Nákupní povolení

Uživatelský avatar
Style
Příspěvky: 287

Příspěvek#451 » ned 30. lis 2014, 07:02

HonzaLBC: V žádosti si dáš nabyti/ držení / nošení zbraně kategorie B.
Na nákupce máš ale pak jen nabyti a držení.
Na rozhodnuti , tedy až při registraci pak zase nabyti/ držení / nošení.



ludwyg
Příspěvky: 19

Příspěvek#452 » ned 30. lis 2014, 09:33

Nevím jak jinde, ale v Brně jsem dostal povolení k nabití, držení a nošení zároveň s tím, že bylo v nem napsáno nošení povoleno až po registraci zbraně. K registraci jsem už žádný papír nedostal. Jen PZ.
Luděk

Uživatelský avatar
Style
Příspěvky: 287

Příspěvek#453 » ned 30. lis 2014, 09:49

Tak to vypadá že to bude co kraj to trochu jinak. Já to měl tak jak jsem psal. I když ve výsledku je to stejné. Jen papír mám o jeden navíc. V každém případe nošení až po registraci.

Ludwyg ty jsi u vydání pz nedostal podepsat rozhodnuti ? Já dostal s pz i rozhodnutí a musel podepsat i že se vzdávám nároku na odvolání abych dostal pz hned. Jinak by musela uběhnout lhůta pro odvolání.



hanlukas
Příspěvky: 41

Příspěvek#454 » ned 30. lis 2014, 10:22

hanlukas píše:Ahoj,
pročetl jsem celé forum, ale nenasel jsem jednoznacnou odpoved, tak se dovolim zeptat jeste jednou. Snad to pomuze i ostatnim

Od Policie dostanu potvrzené ŽÁDOST O POVOLENÍ (Žádám o povolení k nabytí vlastnictví, držení, nošení*) zbraně kategorie B) na zaklade kterehou zakoupim zbran.

Predpokladam, ze jsem si zazadal o drzeni i noseni a zbran ma zkusebni znacku. Technicky stav zbrane je na prvni pohled vyborny.

Je možné před její registrací na PČR:
Mohu zbran nosit?
Mohu ze zbrane strilet na strelnici?



Díky za náměty, můžete mi však odpovědět na:
Je možné před její registrací na PČR:
Mohu zbran nosit? - pochopil jsem, že dle výše uvedeného až po registraci
Mohu ze zbrane strilet na strelnici? - tohle podle mě není nošení, takže bych střílet mohl. V podstatě podobný scénář, když si koupím zbraň na střelnici.

Uživatelský avatar
scorpions.cz
Příspěvky: 505

Příspěvek#455 » ned 30. lis 2014, 10:32

Podle mně nesmíš s tou zbraní ani na střelnici,pokud není vydán PZ. Ptal jsem se na to ,když jsem si koupil brokovou kozu(a zrovna se přecházelo na centrílní registr a vydání trvalo 10dní)a přímo policajti mi řekli ,že dokud není PZ nesmím ani na střelnici.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#456 » ned 30. lis 2014, 11:14

§29, odst. 3, pism. C zakona
(3) Držitel zbrojního průkazu skupiny A až E nesmí
c) nosit zbraň kategorie A, B nebo C, na kterou nebyl vydán průkaz zbraně

pro uplnost
(2) Pro účely tohoto zákona se rozumí
nošením zbraně nebo střeliva mít zbraň nebo střelivo u sebe, s výjimkou případů uvedených v písmenu a),



HonzaLBC
Příspěvky: 558

Příspěvek#457 » ned 30. lis 2014, 15:49

Style píše:HonzaLBC: V žádosti si dáš nabyti/ držení / nošení zbraně kategorie B.
Na nákupce máš ale pak jen nabyti a držení.
Na rozhodnuti , tedy až při registraci pak zase nabyti/ držení / nošení.


V Liberci dostanu jeden papír rozhodnutí a na něm je rovnou povoleno vše - nabyti/ držení / nošení.

Nebo jinak, jak by si tam u vás asi poradili s tímhle:
1) Podám žádost o nabyti/ držení / nošení.
2) Dostanu povolení jen nabyti/ držení.
3) Já si koupím zbraň třeba až za půl roku (povolení má přeci platnost rok), takže by rozhodnutí o povolení nošení dali až půl roku od žádosti.
4) Já si po 30 dnech od podání žádosti řeknu, že cajti mají 30 dnů lhůtu na rozhodnutí o žádosti a že ješte nerozhodli o nošení (do nákupu zbraně[3] zbývá ještě 5 měsíců), tak by mě zajímalo, jak rozhodnou? Zamítnou povolení nosit, protože ještě nemám koupenou zbraň? To bych chtěl vidět (samozřejmě oficiálně písemně, né ústní vysvětlení)

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1150

Příspěvek#458 » ned 30. lis 2014, 17:24

Preco by si mal dostat povolenie vlastnit a drzet ked ziadas o vlastnit, drzet a nosit ? To sa niekomu uz stalo ? A na NP je uvedene vsetko - 'vlastnit, drzet a nosit zbran kategorie B' . Nosenie je ako uz spominal Serz samozrejme riesene v ZOZ - § 29/3c

Uživatelský avatar
Style
Příspěvky: 287

Příspěvek#459 » ned 30. lis 2014, 17:41

MM: Když o tom píšu tak asi stalo že. A vcelku mi to přijde i logické, protože nosit tě neopravňuje NP ale až PZ.

Uživatelský avatar
Style
Příspěvky: 287

Příspěvek#460 » ned 30. lis 2014, 17:53

Ona je taky otázka kdy jste to celé absolvovali, protože i úřední postup se může měnit. Moje zkušenost popsaná výše je stará méně než měsíc.



HonzaLBC
Příspěvky: 558

Příspěvek#461 » ned 30. lis 2014, 18:00

Poslední nákupku a nákup jsem řešil 19.11. letos :-) Ostatní nákupy už před novelou a postup pořád stejný.

A PZ neopravňuje k nošení, je to jen jedna z podmínek k nošení, k nošení opravňuje to povolení (proto je to asi povolení :-D )

Uživatelský avatar
Style
Příspěvky: 287

Příspěvek#462 » ned 30. lis 2014, 18:03

Pak to je opravdu všude jinak. Protože k nošení neopravňuje u nás NP ale až rozhodnutí, které jsem dostal z PZ současně.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1150

Příspěvek#463 » ned 30. lis 2014, 18:08

@Style - pockat, to si fakt dostal len povolenie vlastnit a drzat a nasledne s tebou riesili nosenie ??? Inak to nebolo myslene ako rypanie, fakt ma to prekvapilo :shock: . V PZ sa predsa o noseni nic nepise, len v ZP (opravneny nosit zbran kategorie B). A nosit ta opravnuje prave to povolenie (NP) co si dostal - po vydani PZ na danu zbran. Pokial som si nepoziadal na danu konkretnu zbran o nosenie, tak ju predsa nosit nemozem ani ked mam vydany jej PZ. Ktovie ako to teraz prebieha (lustracia?), ked podla papierov nemozu vediet ci danu konkretnu vec smiem nosit.

Uživatelský avatar
Style
Příspěvky: 287

Příspěvek#464 » ned 30. lis 2014, 18:18

MM: my si možná nerozumíme jen v pojmech. Protože po vydání průkazu zbraně jsem dostal rozhodnutí, nikoliv povolení držet i nosit. Tak ještě jednou popíšu celý postup jak to probíhalo.
1) Podal jsem si žádost o nákup zbraně kategorie B.
2) Na základě žádosti mi vytiskli nákupní povolení ve kterém bylo vyznačeno možné nabytí a držení. S ním jsem také koupil zbraň.
3) Šel jsem zbraň registrovat a tam jsem zároveň dostal PZ a rozhodnutí na základě kterého mohu vlastnit, držet i nosit.



HonzaLBC
Příspěvky: 558

Příspěvek#465 » ned 30. lis 2014, 18:19

Style píše:Pak to je opravdu všude jinak. Protože k nošení neopravňuje u nás NP ale až rozhodnutí, které jsem dostal z PZ současně.


Jasně to povolení myslím to jejich rozhodnutí, co od nich dostaneš. Ale to rozhodnutí nemají vydávat až někdy v budoucnu třeba za půl roku, až si koupíš a registruješ zbraň, ale mají vydat rozhodnutí do lhůty 30 dní od podání žádosti. Takže tam u vás si tak trochu tvoří vlastní zákony.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 57 hostů