Nákupní povolení

Uživatelský avatar
Style
Příspěvky: 287

Příspěvek#466 » ned 30. lis 2014, 18:24

No tak jelikož nosit jsem neměl co než jsem měl zbraň tak mě to nijak neomezilo. Dostal jsem to prostě hned při registraci, což mi nijak nevadilo.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1150

Příspěvek#467 » ned 30. lis 2014, 18:34

Ok, tak na uzavretie (siahol som do trezoru, drzim si vsetky stare NP) :


Policie CR, KR policie JCK ... rozhodlo na zaklade zadosti takto : ...
1) v souladu s ustanovenim par. 12 odst. 5,6 ZOZ vydava povoleni vlastnit, drzet a nosit zbran kategorie B:
druh zbrane : PISTOLE SAMONABIJECI
...
2) vyse uvedenou zbran kat. B lze nosit pouze po provedene registraci a vydani prukazu zbrane, coz je v souladu s ustanovenim par. 41. ZOZ, jinak hrozi postih podle par. 76a odst. 9 ZOZ
...
3) opravneni nosit zbran kategorie B se v souladu s par. 12 odst. 8 ZOZ zaznamenava do ZP
...


Takto je to u nas na juhu.

Uživatelský avatar
Style
Příspěvky: 287

Příspěvek#468 » ned 30. lis 2014, 18:59

MM: §12 odst. 8 ZOZ ..... paragraf 12 má jen 7 odstavců :) Nejsou to nákupky před novelou ?


Ale v každém případě zjevně se administrativa může lišit podle místa, nebo času. Na věci to stejně nic nemění. Tedy závěr je nosit až po registraci. A je vlastně jedno jestli je to vyřešeno jedním nebo dvěma papíry.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1150

Příspěvek#469 » ned 30. lis 2014, 19:25

Mas pravdu, to bolo este 'stare'. Nove NP sa lisi od toho stareho len absenciou bodu (3) inak je to slovo od slova uplne to iste. A jasne - nosit az po registracii. Ale aj tak je zaujimave ako sa to miesto od miesta lisi. Tu na juhu mame stastie, NP na pockanie, rovnako ako registracia.



ludwyg
Příspěvky: 19

Příspěvek#470 » pon 1. pro 2014, 13:46

Ahoj,

Style píše:Ludwyg ty jsi u vydání pz nedostal podepsat rozhodnuti ? Já dostal s pz i rozhodnutí a musel podepsat i že se vzdávám nároku na odvolání abych dostal pz hned. Jinak by musela uběhnout lhůta pro odvolání.


Dali mi PZ a zároveň podepsat jeho převzetí. Popravdě jsem z toho byl tak nadšenej, že jsem to ani nečetl a je možné, že to vzdání se tam rovnou napsáno.

Luděk

Uživatelský avatar
Style
Příspěvky: 287

Příspěvek#471 » pon 1. pro 2014, 15:22

Ahoj, jo to chápu. Nadšený jsem byl taky. Prolétl to očima a detaily četl až doma. A rovnou se objednával na střelnici. Ale to už jsem tady OT tak se připadně omlouvám adminovi.



KubaDostal
Příspěvky: 200

Příspěvek#472 » úte 2. pro 2014, 13:44

Zaujal me tenhle inzerat, ani ne tak ze bych chtel koupit, ale spis me zajima jak se na to diva zakon. Ram pistole je hlavni cast zbrane a tudiz bych cekal, ze bude potreba NP nebo licence. Nebo je to u nedokoncenych dilu jinak? Predem diky za info.

http://bazar.hunting-shop.cz/inzerat/109298-odlitek-ramu-cz-75-compact/



garf
Příspěvky: 170

Příspěvek#473 » úte 2. pro 2014, 17:52

Je to "furt stejný" totéž probíhá na Aukro.cz ....zbraně do roku výroby 1890 :mrgreen:, prodá se cokoliv např revolver Velodog 5,75 co byl poprvé vyroben 1894 je téměř v týdenní nabídce s informací ,že je vyroben do roku 1890 ...o brokovnici bretton v současné nabídce nemluvě - výsměch -
80%je provokace pčr, 10% to někdo zkusí v období nehlídaném pátek až neděle , 10% debil co asi fakt netuší ...
je zbraňová amnestie, tak se možná procenta mohou měnit ve prospěch vychcánků , co se chtěj něčeho zbavit....

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#474 » úte 2. pro 2014, 18:19

Ten odlitek rámu je neopracovaný kus "železa" na který netřeba žádného povolení. Například hlavňovina je jenom trubka s drážkama, volně prodejná dokud nedoděláš komoru. Pak už je z ní hlaveň - hlavní část zbraně.



libak3
Příspěvky: 18

Příspěvek#475 » pát 5. pro 2014, 15:15

Dobrý den, potřeboval bych poradit, jak to tedko chodí při nákupu první zbraně? Jestli sem dobře pochopil, tak při vydání nového ZP si rovnou podám žádost o povolení vlastnictví a nošení zbraně kategorie B? Jde mi o to, že už mám předem rozmyšleno jakou zbraň chci atd., ale přeci nemůžu vědět výrobní číslo. Jak to teda udělám? To vyplnim jen údaje obecné a oni mi povolení potvrdí a následně se vrátím i se zbraní na policii, kde vyplním zbytek? Nebo jak to je, předem díky za věcné odpovědi.



HonzaLBC
Příspěvky: 558

Příspěvek#476 » pát 5. pro 2014, 15:45

Napsat do žádosti jen minimum, např. chci pistoli, napíšu jen pistole samonabíjecí a to stačí.
Půjdu potom do obchodu rozhodnutý pro CZ 75 v 9 luger a nakonec šáhnu na Glocka v .45 ACP a s ním odejdu. Takže upřesňovat žádost víc - ráže, výrobce nebo něco je zbytečný.

Uživatelský avatar
Farock
Příspěvky: 189

Příspěvek#477 » pát 5. pro 2014, 18:56

Přesně tak ,jen poistole samonabíjecí a to bohatě stačí.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#478 » sob 6. pro 2014, 01:32

Libaku : Pročti si tady celé vlákno, už jsme to rozebírali mnohokrát.
Číst a číst !

Uživatelský avatar
Tomas_2002
Příspěvky: 94

Příspěvek#479 » čtv 18. pro 2014, 10:10

Mám takový dementní dotaz. Mám jedno volné NP na revolver, ale vyhlídl jsem si pistoli. Je možno koupit pistoli místo revolveru ?

Chápu, že někde, kde je NP na počkání je to asi zbytečný dotaz, ale u nás to trvá týden...

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#480 » čtv 18. pro 2014, 10:13

Ne

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 hostů