ani z ní střílet"



Biermann
Příspěvky: 121

Příspěvek#85 » čtv 29. srp 2013, 16:25

A proč je potom v zákoně tahle část?

§ 29
3) Držitel zbrojního průkazu skupiny A až E nesmí
c) nosit zbraň kategorie A, B nebo C, na kterou nebyl vydán průkaz zbraně,

Mě z toho teda plyne, že zbraň bez PZ nosit nelze. Samozřjemě když ji koupím a vezu ji domů, tak mi bude stačit nákupka, ale nesmím ji nosit. Tzn. mám ji v uzavřené schránce a pouze ji transportuji z bodu A (obchod) do bodu B (domů), resp. následně z bodu B (domov) do bodu C (příslušný útvar policie).



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#86 » čtv 29. srp 2013, 19:51

Hamon: to se netýká jen C, kde jsi k tomu došel?



Piggy
Příspěvky: 1867

Příspěvek#87 » čtv 29. srp 2013, 20:24

"Nezaregistrovanou zbraň není dovoleno nosit ani z ní střílet" - nesouhlasím.
Předně co je to "nezaregistrovaná zbraň"? Nejspíš zbraň, která leží u dovozce/prodejce a zatím si ji nikdo nekoupil. Takže dále se bavme o zbraních, které byly přihlášeny k registraci, ale nemají ještě vydán PZ, ano?
Zákaz nošení je jasný - § 29, odst. 1, písm. c).
Zákaz střílení nikde nenacházím, naopak § 28, odst. 5 mi výslovně dovoluje střílet na střelnici ze zbraně, kterou jsem oprávněn držet. Do doby vydání PZ mě k tomu opravňuje NP, kterým také ošetřím povinnost podle § 29, odst. 1, písm i (mít u sebe PZ, mám-li u sebe zbraň).
Mám v tom nějakou chybu?



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#88 » čtv 29. srp 2013, 21:53

Nákupní povolení není to samé co PZ. V době od zakoupení do registrace by jsi neměl ze zbraně střílet, při registraci se totiž může stát:

f) vzniklo-li při kontrole zbraně příslušným útvarem policie důvodné podezření na špatný technický stav zbraně, předložit zbraň na výzvu příslušného útvaru policie ke kontrole Českému úřadu pro zkoušení zbraní a střeliva, a to ve lhůtě do 20 pracovních dnů ode dne oznámení této výzvy.

můžeš ohrozit nejen sebe ale i okolí pokud by zbraň nebyla v kondici.
(Schopnosti pracovníků oddělení zbraní posuzovat technický stav registrovaných zbraní nechci řešit, u nás to dokážou)

Po registraci, pokud nedostaneš PZ na počkání, jsi ovšem svou povinnost splnil a pokud nevěříš písemnému, zde kdesi uveřejněnému dokumentu od ministerstva, tak si můžeš pro klid duše do kapsy vzít NP případně s ověřovacím razítkem příslušného oddělení i když jej nepotřebuješ.

(Proč někde vydávají PZ na počkání a někde to nedokážou, to taky nebudem řešit)

Tohle vše je tady už několikrát napsáno :evil:



Piggy
Příspěvky: 1867

Příspěvek#89 » pát 30. srp 2013, 10:56

Piggy píše:dále se bavme o zbraních, které byly přihlášeny k registraci, ale nemají ještě vydán PZ

Takže vlastně píšeme oba totéž.

A ano, bylo to tady již mnohokrát - takových témat je tu také povícero :oops:



freefall
Příspěvky: 5

Příspěvek#90 » ned 27. říj 2013, 22:21

Zdravím,
hledal jsem a nenašel. A tak vznáším asi pro vás triviální dotaz, ale doufám, že se najde někdo, kdo mi ho zodpoví.
Kolik zbraní a jaké můžu vlastnit na ZP sk D a E?
A nákupní povolení na pistoli se tu řeší často a jak je vidět, stačí vepsat "pistole samonabíjecí".
Ale co tam napsat třeba na brokovnici nebo např. na Sa vz.58?
Děkuji všem za ochotu.

opraveno
Naposledy upravil(a) freefall dne ned 27. říj 2013, 22:31, celkem upraveno 1 x.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů