Nákupní povolení

Uživatelský avatar
Cemada
Příspěvky: 324
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2356 » stř 19. úno 2020, 16:30

Sud:
Díky za info. Určitě ocení i ostatní, já mám zatím na nějakou dobu od návštěvy OSZBM klid :D

Jinak to jde taky podat datovou schránkou. Je to trošku kostrbatější, ale jde to (viz https://www.youtube.com/watch?v=Caf9vD0XpJQ). Pokud by tak někdo chtěl činit a nechá si datovku vytvořit, tak upozorňuji že se k ní vztahují různé povinnosti (např. podávání daň.přiznání přes ní a to platí i pro nepodnikajíci osoby, tedy zaměstnance). Ale na komunikaci s úřady je to fajn, nemusíte trávit čas na cestách. Samozřejmě na registraci a PZ na OSZBM musíte :D



Meru
Příspěvky: 9

Příspěvek#2357 » pát 21. úno 2020, 08:29

Mimochodem, jak se tu párkrát psalo, že s žádostí o ZP se má rovnou požádat o NP, tak je to zřejmě jak kde, za zkoušku člověk asi nic nedá, každpopádně včera jsem byl na příslušném oddělení v Mostě a tam mi žádost o NP vrátili. Prý neví odkud toto doporučení chodí, ale.že je to špatně. Zároveň k vyplnění NP jsem dostal nakázáno vyplňovat pouze druh zbraně. Prý kdybych si to rozmyslel, abych nemusel chodit pro novou žádost, což není úplně na škodu.



John Galt
Příspěvky: 22

Příspěvek#2358 » pát 21. úno 2020, 09:14

V Brně to samé NP až po vydání ZP, ale na počkání. V NP jen druh zbraně.

Uživatelský avatar
electrickota
Příspěvky: 99
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2359 » pát 21. úno 2020, 09:18

Bod jedna je divny, nechápu jediny důvod proc nemuzes pozadat, krom buzerace. Bod dva je OK, cim min specifikujes, tim vetsi svobodu mas.

Uživatelský avatar
Destructor
Příspěvky: 685

Příspěvek#2360 » pát 21. úno 2020, 09:26

A když ti ZP nedají, tak si zbytečně vyhodil 300 za kolky ...



John Galt
Příspěvky: 22

Příspěvek#2361 » pát 21. úno 2020, 09:26

Mě řekli, že v CRZ je vše navázané na číslo ZP a to musíš uvést i do žádosti o NP. Když to dělají na počkání tak v tom nevidím problém. Sám jsem stihl vyzvednout ZP, požádat o NP, koupit a zaregistrovat v jeden den.

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 797

Příspěvek#2362 » pát 21. úno 2020, 10:14

Tak tak, na žádost o NP musíš uvést číslo svého ZP. Nemáš ZP = nemáš číslo = nemáš tam co napsat. Je pak čistě jen na konkrétním člověku, jestli v hlavě udrží, že si někdo žádal o ZP a NP současně a že pak on sám musí na správné NP doplnit správné číslo ZP.
Představ si, že to takhle udělá 50 lidí. Ještě ti to přijde jako buzerace?

Uživatelský avatar
Cemada
Příspěvky: 324
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2363 » pát 21. úno 2020, 10:24

Tak tak. Je lepší si počkat na ZP. Mě to ani nenapadlo, že bych dával žádost na NP už při žádosti o ZP. Právě kvůli tomu, že člověk neví jestli ZP dostane a jeho číslo musíš uvést na žádost. Pak je ale na OSZBM sranda. Přišel jsem, dostal ZP a říkám: "Tak, když už mám ten zbroják, tak tady mám tři žádosti...jednu na nákup, dvě na zápůjčku." a praporčice valila oči :D Jen jsem doplnil číslo ZP, kontrola, autogramiáda a hotovo.
Ale chápu, že když někde nedělají NP na počkání, tak člověk nechce mít tu cestu navíc. Je to o domluvě na příšlušném OSZBM.

Uživatelský avatar
electrickota
Příspěvky: 99
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2364 » pát 21. úno 2020, 10:30

Takovýho hajtu, a přitom jde jen o lenost úředníka, a kdyz to jde v Praze kde jsou tezci byrokrati a ceka se na vse 14dni v zakladu... tak se divim ze to neumej jinde.



Piggy
Příspěvky: 1878

Příspěvek#2365 » pát 21. úno 2020, 10:32

Meru píše:Mimochodem, jak se tu párkrát psalo, že s žádostí o ZP se má rovnou požádat o NP, tak je to zřejmě jak kde, za zkoušku člověk asi nic nedá, každopádně včera jsem byl na příslušném oddělení v Mostě a tam mi žádost o NP vrátili. Prý neví odkud toto doporučení chodí, ale.že je to špatně.
Já to vím:
zákon 119/2002 Sb. píše:§ 12
(7) Na žádost žadatele se povolení podle odstavců 5 a 6 vydá jedním rozhodnutím. Tato povolení lze rovněž vydat současně s rozhodnutím o vydání zbrojního průkazu nebo zbrojní licence.
Prostě tuto možnost někdo opomněl implementovat do CRZ. A někde jsou schopni a ochotni to udělat i tak, a někde to nedokážou.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1866

Příspěvek#2366 » pát 21. úno 2020, 11:06

electrickota: V Praze se 14 dní nečeká. U jednoho okýnka jsem podal žádost, paní jí převzala předala kolegyni a vyřizovala mě další věci. Během 5ti minut jsem dostal k podpisu potvrzené nákupko. Praha - Sdružení (Praha 1, 3, 6, 7, 8 a 9)

Uživatelský avatar
electrickota
Příspěvky: 99
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2367 » pát 21. úno 2020, 12:54

Jako jakej úplatek jsi použil? Za 8let co tam docházím mi na pockani dali jen jednou jeden PZ(bo ten co vydali posrali). Nákupku posílám jen po datovce, takze tu neresim to je mi jedno.

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 640

Příspěvek#2368 » pát 21. úno 2020, 13:31

změna platí od počátku letošního roku pro NP
(ale ta služebně nejmladší dáma to vždy aktivně nabízí, dokonce i pro PZ - zaregistroval jsem to už na podzim... byl jsem svědkem toho, že jedna služebně starší se nad tím pozastavovala, že tedy ona to tak nedělá)



Meru
Příspěvky: 9

Příspěvek#2369 » pát 21. úno 2020, 14:29

Piggy píše:
Já to vím:
zákon 119/2002 Sb. píše:§ 12
(7) Na žádost žadatele se povolení podle odstavců 5 a 6 vydá jedním rozhodnutím. Tato povolení lze rovněž vydat současně s rozhodnutím o vydání zbrojního průkazu nebo zbrojní licence.
Prostě tuto možnost někdo opomněl implementovat do CRZ. A někde jsou schopni a ochotni to udělat i tak, a někde to nedokážou.[/quote]

Pozor, to je něco jiného. Podle odstavce 5 a 6 ti vydají povolení k nabytí zbraně kategorie B a povolení k nošení zbraně současně. Nic o tom, že vydají povolení zároveň s vydáním ZP tam není.

Edit: Ano je to tam, jsem slepejš.



vvitty
Příspěvky: 226

Příspěvek#2370 » sob 22. úno 2020, 16:00

Destructor píše:A když ti ZP nedají, tak si zbytečně vyhodil 300 za kolky ...


V takovem pripade by me asi 300 vyhozeny navic trapily ze vseho nejmene....

Jinak v Praze to nebyl problem a urednice to zcela bez problemu prijala. Do NP si cislo ZP doplnili samozrejme az po jeho vydani.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 73 hostů