Nákupní povolení

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#2836 » čtv 8. dub 2021, 09:46

Protože policie neřeší, zda máš plnej trezor. Takže NP mu nezamítla policie. Prostě nechtěl kupovat ( třeba mu na ot stará přišla a zabavila prachy) a jemu bylo trapně, tam vymyslel lež. A nebo kecá prodávající. Každopádně je to fuk. Pokud to nekdo chce, tak koupí.



Piggy
Příspěvky: 1865

Příspěvek#2837 » čtv 8. dub 2021, 12:38

ReLium píše:Moje žádost zamítli s důvodu že ve výběru není možné zvolit ráži 9 mm... Tak jsem poprosil smazat tu ráži a nechat pouze "samonabíjecí pistole".
Takže tu "vadnou" žádost přijali a až potom úředně zamítli? Nebo spíš chtěli opravit hned při podání?
Rozumím tomu správně, že namítali neexistenci ráže "9 mm" a třeba "9x19" by vzali? Přece "samonabíjecí pistole" je ještě širší množina.
Ví vlastně někdo o případu zamítnutí přijaté žádosti?



ReLium
Příspěvky: 12

Příspěvek#2838 » čtv 8. dub 2021, 12:46

Piggy píše:
ReLium píše:Moje žádost zamítli s důvodu že ve výběru není možné zvolit ráži 9 mm... Tak jsem poprosil smazat tu ráži a nechat pouze "samonabíjecí pistole".
Takže tu "vadnou" žádost přijali a až potom úředně zamítli? Nebo spíš chtěli opravit hned při podání?
Rozumím tomu správně, že namítali neexistenci ráže "9 mm" a třeba "9x19" by vzali? Přece "samonabíjecí pistole" je ještě širší množina.
Ví vlastně někdo o případu zamítnutí přijaté žádosti?


Takže tu "vadnou" žádost přijali a až potom úředně zamítli


Nejspíš ano. Pak napsali abych dál souhlas na smazáni "9mm". Takže bude tam pouze "samonabíjecí pistole". Ted' asi ta žádost půjde na druhé kolo

Asi 9mm je opravdu blbost. Měl jsem napsat 9x19 :D



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#2839 » čtv 8. dub 2021, 14:11

Nevím, proč tam píšeš vůbec pistole a samonabíjecí ... Od platnosti nového zákona jedině "zbraň kategorie B", nic jiného.

Uživatelský avatar
SlenderLeo
Příspěvky: 21

Příspěvek#2840 » čtv 8. dub 2021, 16:14

Přesně jak říká cipis, vyplnit jen své údaje a no problemo. Jinak jsem taky měl zkušenost s opravou. Posílal jsem žádost přes datovku a omylem jsem označil "provozování koncesovaných živnosti", tak mi za hodinku paní volala že jsem se splet a po telefonu to opravila. Hotové nakupko dorazilo ještě v ten den

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#2841 » čtv 8. dub 2021, 17:26

přesně jak říká cipis.



Piggy
Příspěvky: 1865

Příspěvek#2842 » sob 10. dub 2021, 07:58

Takže nikdo neví o případu skutečně zamítnuté žádosti? Kdy policie vydala úřední dokument s jednacím číslem a už to nešlo opravit, případně bylo podáno odvolání? Podle mě to ani není možné.



TlustýMichal
Příspěvky: 7

Příspěvek#2843 » stř 14. dub 2021, 17:10

Píšu jen tak informativně, dnes jsem byl pro čerstvý zbroják a rovnou jsem samozřejmě zažádal o nákupní povolení na pistolku a k mému milému překvapení mi bylo vyřízeno za cca 10minut, asi máme v Karviné hodné pracovité policisty.. ps: po mě žádné údaje o zbrani vypisovat nechtěli, pouze jméno adresa a účel..

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#2844 » sob 17. dub 2021, 07:32

Na dotaz ve vlákně o Perunu (kam to jak psal McFly nepatří:
Tomas13 píše:Dobrý den, mohu se na Vás obrátit s dotazem ohledně registrace zbrane. Zaregistruje útvar Policie na zbrojní průkaz sk. E zbran (Perun 15)s 10,5 hlavní. Podle zákona by měla délka hlavně vyhovovat nebo je rozhodující celková délka? Dekuju za odpověď

akvak píše:Proč by ne. Nákupní povolení na danou kategorii zbraně a je to.

Tomasi, prosím tě, kde zákon (platný v ČR) omezuje držení zbraně vlastníku ZP skupiny E podle délky hlavně/ zbraně? Nějak si žádné takové ustanovení nevybavuji.
akvaku, nákupní povolení pro nákup zbraně kategorie B v současné podobě zákona další specifikaci zbraně, než že jde o zbraň kategorie B, tedy ani druh (dlouhá kulová samonabíjecí, pistole samonabíjecí, revolver...), ani ráži natož výrobce, či délku hlavně, na rozdíl od předchozí úpravy nevyžaduje.



akvak
Příspěvky: 140

Příspěvek#2845 » sob 17. dub 2021, 07:53

Jezekif ja jsem psal na danou kategorii zbrane. Ne druh zbrane. Takze nakupni povoleni na zbran kategorie B. To, ze se druh zbrane nemusi vyplnovat snad kazdy uz vi.



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#2846 » sob 17. dub 2021, 09:36

Tomas13: Policie zaregistruje zbraň, podle její kategorie (B, nebo C, resp. dnes už i C-1). U zbraně kat. B se ovšem předpokládá, žes ji nabyl na základě povolení, které ti taky policie musela vydat. Tudíž se nemůže stát, že bys nabyl Peruna bez povolení (k nabývání/držení/nošení zbraně kat.B) a pak s ním "překvapil" OSZBM při registraci (resp. pokud bys to tak udělal, tak jsi se dopustil přestupku).

Takže za předpokladu, žes Peruna nabyl na základě povolení (k nabývání/držení/nošení zbraně kat.B), tak ji přineseš na registraci jako zbraň kat. B a policie ji tak zaregistruje.

Jakou skupinu ZP máš v tomhle případě "jen" určuje, co s tím Perunem pak můžeš dělat, ale principiálně na registraci nemá vliv.

Jinak, je pravda, že délka zbraně (hlavně) má u určitých zbraní vliv na jejich zařazení, ale to není zdaleka jediné kritérium, a to o jakou zbraň (jaké kategorie) jde, bys měl vědět předtím, než si ji pořídíš. Je to hned začátek zákona o zbraních : fragment #f2300384 zákona č. 119/2002 Sb.



Tomas13
Příspěvky: 6

Příspěvek#2847 » ned 18. dub 2021, 08:42

Dekuju za odpovedi, kluci 8-)



dan
Příspěvky: 294

Příspěvek#2848 » pon 19. dub 2021, 08:08

risa2000 píše:Tudíž se nemůže stát, že bys nabyl Peruna bez povolení


Vyjimkou je dedictvi.



MolonLabe
Příspěvky: 3

Příspěvek#2849 » pát 14. kvě 2021, 08:55

Technická/procesní informace: žádost o povolení k nákupu zbraně kat. B se dá podat datovou schránkou a v tom případě se neplatí správní poplatek 200 Kč. V Praze to musím uznat funguje bezvadně (ID dat. schránky KŘP Praha: rkiai5y > k rukám Obor služby pro zbraně)



grx.setup
Příspěvky: 12

Příspěvek#2850 » sob 5. čer 2021, 04:05

Ahoj nevim jestli uz se to tu resilo, v prosinci 2020 jsem si daval povoleni na brokovnici. A pak jsem na nej nejak pozapomel, vim ze ma platnost rok, ale otazka je zda ho na policii takovou dobu budou drzet? Ma se cenu jeste ptat nebo mam prijit rovnou zazadat o nove nakupko. Dekuji

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů