Inspektoráty pro zbraně

Uživatelský avatar
Reyes
Příspěvky: 91
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#16 » pát 20. led 2012, 19:12

v Brně jsou vstřícní jak jen to jde, jen doporučuju nechodit tam ve středu, to je peklo. Dneska v pátek tam nebyl skoro nikdo, takže pohodička. Toť moje zkušenost, třeba to někomu pomůže ušetřit nějakej čas.
Přesunuto odjinud. P

Uživatelský avatar
dejment
Příspěvky: 111

Příspěvek#17 » pát 20. led 2012, 20:17

V pátek??? Inspektorát ????? Otevřeno ?????
Čoveče, nejsi z jiné planety?????????????

Uživatelský avatar
Reyes
Příspěvky: 91
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#18 » pát 20. led 2012, 20:30

:-) Jo v Brně mají v pátek od 8 do 12.

Jinak myslím že je to tam novinka od minulýho týdne (možná ne, ale pochopil jsem to tak), že se chodí nejen k přepážce, ale s jednoduchejma věcima (žádost o ZP, podání nákupky apod.) se chodí i do jednoho bočního kanclu, takže jsou tam dvě fronty a jde to trochu rychleji (rozuměj 15 lidí za hodinu v jedný frontě).
Za to patří určitě dík paní šéfové toho odboru, když tam bylo plno, tak bylo vidět že se to snaží aspoň trochu v rámci možností řešit :)

Uživatelský avatar
dejment
Příspěvky: 111

Příspěvek#19 » pát 20. led 2012, 20:51

Tak to jen tiše závidím. Někde to funguje i jinak a fronty nejsou

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#20 » úte 7. úno 2012, 09:52

Dobrý den, chci se zeptat, jestli při vydání nového ZP je nutné mít koupené kolky, nebo jestli to mohu zaplatit přímo na policii. Nevíte někdo jak to dělají na PČR na Kladně?

Uživatelský avatar
Prying
Příspěvky: 78

Příspěvek#21 » úte 7. úno 2012, 10:12

U nás chtěj jenom kolky, protože je rovnou nalepují.

Uživatelský avatar
IvosC
Příspěvky: 255

Příspěvek#22 » úte 7. úno 2012, 10:21

V Liberci kolky mají (alespoň na nákupku je měli - zbroják mi končí letos na podzim, tak to snad nezměněj) a berou i peníze. Asi je to jak kde, nejlepší by bylo zavolat přímo na PČR na Kladně jak je to konkrétně u nich.

Uživatelský avatar
Gobey
Příspěvky: 54

Příspěvek#23 » úte 7. úno 2012, 12:02

Na Kladne kolky nevedou a prnize neberou. Jinak jsou v pohode a v pondeli rano nebyla ani fronta, tak deset minut cekani. Nakupka do tydne.

Uživatelský avatar
IvosC
Příspěvky: 255

Příspěvek#24 » úte 7. úno 2012, 13:20

Nákupka do týdne? Tak i v tom je teda Liberec mnohem vstřícnější. Nákupka na počkání (s platností od dalšího dne) vč. toho, že mi tam ty kolky dali sami a když jsem se zmínil, že bych to chtěl kupovat taky v Liberci ještě ten den ať nemusím jezdit sem a tam, tak mi sami od sebe ochotně nabídli řešení - vypsali jakési rozhodnutí o platnosti (ani jsem to pořádně nečetl :oops: ) a to mi dali místo té nákupky, kterou si nechali u sebe. Za hodinu jsem tam byl se zbraní pro průkaz zbraně. Celkový čas od vyžádání nákupky do přihlášení zbraně cca 2 hodiny i s cestou do krámu a zpět.
Jediné co mne trochu "zklamalo", že jsem platil 200,- za zbraň kategorie B i když jsem členem střeleckého klubu (a ještě LEXu, ale to jsem ani nevytahoval), prej za 50,- by to bylo jen na sportovní zbraň. A přitom jsem četl, že některé inspektoráty to dávají za 50,- na jakoukoli zbraň a některé dokonce i na průkaz LEXu. Ale těch 150,- za tu ochotu, vstřícnost a rychlost Liberce plně stojí :thumbup:

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#25 » úte 7. úno 2012, 20:40

Díky za všechny odpovědi, zkoušky jsem udělal před měsícem, ale bohužel musím ještě půl roku počkat, než mi bude 21.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#26 » stř 11. dub 2012, 22:02

Dnes jsem byl na Policii v Praze 4 Modřanech, bohužel tam od března přesunuli i registr Prahy 10. Sloučení se opravdu povedlo, mám to od bývalé služebny o 2 x 15 km autem delší, přes půl Prahy ve špičce, cca 40 min ! Milé překvapení ovšem čeká v naprosto nevyhovující místnosti, obsluha 3 osoby, ovšem alespoň příjemné jednání. NP + PZ trvá 14 dnů, oproti 3 dnů z minulé služebny, kolky už nevedou, kdo je nemá, musí obtížně v neznámé čtvrti hledat poštu! Vhledem k tomu, že Praha 4 je nejlidnatější čtvrtí v Praze, je to vše na pováženou. Jsem střelenec, proto mě to nedokáže odradit od dalších návštěv této příšerné budovy z totatalitních let. Přeji všem, kteří tam musí jít, hodně štěstí a nervů, vždyť nakonec šetříme peníze nás všech, daňových poplatníků. Jen tak dál !!!

Uživatelský avatar
koko
Příspěvky: 46

Příspěvek#27 » čtv 12. dub 2012, 10:37

Ja myslim ze to vidis moc cerne. Kolky maj naproti pres ulici nebo si je proste kup predem. Jak je budova stara nebo oskliva je putna. NP trva tyden, PZ 14 dni to ano. Radeji at se na policii setri takhle, nez jinym pro obcany nevhodnym zpusobem.

Uživatelský avatar
KITTbx
Příspěvky: 318

Příspěvek#28 » čtv 12. dub 2012, 17:09

Já jenom nechápu co na PZ, trvá týden či déle.
Ještě, že je to u nás jako maloměsto :-D



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#29 » čtv 12. dub 2012, 21:18

Máš pravdu, opravdu se šetřit musí, ale těžko se zvyká na horší. Jseš z Prahy 4, tak Ti to asi opravdu nepříjde, já z Prahy 10, a tak vidím ten obrovský rozdíl, PZ trvá 14 dnů, protože mají prý 100 zbraní týdně, otevírací doba opět jen pondělí a středa. Dříve dávali doklad, který po tu dobu, než se vyrobí PZ sloužil jako náhradní doklad, na mojí otázku proč tomu tak není mně bylo řečeno, že zbytečná velká potvrzení se nevydávají ! Pokud bych náhodou měl při cestě domů problém, mají prý zavolat do Modřan a podají vysvětlení o jakou zbraň jde. Na závěr chci dodat, že ty úředníci z Prahy 10 tam všichni přešli, proto nechápu to prodloužení termínů ! Můj názor je podložen fakty, proto nemůžu být spokojen, přesto tam půjdu rád, pokud nám to zákon zatím povoluje.

Uživatelský avatar
dejment
Příspěvky: 111

Příspěvek#30 » čtv 12. dub 2012, 21:43

Jo chlapci, buďte rádi, že to máte na ouřad kousek, chudáci, co musej dojíždět 50 - 100 km na inspektorát zbraní. Já to mám pouze 7 km, takže mi ani moc nevadí, když si podám žádost, a další pracovní den si jdu pro nákupku. Taky mi ani nevadí, když přinesu zbraň na registraci, a za týden ( ano čteš správně, ve středu registruju, příští týden ve středu ) si jdu pro techničák. Jak píšu, mám to kousek.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 61 hostů