Nákupní povolení

Uživatelský avatar
1N4148
Příspěvky: 33

Příspěvek#31 » čtv 20. pro 2012, 19:41

Zdravím. Několikrát jsem na různých fórech četl, že nákupní povolení na zbraň by měl člověk po registraci zbraně dostat zpátky a mělo by mu zůstat. Dnes jsem registroval novou zbraň, vše probíhalo hladce, až na to, že se mi nákupní povolení pokusili sbalit. Když jsem ho chtěl zpátky, příslušník mi tvrdil, že mi ho může vrátit, ale prý mi k ničemu není. Tak jsem mu řekl, že jim taky k ničemu není a nechal si ho vrátit. Při odchodu mi pak ještě znovu zopakoval, že mi to k ničemu není a varoval mě, že si na něj nemůžu pořídit další zbraň. Zajímavé je, že při minulé registraci mi ten samý příslušník NP vrátil automaticky, ještě mi sám řekl, ať si ho nechám.

Takže bych se chtěl zeptat, jak to tedy vlastně je, jestli je mi nákupní povolení po registraci opravdu k ničemu, nebo ne. Co mě napadá, tak miminálně je na něm uvedeno, zda mám danou zbraň i na nošení, což v PZ není...

Uživatelský avatar
aifel
Příspěvky: 72

Příspěvek#32 » čtv 20. pro 2012, 21:04

Asi už se to to tady určitě někde řešilo.Přihlašoval jsem minulý týden brokovnici na B a nákupní povolení si nechali.Jelikož jsem přihlašoval již dříve zbraně na tomto pol.oddělení a nákupku jsem dostal vždy zpět tak jsem se zeptal na důvod odebrání nákupky. Bylo mně zděleno toto-jste oprávněn nosit zbraň kat.B-průkaz zbraně B tak na co nákupku.Jako další důvod - někteří - teď si dovolím svoji formulaci PITOMCI nakoupili na jednu nákupku více zbraní a proto se nákupka nevrací a nebo se vrací s razítkem NEPLATNÉ. :D



Carloss
Příspěvky: 2938

Příspěvek#33 » čtv 20. pro 2012, 21:10

Oběma stranám je opravdu naprosto k ničemu. Vlastníkem je ovšem držitel, tedy ten, komu bylo vydáno. Tedy jde čistě o princip. Již jsem někde psal, že NP by asi bylo vhodné při nákupu, nebo při registraci "znehodnotit". Např. poznámkou o koupi zbraně, o použití NP, případně oním razítkem "neplatné".

Uživatelský avatar
Joe
Příspěvky: 680

Příspěvek#34 » čtv 20. pro 2012, 21:32

§28 píše:(4) Držitel zbrojního průkazu skupiny E je oprávněn

a) nabývat do vlastnictví a držet, popřípadě nosit zbraň kategorie B, na kterou mu bylo vydáno povolení, nebo zbraň kategorie C,

K držení a nošení zbraně Tě opravňuje jen a pouze to povolení. Nikoliv průkaz zbraně, nikoliv kupní smlouva nebo cokoliv jiného. Kdyby náááhodou někdy v budoucnosti vznikly pochybnosti o oprávněnosti Tvého držení či nošení je toto povolení jediný právně relevantní dokument.

Nákupní povolení je úřední listina vydána Tobě. Nikdo není oprávněn Ti ji odebrat. Svému oddělení ji neukazuješ ani nevracíš - ti mají svůj stejnopis.

V 99,99% případů jak máš zaregistrovanou zbraň a vydán PZ, tak je ta listina zbytečná. Jednou se ti ale její ztráta může vymstít, jako u spousty jiných listin.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#35 » čtv 20. pro 2012, 21:34

Jde o hádání se ničem, ten kdo nevěří ve spolehlivost uložení dat v policejním systému má jednoduchou možnost si ten kus papíru nakopírovat kolikrát chce a třeba si s tím tapetovat pokoje. Jinak je k ničemu.



Carloss
Příspěvky: 2938

Příspěvek#36 » čtv 20. pro 2012, 21:34

Joe píše:
§28 píše:(4) Držitel zbrojního průkazu skupiny E je oprávněn

a) nabývat do vlastnictví a držet, popřípadě nosit zbraň kategorie B, na kterou mu bylo vydáno povolení, nebo zbraň kategorie C,

K držení a nošení zbraně Tě opravňuje jen a pouze to povolení. Nikoliv průkaz zbraně, nikoliv kupní smlouva nebo cokoliv jiného. Kdyby náááhodou někdy v budoucnosti vznikly pochybnosti o oprávněnosti Tvého držení či nošení je toto povolení jediný právně relevantní dokument.

Nákupní povolení je úřední listina vydána Tobě. Nikdo není oprávněn Ti ji odebrat. Svému oddělení ji neukazuješ ani nevracíš - ti mají svůj stejnopis.

V 99,99% případů jak máš zaregistrovanou zbraň a vydán PZ, tak je ta listina zbytečná. Jednou se ti ale její ztráta může vymstít, jako u spousty jiných listin.
:clap: :clap: :clap:

Uživatelský avatar
aifel
Příspěvky: 72

Příspěvek#37 » čtv 20. pro 2012, 21:43

To Patrik-Oprávněn nosit zbraň kategorie B - Průkaz zbraně -kategorie B-není co řešit,ten papír už není potřeba-stanovisko PČR ÚSTÍ nad ORLICÍ.



Carloss
Příspěvky: 2938

Příspěvek#38 » čtv 20. pro 2012, 21:46

Zákon je NAD jakýmkoli stanoviskem...

Uživatelský avatar
1N4148
Příspěvky: 33

Příspěvek#39 » čtv 20. pro 2012, 21:47

Vaše oddělení asi předpokládá, že každá zbraň kat. B má vydáno povolení i na nošení, což ale nemusí být pravda.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#40 » čtv 20. pro 2012, 21:57

Aifel: Na každou zbraň na kterou máš povolení nosit musí existovat papír ve tvé složce (jako jeden z mála je vyjmut z pravidelného skartování) a položka v počítačovém systému policie. Někteří tomu systému z přesvědčení nevěří. Policie požaduje vrácení z důvodů možného zneužití (vcelku rychle zjistitelnému - max do 30 dnů má povinnost prodejce firma nahlásit prodej) ať už z neznalosti (to by se stále neopakovaly otázky o jeho možném opětovném použití) nebo úmyslném. Ti co z přesvědčení nevěří policii mají za svatou povinnost oponovat čemukoliv co není napsáno zákonem a místo aby si zakládali kopie dosáhnou pouze toho, že v další novele bude jejich problém třeba už ošetřen. ;)

Uživatelský avatar
aifel
Příspěvky: 72

Příspěvek#41 » čtv 20. pro 2012, 22:08

Zbraněmi kategorie B jsou

a) krátké opakovací nebo samonabíjecí zbraně,

b) krátké jednoranové nebo víceranové zbraně pro střelivo se středovým zápalem,

c) jednoranové nebo víceranové zbraně pro střelivo s okrajovým zápalem, jejichž celková délka je menší než 280 mm,

d) dlouhé samonabíjecí zbraně, jejichž zásobník nebo nábojová schránka a nábojová komora mohou dohromady pojmout více než 3 náboje,

e) dlouhé samonabíjecí zbraně, jejichž zásobník nebo nábojová schránka a nábojová komora nemohou dohromady pojmout více než 3 náboje a u nichž je podávací ústrojí odnímatelné, anebo u nichž není zaručeno, že nemohou být přeměněny běžně dostupnými nástroji na zbraně, jejichž zásobník nebo nábojová schránka a nábojová komora mohou dohromady pojmout více než 3 náboje,

f) dlouhé opakovací nebo samonabíjecí zbraně s hladkým vývrtem hlavně, jejichž délka hlavně je menší nebo je rovná 600 mm,

g) samonabíjecí zbraně, pokud mají vzhled samočinných zbraní, a

h) signální zbraně pro použití signálních nábojů ráže větší než 16 mm.

Mám nošení na TACTICAL 7,62x39,je to B,ale kdo se s tím má tahat :lol:



Carloss
Příspěvky: 2938

Příspěvek#42 » čtv 20. pro 2012, 22:15

Patrik píše:Aifel: Na každou zbraň na kterou máš povolení nosit musí existovat papír ve tvé složce (jako jeden z mála je vyjmut z pravidelného skartování) a položka v počítačovém systému policie. Někteří tomu systému z přesvědčení nevěří. Policie požaduje vrácení z důvodů možného zneužití (vcelku rychle zjistitelnému - max do 30 dnů má povinnost prodejce firma nahlásit prodej) ať už z neznalosti (to by se stále neopakovaly otázky o jeho možném opětovném použití) nebo úmyslném. Ti co z přesvědčení nevěří policii mají za svatou povinnost oponovat čemukoliv co není napsáno zákonem a místo aby si zakládali kopie dosáhnou pouze toho, že v další novele bude jejich problém už ošetřen. ;)
Z pohledu zákona je nepodstatné, jestli někde existuje nebo neexistuje stejnopis, ani jiný elektronický záznam.Zato je v zákoně napsáno téměř jasně cosi o vydaném NP. Jen ten záznam o použití/znehodnocení NP tam není... Nic víc, nic míň. V zákoně by šlo v podstatě o jedinou větičku, která by de-facto na chod věcí měla jen ten vliv, že by se to prostě ze zákona označilo na NP. Zase nic víc, nic míň. Ani bych to snad nenazval "buzerací".

Uživatelský avatar
aifel
Příspěvky: 72

Příspěvek#43 » čtv 20. pro 2012, 22:21

Takže dle mého Sedláckého rozumu,bo pocházím z vesnice :) ,je tato debata v jádru o ničem,nebo také o h.... B = B.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#44 » čtv 20. pro 2012, 22:23

:lol: :lol: :lol:



Carloss
Příspěvky: 2938

Příspěvek#45 » čtv 20. pro 2012, 22:28

I tak se to dá říct... :-D

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 hostů