Nákupní povolení

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#16 » sob 10. pro 2011, 02:12

Joe píše:Čistě prakticky: nějaký doklad chcou, asi na něj mají nárok, je to kurva takový problém nějaký doklad jim vyrobit? Stejně je maximálně rozumné uzavírat kupní smlouvu písemně, tak proč jim kopii s případným skrytím citlivých údajů nevěnovat?


Joe neser: budu si radši vymýšlet než bych se držel litery zákona? To bych od Tebe nečekal :roll:



PaF
Příspěvky: 877

Příspěvek#17 » sob 10. pro 2011, 20:02

Smlouvu sepisuju vzdy, dokonce jsem jednu zbran nekoupil, protoze prodavajici tvrdil, ze zadnou smlouvu podepisovat nebude.
Min. proto, abych mel doklad, kdy jsem zbran koupil - datum a cas predani zbrane uvadim - dopisuji rukou v okamziku koupe. Co vite, co zejmena neznamy clovek se zbrani presne pred prodejem tropil?! Proc se vystavovat riziku?!
Cislo jednaci nakupky uvadim do smlouvy a pro prodavajiciho mam kopii. Mne osobne staci nakupku videt a opsat si pri prodeji c.j.
Smlouvu klidne cajtum okopiruju, pokud je tam videt vstricnost. Ta se vzhledem k pretizenosti v Brne vytraci, tak uz jim dobre nedelam :). Staci jim, ze si sami vzadu na sedak napisou, ze byla zbran porizena dle kupni smlouvy ze dne...



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#18 » sob 10. pro 2011, 22:36

U nás smlouvu (fakturu), jak píše MarK, chtějí vidět pouze v případě koupě nové zbraně. Jinak se na druhou stranu píše jak říká PaF.
Jako obchodník posílám oznámení o prodeji zbraně do 1 měsíce od prodeje, jestli to s tím souvisí nevím.



Vashan
Příspěvky: 28

Příspěvek#19 » stř 28. pro 2011, 21:13

Díky za rady.
Zbraň je úspěšně přihlášena. Mimochodem, smlouvu vidět nechtěli. :-)



kastan
Příspěvky: 1

Příspěvek#20 » pon 17. pro 2012, 00:29

Jsem držitelem ZP pro skup. C - lovecké zbraně . Před několika lety jsem si rozšířil oprávnění na další skupiny a dostal nákupní povolení na Pi. Bohužel jsem koupi zbraně promeškal, neboť jsem jí nepotřeboval. Chci si nyní koupit krátkou zbraň, ale nákupní povolení zřejmě pozbylo platnosti. Jak dál postupovat ? Dostanu bez problému nákupní povolení nové ? Děkuji.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#21 » pon 17. pro 2012, 00:32

Jo, vyřídíš si prostě nové.



fíša
Příspěvky: 247

Příspěvek#22 » pon 17. pro 2012, 00:41

Určitě dostaneš bez problémů nové nákupní povolení, ale u nás v Trutnově chtějí to prošlé odevzdat.



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#23 » pon 17. pro 2012, 07:07

Odevzdat? Jako proč? Jsem si za NP zaplatil, tak je moje. A je fuk jestli jsem ho nechal propadnout... To je jen má věc a doba platnosti je na něm uvedená.



fíša
Příspěvky: 247

Příspěvek#24 » pon 17. pro 2012, 07:13

Jinej kraj, jinej mrav



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#25 » pon 17. pro 2012, 10:52

Ale zákony snad platěj tam stejný jako tady, ne? ;-)



Alcatraz
Příspěvky: 405

Příspěvek#26 » pon 17. pro 2012, 12:00

no, tak pak nesmis psat "sem si ho zaplatil, tak je moje" :D Nemuzou ti ho sebrat, kdyz jim ho nebudes chtit dat. Ale muzou ho chtit. Uplne staci, aby se jim sbihalo vic zbrani koupenych na prosle povoleni, aby neco takovyho pro bezpecnost lidi zavedli.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#27 » pon 17. pro 2012, 14:24

Když tě to baví je prudit, tak ho nevracej, ale nechápu, proč bys tak měl činit ! Ta stovka už je stejně v prachu.



fíša
Příspěvky: 247

Příspěvek#28 » pon 17. pro 2012, 14:26

Já nejsem hadavej typ, takže když si o něj řekli, tak jsem jim ho dál. K čemu by mi asi bylo? Záchod netapetuji , ta co s tím jinýho.



Alcatraz
Příspěvky: 405

Příspěvek#29 » pon 17. pro 2012, 16:32

no.. ono ti projde jen povoleni nabyt vlastnictvi. Ten papir (resp. rozhodnuti, papir nepotrebujes) ti porad dava pravo drzet a nosit popsanou zbran (treba pujcenou). To nevyprsi nikdy.



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#30 » pon 17. pro 2012, 16:56

Já to taky neměl na mysli jako nabádání k prudění. Jen jsem to konstatoval jako fakt. Stejně, jako nevidím důvod si prošlý NP nechávat nevidím ani důvod ho odevzdávat. Ale ono to jde říct i obráceně: Důvod proč si ho nechat může být právě ten, že je prostě moje a důvod proč ho odevzdat může být ten, že nechcu prudit. To je prostě každého věc a pro každý postup se najde akceptovatelný důvod.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů